UBER B.V. - FILIALA BUCURESTI S.R.L.
- UBER SYSTEMS ROMANIA SRLdocumentat 2018 – 2020
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 55% |
| firmă | 44,54% |
| firmă | 0,46% |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| firmăadministrator | — |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea de suspendare a executării măsurilor asiguratorii dispuse prin Decizia de instituire a măsurilor asiguratorii nr. A-FGJ147/09.01.2026 emisă de Direcţia Regională Antifraudă Fiscală 4 Târgu-Jiu. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicare, recursul urmând a fi depus la Tribunalul Dolj. Pronunţată azi, 12 august 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Având în vedere lipsa de procedură cu pârâta, instanţa amâna cauza şi acordă termen la data de 12.08.2026, ora 09:30, la completul CV2 CAF.
Respinge cererea, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Craiova. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 12.02.2026
În baza art. 411 alin. 1 pct. 2 N.C. proc. Civ., suspendă judecata cauzei.
Admite excepţia necompetenţei materiale a Judecătoriei Craiova, invocată de către instanţă din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Dolj. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 27.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19.911.705 RON | 342.764 RON | 4.377.983 RON | 200.609 RON | 17.342.733 RON | 6.401.991 RON | 8 |
| 2024 | 17.167.180 RON | 1.146.869 RON | 7.037.378 RON | 470.879 RON | 12.819.865 RON | 6.059.227 RON | 8 |
| 2023 | 9.968.463 RON | 503.866 RON | 1.038.450 RON | 475.800 RON | 6.068.984 RON | 4.912.358 RON | 7 |
| 2022 | 10.009.354 RON | 575.594 RON | 2.452.572 RON | 834.701 RON | 6.515.986 RON | 4.408.492 RON | 11 |
| 2021 | 8.433.089 RON | 411.572 RON | 3.332.845 RON | 241.781 RON | 7.220.155 RON | 3.832.898 RON | 11 |
| 2020 | 13.997.556 RON | 1.218.112 RON | 3.113.119 RON | 330.923 RON | 6.572.691 RON | 3.421.325 RON | 16 |
| 2019 | 12.791.697 RON | 799.087 RON | 2.892.455 RON | 384.114 RON | 5.618.625 RON | 2.181.723 RON | 17 |
| 2018 | 7.445.217 RON | 707.158 RON | 1.430.160 RON | 418.623 RON | 2.774.548 RON | 1.382.636 RON | 9 |
| 2017 | 6.996.779 RON | 453.554 RON | 1.595.694 RON | 368.718 RON | 2.270.531 RON | 675.478 RON | 9 |
| 2016 | 4.516.777 RON | 155.816 RON | 1.602.861 RON | 433.445 RON | 1.618.422 RON | 221.924 RON | 6 |
| 2015 | 1.528.909 RON | 55.320 RON | 341.387 RON | 40.177 RON | 312.917 RON | 66.108 RON | 3 |
| 2014 | 0 RON | -6.792 RON | 6.565 RON | — | 17.353 RON | 10.788 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19.911.705 RON | 17.167.180 RON | 9.968.463 RON | 10.009.354 RON | 8.433.089 RON | 13.997.556 RON | 12.791.697 RON | 7.445.217 RON | 6.996.779 RON | 4.516.777 RON | 1.528.909 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 20.080.206 RON | 17.167.191 RON | 9.968.463 RON | 10.083.157 RON | 8.434.720 RON | 13.997.556 RON | 12.791.759 RON | 7.529.636 RON | 6.998.875 RON | 4.518.781 RON | 1.528.909 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 18.492.902 RON | 15.856.634 RON | 9.233.099 RON | 9.296.163 RON | 7.915.508 RON | 12.563.368 RON | 11.629.338 RON | 6.625.805 RON | 6.332.290 RON | 4.175.965 RON | 1.409.846 RON | 6.792 RON |
| Profit brut | 1.587.304 RON | 1.310.557 RON | 735.364 RON | 786.994 RON | 519.212 RON | 1.434.188 RON | 1.162.421 RON | 903.831 RON | 666.585 RON | 342.816 RON | 119.063 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 6.792 RON |
| Profit net | 342.764 RON | 1.146.869 RON | 503.866 RON | 575.594 RON | 411.572 RON | 1.218.112 RON | 799.087 RON | 707.158 RON | 453.554 RON | 155.816 RON | 55.320 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 6.792 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 200.609 RON | 470.879 RON | 475.800 RON | 834.701 RON | 241.781 RON | 330.923 RON | 384.114 RON | 418.623 RON | 368.718 RON | 433.445 RON | 40.177 RON | — |
| Active circulante | 17.342.733 RON | 12.819.865 RON | 6.068.984 RON | 6.515.986 RON | 7.220.155 RON | 6.572.691 RON | 5.618.625 RON | 2.774.548 RON | 2.270.531 RON | 1.618.422 RON | 312.917 RON | 17.353 RON |
| Stocuri | 0 RON | 21.175 RON | 21.175 RON | 21.175 RON | 559.496 RON | 559.496 RON | 559.496 RON | 18.675 RON | 16.528 RON | 22.949 RON | 0 RON | — |
| Creante | 14.803.886 RON | 10.800.940 RON | 4.195.562 RON | 4.348.599 RON | 3.363.139 RON | 3.173.868 RON | 1.760.459 RON | 1.057.721 RON | 1.923.498 RON | 1.164.968 RON | 122.928 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 2.538.847 RON | 1.997.750 RON | 1.852.247 RON | 2.146.212 RON | 3.297.520 RON | 2.839.327 RON | 3.298.670 RON | 1.698.152 RON | 330.505 RON | 430.505 RON | 189.989 RON | 17.353 RON |
| Cheltuieli in avans | 175.790 RON | 203.971 RON | 92.967 RON | 90.229 RON | 279.224 RON | 105.417 RON | 72.306 RON | 60.413 RON | 64.790 RON | 63.838 RON | 54.401 RON | — |
| Datorii totale | 4.377.983 RON | 7.037.378 RON | 1.038.450 RON | 2.452.572 RON | 3.332.845 RON | 3.113.119 RON | 2.892.455 RON | 1.430.160 RON | 1.595.694 RON | 1.602.861 RON | 341.387 RON | 6.565 RON |
| Provizioane | 6.939.158 RON | 398.110 RON | 686.943 RON | 579.852 RON | 575.417 RON | 474.587 RON | 1.000.867 RON | 440.788 RON | 432.867 RON | 290.920 RON | 0 RON | — |
| Capitaluri proprii | 6.401.991 RON | 6.059.227 RON | 4.912.358 RON | 4.408.492 RON | 3.832.898 RON | 3.421.325 RON | 2.181.723 RON | 1.382.636 RON | 675.478 RON | 221.924 RON | 66.108 RON | 10.788 RON |
| Capital subscris varsat | 39.070 RON | 39.070 RON | 39.070 RON | 39.070 RON | 39.070 RON | 39.070 RON | 17.580 RON | 17.580 RON | 17.580 RON | 17.580 RON | — | 17.580 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 8 | 7 | 11 | 11 | 16 | 17 | 9 | 9 | 6 | 3 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
4 contracte atribuite, in valoare de 1.451 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
1.451 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 09:39).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.