FLOORTEC NORD S.R.L.
- PAVAJ EXPOXIDIC S.R.L.documentat 2020 – 2021
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
bl. B1, et. Demisol, ap. 70
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În temeiul art. 406 Cod procedură civilă, ia act de renunţarea la judecarea cererii având ca obiect pretenţii formulată de reclamanta Floortec Nord S.R.L., având CUI ..., cu sediul în ..., ?i sediul procesual ales în ..., în contradictoriu cu pârâta Raspor S.R.L., având CUI ..., cu sediul în .... Respinge cererea de restituire a jumătate din taxa judiciară de timbru achitată, în temeiul art. 45 din OUG nr. 80/2013, ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Baia Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 13.03.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.03.2026.
Ia act de renun?area la judecată formulată de reclamanta FLOORTEC NORD S.R.L. în contradictoriu cu pârâta ARHITECT CONSTRUCT S.R.L. . Respinge cererea de restituire a taxei judiciare de timbru formulată de reclamantă, ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Alba Iulia. Pronun?ată astăzi, 10.12.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.12.2025, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 26.11.2025.
Admite cererea creditoarei FLOORTEC NORD S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea ZICU IMPEX S.R.L.. Dispune instituirea sechestrului asigurator asupra bunurilor imobile ?i mobile urmăribile ale debitoarei, aflate în posesia acesteia sau a unui ter?, până la concuren?a sumei de 142.829,05 lei, (debit principal 66,382 lei + penalită?i contractuale 76.446,44 lei calculate de la data de 19.08.2024 ?i până la data de 2.12.2024, conform Contractului lucrări de pardosire ?i placare a pere?ilor nr. 1206/21.07.2023), în scopul valorificării lor la momentul în care creditoarea va ob?ine un titlu executoriu cu privire la obliga?ia de plată a debitului restant solicitat prin cererea de chemare în judecată înregistrată pe rolul Judecătoriei Cluj-Napoca, în dosarul 30724/211/2024. Dispune înfiin?area popririi asigurătorii asupra sumelor de bani, titlurilor de valoare sau altor bunuri mobile incorporale urmăribile datorate debitoarei de o a treia persoană sau pe care aceasta i le va datora în viitor în temeiul unor raporturi juridice existente, până la concuren?a sumei de 142.829,05 lei, (debit principal 66,382 lei + penalită?i contractuale 76.446,44 lei calculate de la data de 19.08.2024 ?i până la data de 2.12.2024, conform Contractului lucrări de pardosire ?i placare a pere?ilor nr. 1206/21.07.2023), în scopul valorificării lor la momentul în care creditoarea va ob?ine un titlu executoriu cu privire la obliga?ia de plată a debitului restant solicitat prin cererea de chemare în judecată înregistrată pe rolul Judecătoriei Cluj-Napoca, în dosarul 30724/211/2024. Stabile?te în sarcina creditoarei obliga?ia achitării unei cau?iuni în cuantum de 10% din valoarea obiectului cererii, respectiv suma de 14.282 lei, în termen de 30 zile de la comunicarea hotărârii, nedepunerea cau?iunii atrăgând desfiin?area de drept a măsurilor. Executorie. Prezenta încheiere se va comunica creditorului de către instan?ă, iar debitorului de către executorul judecătoresc, odată cu luarea măsurii. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Judecătoria Cluj-Napoca, sub sanc?iunea nulită?ii acesteia în caz de neconformare. Pusă la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 20 decembrie 2024.
Anulează cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta FLOORTEC NORD S.R.L., având ca obiect preten?ii. Cu drept de a formula cerere de reexaminare, în termen de 15 zile de la comunicarea prezentei încheieri, la Judecătoria Cluj-Napoca. Pusă la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 19 februarie 2025.
Anulează cererea de chemare în judecată formulată de petenta FLOORTEC NORD S.R.L., înregistrată în dosarul nr. 29853/211/2024. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 18.02.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.430.362 RON | 772.446 RON | 1.893.862 RON | 304.682 RON | 3.882.762 RON | 2.195.926 RON | 11 |
| 2024 | 5.856.825 RON | 1.040.540 RON | 1.328.368 RON | 284.839 RON | 3.291.726 RON | 2.256.814 RON | 12 |
| 2023 | 5.477.144 RON | 848.010 RON | 2.265.900 RON | 286.758 RON | 3.184.682 RON | 1.216.273 RON | 9 |
| 2022 | 4.612.275 RON | 1.207.224 RON | 2.382.119 RON | 490.342 RON | 3.109.026 RON | 1.207.464 RON | 8 |
| 2021 | 3.815.858 RON | 1.147.577 RON | 723.751 RON | 359.967 RON | 1.618.168 RON | 1.184.435 RON | 6 |
| 2020 | 311.850 RON | 113.910 RON | 240.226 RON | 141.092 RON | 271.533 RON | 42.122 RON | 5 |
| 2019 | 10.814 RON | -71.988 RON | 277.356 RON | 195.943 RON | 9.244 RON | -71.788 RON | 3 |
| 2018 | — | 0 RON | 0 RON | 125 RON | 75 RON | 200 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.430.362 RON | 5.856.825 RON | 5.477.144 RON | 4.612.275 RON | 3.815.858 RON | 311.850 RON | 10.814 RON | — |
| Venituri totale | 5.627.764 RON | 5.885.499 RON | 5.560.100 RON | 4.721.159 RON | 3.885.737 RON | 381.089 RON | 10.814 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 4.729.990 RON | 4.704.491 RON | 4.597.664 RON | 3.468.227 RON | 2.706.698 RON | 264.060 RON | 82.694 RON | — |
| Profit brut | 897.774 RON | 1.181.008 RON | 962.436 RON | 1.252.932 RON | 1.179.039 RON | 117.029 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 71.880 RON | 0 RON |
| Profit net | 772.446 RON | 1.040.540 RON | 848.010 RON | 1.207.224 RON | 1.147.577 RON | 113.910 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 71.988 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 304.682 RON | 284.839 RON | 286.758 RON | 490.342 RON | 359.967 RON | 141.092 RON | 195.943 RON | 125 RON |
| Active circulante | 3.882.762 RON | 3.291.726 RON | 3.184.682 RON | 3.109.026 RON | 1.618.168 RON | 271.533 RON | 9.244 RON | 75 RON |
| Stocuri | 1.477.676 RON | 1.314.748 RON | 1.154.575 RON | 1.013.876 RON | 678.003 RON | 30 RON | 135 RON | — |
| Creante | 1.680.894 RON | 1.118.197 RON | 1.423.095 RON | 1.607.645 RON | 501.001 RON | 134.047 RON | 3.000 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 724.192 RON | 858.781 RON | 607.012 RON | 487.505 RON | 439.164 RON | 137.456 RON | 6.109 RON | 75 RON |
| Cheltuieli in avans | 19.988 RON | 8.617 RON | 10.733 RON | 4.060 RON | 907 RON | — | 381 RON | — |
| Datorii totale | 1.893.862 RON | 1.328.368 RON | 2.265.900 RON | 2.382.119 RON | 723.751 RON | 240.226 RON | 277.356 RON | 0 RON |
| Venituri in avans | 117.644 RON | — | — | 13.845 RON | 70.856 RON | 130.277 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.195.926 RON | 2.256.814 RON | 1.216.273 RON | 1.207.464 RON | 1.184.435 RON | 42.122 RON | -71.788 RON | 200 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 11 | 12 | 9 | 8 | 6 | 5 | 3 | — |
67 de contracte atribuite, in valoare de 1.664.355 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.451.903 lei.
Achizitii directe
62 de contracte
1.451.841 lei
Licitatii publice
1 contract
43.610 lei
Achizitii offline
4 contracte
168.904 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 15:35).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ALT CONSTAD SRLCUI 28607950 | 3 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
ELECTRIC FUSION CONCEPT S.R.L.CUI 41473901 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
VIBO INSTAL SRLCUI 26085884 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
ALT CONSTAD SRLCUI 28607950 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
EUROPROFIL SRLCUI 14535594 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ELECTROPLUS SRLCUI 13790700 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.