PREA TARE SRL
- J23/3758/2016ILFOVdin 19.09.2016
- J40/17580/2022BUCURESTIdin 06.09.2022in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Termen administrativ: Potrivit art. 342 C.proc.pen. şi art. 344 alin. 2 C.proc.pen. se comunică persoanei/persoanelor vătămate obiectul procedurii camerei preliminare şi că are termen de cel mult 20 de zile de la data comunicării, timp în care poate formula în scris cereri şi excepţii cu privire la legalitatea administrării probelor şi a efectuării actelor de către organele de urmărire penală. Se comunică persoanei vătămate că are dreptul de a-şi angaja un apărător, că se poate constitui parte civilă în cauză.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de creditoarea INVESTCAPITAL LTD -, în contradictoriu cu terţul poprit PREA TARE S.R.L, debitorul APOSTOL CORINA. Validează poprirea dispusă prin adresa de înfiinţare a popririi din data de 11.03.2025, emisă de către în dosarul de executare nr. 679/2022, asupra veniturilor datorate debitorului de către terţul poprit, în limita creanţei în cuantum de 30688,82 lei. Obligă terţul poprit la plata către creditoare a unei cote în conformitate cu dispoziţiile art. 729 Cod procedură civilă din sumele datorate de acesta lunar debitorului, începând cu data de 14.03.2025 şi până la realizarea creanţei creditoarei în cuantum de 30688,82 lei. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată azi, 14.07.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Respinge contestaţia la executare formulată de contestatoarea Prea Tare SRL în contradictoriu cu intimata Direcţia Generală de Salubritate Sector 3, ca neîntemeiată. Respinge cererea intimatei de obligare a contestatoarei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Obligă contestatoarea la plata către BEJ Ştefan Garofa Florin Eduard a sumei de 178,5 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând cheltuieli aferente copierii dosarului de executare nr. 471/2024. În temeiul art. 720 alin. 4 C.pr.civ., prezenta hotărâre se va comunica, din oficiu, BEJ Ştefan Garofa Florin Eduard, după rămânerea definitivă. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 09.12.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.12.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.11.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.703.049 RON | 193.986 RON | 1.060.096 RON | 13.265 RON | 1.595.596 RON | 548.765 RON | 3 |
| 2024 | 2.649.901 RON | 78.102 RON | 1.141.805 RON | 2.941 RON | 1.787.623 RON | 648.759 RON | 3 |
| 2023 | 3.048.040 RON | -40.375 RON | 1.127.435 RON | 3.210 RON | 1.694.882 RON | 570.657 RON | 4 |
| 2022 | 2.849.310 RON | 40.955 RON | 1.131.753 RON | 3.479 RON | 1.739.306 RON | 611.032 RON | 5 |
| 2021 | 2.649.203 RON | 887.352 RON | 1.103.270 RON | 3.748 RON | 1.669.599 RON | 570.077 RON | 4 |
| 2020 | 3.142.055 RON | -245.371 RON | 786.768 RON | 4.017 RON | 465.476 RON | -317.275 RON | 6 |
| 2019 | 3.177.800 RON | 235.640 RON | 459.358 RON | 2.762 RON | 384.692 RON | -71.904 RON | 5 |
| 2018 | 1.771.155 RON | -128.662 RON | 516.057 RON | 2.762 RON | 205.751 RON | -307.544 RON | 4 |
| 2017 | 836.864 RON | -150.746 RON | 391.344 RON | 2.762 RON | 209.700 RON | -178.882 RON | 4 |
| 2016 | 9.010 RON | -29.136 RON | 66.689 RON | 2.855 RON | 35.698 RON | -28.136 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.703.049 RON | 2.649.901 RON | 3.048.040 RON | 2.849.310 RON | 2.649.203 RON | 3.142.055 RON | 3.177.800 RON | 1.771.155 RON | 836.864 RON | 9.010 RON |
| Venituri totale | 2.732.174 RON | 2.649.913 RON | 3.051.950 RON | 2.849.310 RON | 2.649.203 RON | 3.142.055 RON | 3.177.810 RON | 1.771.180 RON | 837.004 RON | 9.839 RON |
| Cheltuieli totale | 2.501.108 RON | 2.557.082 RON | 3.068.823 RON | 2.779.794 RON | 1.735.289 RON | 3.357.473 RON | 2.910.061 RON | 1.882.152 RON | 980.109 RON | 38.885 RON |
| Profit brut | 231.066 RON | 92.831 RON | 0 RON | 69.516 RON | 913.914 RON | 0 RON | 267.749 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 16.873 RON | 0 RON | 0 RON | 215.418 RON | 0 RON | 110.972 RON | 143.105 RON | 29.046 RON |
| Profit net | 193.986 RON | 78.102 RON | 0 RON | 40.955 RON | 887.352 RON | 0 RON | 235.640 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 40.375 RON | 0 RON | 0 RON | 245.371 RON | 0 RON | 128.662 RON | 150.746 RON | 29.136 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 13.265 RON | 2.941 RON | 3.210 RON | 3.479 RON | 3.748 RON | 4.017 RON | 2.762 RON | 2.762 RON | 2.762 RON | 2.855 RON |
| Active circulante | 1.595.596 RON | 1.787.623 RON | 1.694.882 RON | 1.739.306 RON | 1.669.599 RON | 465.476 RON | 384.692 RON | 205.751 RON | 209.700 RON | 35.698 RON |
| Stocuri | 240.708 RON | 137.007 RON | 152.017 RON | 275.274 RON | 224.304 RON | -376.514 RON | 40.037 RON | 62.527 RON | 127.430 RON | 30.363 RON |
| Creante | 1.209.000 RON | 1.410.116 RON | 1.414.107 RON | 1.383.072 RON | 1.408.033 RON | 357.600 RON | 327.612 RON | 95.171 RON | 18.834 RON | 4.586 RON |
| Casa si conturi la banci | 145.888 RON | 240.500 RON | 128.758 RON | 80.960 RON | 37.262 RON | 484.390 RON | 17.043 RON | 48.053 RON | 63.436 RON | 749 RON |
| Datorii totale | 1.060.096 RON | 1.141.805 RON | 1.127.435 RON | 1.131.753 RON | 1.103.270 RON | 786.768 RON | 459.358 RON | 516.057 RON | 391.344 RON | 66.689 RON |
| Capitaluri proprii | 548.765 RON | 648.759 RON | 570.657 RON | 611.032 RON | 570.077 RON | -317.275 RON | -71.904 RON | -307.544 RON | -178.882 RON | -28.136 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 4 | 5 | 4 | 6 | 5 | 4 | 4 | 3 |
1 contract atribuit, in valoare de 12 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
12 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.238.380 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:02).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.