ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| firmăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
Un administrator din registru nu a putut fi legat de o identitate, așa că nu apare mai sus — îi potrivim după identificator, niciodată după nume.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge, ca neîntemeiată, cererea de reexaminare formulată de petenţii Topciu Georgeta, şi Lungu Viorel Iulian , , împotriva încheierii din camera de consiliu din data de 13.03.2025, pronunţate în dosarul nr. 23174/233/2025. Definitivă. Pronunţată azi, 12.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 12.06.2026 pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge cererea de ajutor public judiciar formulată de petenţii Topciu Gerogeta, CNP ... cu domiciliul în ... şi Lungu Viorel Iulian , CNP ... cu domiciliul în ..., ca neîntemeiată. Cu drept de cerere de reexaminare în 5 zile de la comunicare. Pronunţată azi, 13.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronuntarea asupra cererii de acordare ajutor public judiciar la data de 13.03.2026, pentru când solutia va fi pusă la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei Pronuntată în sedintă publică, astăzi, 26.02.2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Admite excepţia lipsei calităţii procesual active a reclamantei, invocată de lichidatorul judiciar. Respinge, ca fiind formulată de o persoană lipsită de calitate procesual activă, contestaţia formulată de petenta DIRECŢIA GENERALĂ IMPOZITE ŞI TAXE LOCALE SECTOR 3 BUCUREŞTI împotriva Planului de distribuire NR 7 publicat în BPI nr. 24886/ 12.11.2025 întocmite de lichidatorul judiciar BDO BUSINESS RESTRUCTURING SPRL., desemnat în procedura falimentului debitoarei S.C. POLISANO S.R.L., precum şi în contradictoriu cu Comitetul de creditori. Fără cheltuieli de judecată, nefiind solicitate. Cu drept de apel în 7 zile de la comunicare, ce se va realiza prin publicarea hotărârii în Buletinul Procedurilor de Insolven?ă. Declaraţia de apel se depune la Tribunalul Sibiu. Pronunţată azi, 7.04.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.04.2026.
Prin încheierea din data de 27.10.2025, a fost admisă excepţia conexităţii. S-a dispus conexarea prezentei cauze la dosarul cu nr. 9596/63/2014/a30 aflat pe rolul Tribunalului Dolj Secţia a II-a Civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 10.11.2025.
Respinge apelul, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată astăzi, 20 mai 2026, conform art. 402 C.pr.civ..
Admite contestaţia împotriva raportului de activitate nr 2100/27.08.2025, publicat în BPI nr 19030/01.09.2025, formulată de contestatoarea TENERA SRL . Dispune anularea măsurii luate de EXPERT COM SPRL, în calitate de lichidator judiciar al debitoarei, privind înscrierea creditoarei FARMEXIM SA în tabelul de creanţe cu suma de 7 942 908,34 lei. Respinge, ca neîntemeiată, contestaţia împotriva raportului de activitate nr 2100/27.08.2025, publicat în BPI nr 19030/01.09.2025, formulată de contestatoarea ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA SRL. Respinge excepţia inadmisibilităţii, invoctă prin întâmpinare. Respinge, ca neîntemeiată, contestaţia la tabelul de creanţe formulată de contestatoarea ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA SRL. Admite contestaţia la tabelul de creanţe formulată de contestatoarea TENERA SRL. Constată tardivitatea formulării declaraţiei de creanţă şi dispune înlăturarea sumei în cuantum de 7 942 908,34 lei cu care FARMEXIM SA a fost înscrisă în tabelul de creanţe al debitoarei. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare, apel ce se va depune la Tribunalul Dolj. Pronunţată în şedinţa publică din data de 24.11.2025.
Amână pronunţarea la data de 24.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei conform art. 402 C. Proc. Civ., azi 10.11.2025.
Amână judecarea cauzei la data de 10.11.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 09.09.2016
Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 16885/2016
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 20765/2016
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă generală · BPI 3509/2017
Tabel definitiv consolidat al creanţelor · BPI 3758/2018
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -1.030.614 RON | 152.755.915 RON | — | 24.478.021 RON | -128.277.894 RON | 1 |
| 2024 | — | -42.966.248 RON | 147.441.700 RON | — | 20.194.420 RON | -127.247.280 RON | 4 |
| 2023 | 0 RON | -307.545 RON | 173.486.334 RON | — | 76.014.603 RON | -99.578.444 RON | 4 |
| 2015 | 527.191.745 RON | -35.293.444 RON | 342.591.451 RON | 92.105.231 RON | 314.242.265 RON | 47.067.548 RON | 601 |
| 2014 | 1.325.617.137 RON | 7.360.516 RON | 614.988.253 RON | 105.761.289 RON | 613.513.039 RON | 85.669.332 RON | 808 |
| 2013 | 1.461.114.582 RON | 9.013.695 RON | 874.947.310 RON | 101.816.497 RON | 898.962.559 RON | 100.139.414 RON | 747 |
| 2012 | 1.311.577.962 RON | 28.132.938 RON | 909.082.652 RON | 77.534.611 RON | 981.807.914 RON | 116.835.719 RON | 693 |
| 2011 | 1.245.539.397 RON | 42.157.465 RON | 934.712.926 RON | 39.352.461 RON | 1.011.593.823 RON | 96.427.681 RON | 639 |
| 2010 | 1.043.753.083 RON | 38.394.947 RON | 772.887.778 RON | 33.484.377 RON | 791.994.445 RON | 52.504.278 RON | 519 |
| 2009 | 841.130.750 RON | 19.339.959 RON | 567.960.684 RON | 34.886.283 RON | 547.007.922 RON | 14.109.330 RON | 492 |
| 2008 | 667.599.581 RON | -9.085.794 RON | 480.283.351 RON | 31.494.369 RON | 442.707.730 RON | -5.230.628 RON | 504 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | — | 0 RON | 527.191.745 RON | 1.325.617.137 RON | 1.461.114.582 RON | 1.311.577.962 RON | 1.245.539.397 RON | 1.043.753.083 RON | 841.130.750 RON | 667.599.581 RON |
| Venituri totale | 18.201 RON | 11.255.113 RON | 2.003.780 RON | 534.830.475 RON | 1.338.606.746 RON | 1.479.702.827 RON | 1.328.076.449 RON | 1.263.358.672 RON | 1.057.620.004 RON | 849.144.279 RON | 675.789.326 RON |
| Cheltuieli totale | 1.048.815 RON | 54.221.361 RON | 2.311.325 RON | 570.123.919 RON | 1.329.583.098 RON | 1.466.970.897 RON | 1.294.232.337 RON | 1.212.862.773 RON | 1.010.849.875 RON | 827.586.021 RON | 684.875.120 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 9.023.648 RON | 12.731.930 RON | 33.844.112 RON | 50.495.899 RON | 46.770.129 RON | 21.558.258 RON | — |
| Pierdere bruta | 1.030.614 RON | 42.966.248 RON | 307.545 RON | 35.293.444 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 9.085.794 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.360.516 RON | 9.013.695 RON | 28.132.938 RON | 42.157.465 RON | 38.394.947 RON | 19.339.959 RON | — |
| Pierdere neta | 1.030.614 RON | 42.966.248 RON | 307.545 RON | 35.293.444 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 9.085.794 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | — | 92.105.231 RON | 105.761.289 RON | 101.816.497 RON | 77.534.611 RON | 39.352.461 RON | 33.484.377 RON | 34.886.283 RON | 31.494.369 RON |
| Active circulante | 24.478.021 RON | 20.194.420 RON | 76.014.603 RON | 314.242.265 RON | 613.513.039 RON | 898.962.559 RON | 981.807.914 RON | 1.011.593.823 RON | 791.994.445 RON | 547.007.922 RON | 442.707.730 RON |
| Stocuri | — | — | -11.663.552 RON | 65.463.704 RON | 111.024.739 RON | 177.277.232 RON | 179.388.317 RON | 168.224.841 RON | 116.902.347 RON | 84.213.015 RON | 91.902.482 RON |
| Creante | 17.746.686 RON | 17.378.695 RON | 83.755.235 RON | 239.441.122 RON | 473.584.403 RON | 594.034.496 RON | 761.378.921 RON | 807.236.538 RON | 655.469.737 RON | 455.667.895 RON | 322.227.120 RON |
| Casa si conturi la banci | 6.731.335 RON | 2.815.725 RON | 3.922.920 RON | 9.337.439 RON | 24.700.835 RON | 6.248.647 RON | 11.552.257 RON | 27.179.439 RON | 19.622.361 RON | 7.127.012 RON | 28.578.128 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | 90.300 RON | 143.364 RON | 268.197 RON | 90.329 RON | 369.686 RON | 85.889 RON | 327.122 RON | 1.002.311 RON |
| Datorii totale | 152.755.915 RON | 147.441.700 RON | 173.486.334 RON | 342.591.451 RON | 614.988.253 RON | 874.947.310 RON | 909.082.652 RON | 934.712.926 RON | 772.887.778 RON | 567.960.684 RON | 480.283.351 RON |
| Provizioane | — | — | — | 647.192 RON | 624.946 RON | 5.976.072 RON | 180.496 RON | 180.800 RON | 172.655 RON | 151.313 RON | 151.687 RON |
| Venituri in avans | — | — | 2.106.713 RON | 16.131.605 RON | 18.135.161 RON | 19.984.457 RON | 33.333.987 RON | 19.994.563 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -128.277.894 RON | -127.247.280 RON | -99.578.444 RON | 47.067.548 RON | 85.669.332 RON | 100.139.414 RON | 116.835.719 RON | 96.427.681 RON | 52.504.278 RON | 14.109.330 RON | -5.230.628 RON |
| Capital subscris varsat | 69.000.010 RON | 69.000.010 RON | 69.000.010 RON | 69.000.010 RON | 5.000.010 RON | 5.000.000 RON | 5.000.000 RON | 5.000.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON | 300.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 4 | 4 | 601 | 808 | 747 | 693 | 639 | 519 | 492 | 504 |
117.850 de contracte atribuite, in valoare de 3.063.555.636 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 6.712.364 lei.
Achizitii directe
106.345 de contracte
6.606.019 lei
Licitatii publice
8.249 de contracte
3.044.768.960 lei
Achizitii offline
3.256 de contracte
12.180.657 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 07:34).