ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Având în vedere Hotărârea Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare DICASTERIAL nr. 2 din data de 27.05.2026, ca formă de protest faţă de modul în care proiectul Legii salarizării ignoră revendicările legitime ale personalului auxiliar de specialitate şi conex din sistemul judiciar, precum şi faptul că prezenta cauză nu are caracter urgent, va amâna judecarea cauzei.
Fara termene inregistrate.
Respinge excepţia necompetenţei teritoriale a Curţii de Apel Timişoara. Admite excepţia lipsei de interes. Respinge, ca lipsită de interes, acţiunea în contencios administrativ formulată de reclamantele VIGANDEN IMPEX S.R.L. şi SIMONELEVOLT S.R.L. împotriva pârâţilor MINISTERUL INVESTIŢIILOR ŞI PROIECTELOR EUROPENE, S.C. INGENIOS ELECTRIC S.R.L., S.C. ELSACO SOLUTIONS S.R.L., S.C. XVILLE CONSTRUCT S.R.L., S.C. ASMOTEC ELECTRIC S.R.L., S.C. ENERG UTIL AMBIENT S.R.L., S.C. ECI PROJECT MANAGEMENT CONSULTING S.R.L., S.C. LUCRIS SERV S.R.L., S.C. LEMASIS S.R.L., S.C. EMONTAJ AG S.R.L. şi S.C. LUTGHART SOLUTION S.R.L., având ca obiect – „anulare act administrativ”. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Recursul se va depune la Curtea de Apel Timişoara. Pronunţată astăzi, 26.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea de validare poprire formulată de petenta SCPEJ Drăghia prin executor judecătoresc Popa-Drăghia Carmen Ana-Maria, privind pe creditorul HORA CREDIT IFN SA, CIF 35795481, în contradictoriu cu debitorul Stăncurel Paul Mihai şi terţul poprit EMONTAJ AG S.R.L., Validează poprirea înfiinţată prin adresa din 22.12.2025 emisă în dosarul de executare nr. DDG5230/2025 al SCPEJ Drăghia asupra veniturilor salariale încasate de către debitor de la terţul poprit, până la concurenţa sumei de 3418,03 lei. Obligă terţul poprit să plătească creditoarei 1/3 din venitul lunar net al debitorului, în limita creanţei de 3418,03 lei, cu respectarea dispoziţiilor art. 729 alin. (2) şi art. 790 alin.(6) Cod procedură civilă. Obligă terţul poprit la plata către creditoare a sumei de 20 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Respinge cererea de amendare a ter?ului poprit, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Băileşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 24.03.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.087.703 RON | 530.126 RON | 3.150.008 RON | 2.553.059 RON | 1.101.415 RON | 514.193 RON | 13 |
| 2024 | 2.710.774 RON | 588.701 RON | 1.938.346 RON | 1.502.974 RON | 1.023.226 RON | 588.941 RON | 12 |
| 2023 | 3.406.715 RON | 850.304 RON | 1.133.150 RON | 943.329 RON | 1.040.232 RON | 850.544 RON | 11 |
| 2022 | 2.305.125 RON | 951.560 RON | 570.127 RON | 573.003 RON | 948.639 RON | 951.800 RON | 9 |
| 2021 | 989.120 RON | 490.470 RON | 267.883 RON | 226.586 RON | 532.007 RON | 490.710 RON | 1 |
| 2020 | 740.219 RON | 298.269 RON | 126.750 RON | 118.591 RON | 306.668 RON | 298.509 RON | 2 |
| 2019 | 588.968 RON | 116.604 RON | 220.232 RON | 61.956 RON | 275.120 RON | 116.844 RON | 4 |
| 2018 | 474.918 RON | 105.522 RON | 199.611 RON | 84.077 RON | 221.296 RON | 105.762 RON | 5 |
| 2017 | 331.976 RON | 51.745 RON | 188.932 RON | 68.082 RON | 172.835 RON | 51.985 RON | — |
| 2016 | 334.399 RON | 74.187 RON | 182.643 RON | 89.300 RON | 313.174 RON | 219.831 RON | 3 |
| 2015 | 506.864 RON | 145.444 RON | 167.849 RON | 8.091 RON | 521.086 RON | 361.328 RON | 8 |
| 2014 | 542.740 RON | 295.758 RON | 133.927 RON | 51 RON | 425.081 RON | 295.958 RON | 10 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.087.703 RON | 2.710.774 RON | 3.406.715 RON | 2.305.125 RON | 989.120 RON | 740.219 RON | 588.968 RON | 474.918 RON | 331.976 RON | 334.399 RON | 506.864 RON | 542.740 RON |
| Venituri totale | 4.123.369 RON | 2.795.405 RON | 3.406.812 RON | 2.505.593 RON | 1.190.646 RON | 860.071 RON | 588.973 RON | 474.922 RON | 332.424 RON | 334.426 RON | 507.048 RON | 542.740 RON |
| Cheltuieli totale | 3.478.061 RON | 2.084.836 RON | 2.485.783 RON | 1.529.462 RON | 688.267 RON | 544.313 RON | 466.479 RON | 364.650 RON | 277.425 RON | 241.225 RON | 306.046 RON | 215.421 RON |
| Profit brut | 645.308 RON | 710.569 RON | 921.029 RON | 976.131 RON | 502.379 RON | 315.758 RON | 122.494 RON | 110.272 RON | 54.999 RON | 93.201 RON | 201.002 RON | 327.319 RON |
| Profit net | 530.126 RON | 588.701 RON | 850.304 RON | 951.560 RON | 490.470 RON | 298.269 RON | 116.604 RON | 105.522 RON | 51.745 RON | 74.187 RON | 145.444 RON | 295.758 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 2.553.059 RON | 1.502.974 RON | 943.329 RON | 573.003 RON | 226.586 RON | 118.591 RON | 61.956 RON | 84.077 RON | 68.082 RON | 89.300 RON | 8.091 RON | 51 RON |
| Active circulante | 1.101.415 RON | 1.023.226 RON | 1.040.232 RON | 948.639 RON | 532.007 RON | 306.668 RON | 275.120 RON | 221.296 RON | 172.835 RON | 313.174 RON | 521.086 RON | 425.081 RON |
| Stocuri | 58.614 RON | 169.374 RON | 73.693 RON | 281.743 RON | 0 RON | — | — | 43.327 RON | 43.327 RON | 43.720 RON | 47.053 RON | 55.737 RON |
| Creante | 656.748 RON | 453.169 RON | 804.784 RON | 302.985 RON | 311.973 RON | 106.427 RON | 130.335 RON | 19.796 RON | 80.143 RON | 122.944 RON | 126.798 RON | 273.670 RON |
| Casa si conturi la banci | 386.053 RON | 400.683 RON | 161.755 RON | 363.911 RON | 220.034 RON | 200.241 RON | 144.785 RON | 158.173 RON | 49.365 RON | 146.510 RON | 347.235 RON | 95.674 RON |
| Cheltuieli in avans | 9.727 RON | 1.087 RON | 133 RON | 285 RON | — | — | — | — | — | — | — | 4.753 RON |
| Datorii totale | 3.150.008 RON | 1.938.346 RON | 1.133.150 RON | 570.127 RON | 267.883 RON | 126.750 RON | 220.232 RON | 199.611 RON | 188.932 RON | 182.643 RON | 167.849 RON | 133.927 RON |
| Capitaluri proprii | 514.193 RON | 588.941 RON | 850.544 RON | 951.800 RON | 490.710 RON | 298.509 RON | 116.844 RON | 105.762 RON | 51.985 RON | 219.831 RON | 361.328 RON | 295.958 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 12 | 11 | 9 | 1 | 2 | 4 | 5 | — | 3 | 8 | 10 |
161 de contracte atribuite, in valoare de 4.209.202 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.204.229 lei.
Achizitii directe
160 de contracte
4.204.069 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
5.133 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:57).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ASI & ALI CONSTRUCT SRLCUI 26432100 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
VIVA NEW STAR SRLCUI 29841443 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ELCO SRLCUI 17549527 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
RIMAVIS INVEST SRLCUI 37318365 | 1 | ofertant · l-a avut terț | 1 | — | vezi ↗ |
WORLD TRANS SYSTEMS SRLCUI 32275964 | 1 | terț susținător · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
NEW TEAM S.R.L.CUI 36127219 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
HELLO SECURITY S.R.L.CUI 40550925 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.