ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 60% |
| persoanăadministrator | 40% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite cererea de completare dispozitiv formulată de reclamant. Admite cererea reclamantului privind obligarea pârâtului la plata cheltuielilor de judecată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu avocat. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti. Pronunţată astăzi, 17.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea de chemare în judecată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 8.895 lei si a dobanzii legale calculate de la scadenta pana la plata efectivă. Dispune rezolutiunea contractului incheiat prin emiterea devizului SAS0062 din 01.03.2024. Obliga parata la plata catre reclamanta a sumei de 994,5 lei – cheltuieli de judecată, taxa de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 3 Bucure?ti. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei azi, 06.06.2025.
amanat in vederea administrarii probatoriului
Fixare prim termen de judecata
Pentru verificări procedura prealabila conform Noului Cod de Procedura Civila
Pentru verificări procedura prealabila conform Noului Cod de Procedura Civila
Admite cererea. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în dispozitivul sentinţei civile nr.4795 din data de 21.06.2024, în sensul cuantumului cheltuielilor de judecată reprezentând onorariu avocat la plata cărora a fost obligată pârâta, care este 4000 lei, nu 2000 lei cum eronat s-a menţionat. Prezenta încheiere face parte integrantă din sentinţa civilă îndreptată. Cu apel în 10 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Bucuresti – Sectia a VIII-a. Pronunţată azi 06.09.2024, prin punerea solutiei la dispozitia partilor de catre grefa instantei.
Respinge contestatia. Cu apel. Pronuntata conform art.402 C.pr.civ, azi 10.09.2024
Admite acţiunea. Obligă pârâta la plata catre reclamanta a sumei de 17.474 lei, reprezentand diferente neachitate dintre suma indemnizatiilor suportate din FNUASS si contribuţia de concedii si indemnizatii de asigurari sociale datorate de angajator, pentru lunile octombrie 2022, decembrie 2022, ianuarie 2023, februarie 2023, martie 2023, aprilie 2023 şi la plata dobânzii legale penalizatoare de la data scadenţei fiecărei sume ce compune acest debit până la data achitării sumelor. Obligă pârâta la plata dobânzii legale penalizatoare calculată asupra sumei 52424 lei reprezentand diferenta dintre suma indemnizatiilor suportate din FNUASS si contributia de concedii si indemnizatii de asigurari sociale datorate de angajator, pentru lunile decembrie 2020, martie, aprilie 2021, septembrie-decembrie 2021, ianuarie-septembrie 2022, noiembrie 2022 de la data scadenţei fiecărei sume ce compune acest debit până la data achitării sumelor. Obligă pârâta să plătească reclamantei cheltuieli de judecată în cuantum de 2000 lei reprezentând onorariu avocat. Cu apel în 30 de zile de la comunicare, cererea depunandu-se la Tribunalul Bucuresti, Secţia a VIII-a Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale. Pronunţată azi, 21.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amânat în vederea depunerii precizărilor necesare soluţionării cauzei
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.590.750 RON | 362.710 RON | 411.091 RON | 1.037.898 RON | 937.598 RON | 1.585.012 RON | 13 |
| 2024 | 3.733.683 RON | 438.790 RON | 451.067 RON | 1.138.074 RON | 1.089.074 RON | 1.790.252 RON | 12 |
| 2023 | 3.962.283 RON | 485.294 RON | 540.530 RON | 1.085.107 RON | 1.452.099 RON | 2.016.784 RON | 16 |
| 2022 | 3.736.549 RON | 428.225 RON | 493.200 RON | 755.569 RON | 1.484.229 RON | 1.781.789 RON | 16 |
| 2021 | 3.444.967 RON | 302.384 RON | 527.339 RON | 414.646 RON | 2.379.744 RON | 2.347.774 RON | 17 |
| 2020 | 6.226.545 RON | 1.782.601 RON | 548.667 RON | 455.533 RON | 2.294.854 RON | 2.315.391 RON | 17 |
| 2019 | 2.483.900 RON | 178.601 RON | 407.713 RON | 367.956 RON | 756.980 RON | 832.790 RON | 16 |
| 2018 | 2.450.524 RON | 209.370 RON | 457.325 RON | 450.580 RON | 627.145 RON | 739.594 RON | 16 |
| 2017 | 2.316.008 RON | 136.546 RON | 619.542 RON | 348.988 RON | 617.640 RON | 530.224 RON | 16 |
| 2016 | 2.350.283 RON | 253.036 RON | 622.764 RON | 418.945 RON | 606.955 RON | 593.678 RON | 16 |
| 2015 | 2.266.495 RON | 196.034 RON | 590.111 RON | 474.708 RON | 624.367 RON | 700.642 RON | — |
| 2014 | 2.280.480 RON | 237.356 RON | 748.347 RON | 849.138 RON | 652.650 RON | 758.341 RON | 19 |
| 2013 | 2.084.326 RON | 171.706 RON | 850.634 RON | 941.891 RON | 720.845 RON | 820.984 RON | 19 |
| 2012 | 1.979.504 RON | 130.937 RON | 753.366 RON | 901.664 RON | 584.060 RON | 739.278 RON | 20 |
| 2011 | 1.926.452 RON | 222.175 RON | 761.496 RON | 1.056.156 RON | 556.056 RON | 850.549 RON | 20 |
| 2010 | 1.909.865 RON | 226.329 RON | 879.692 RON | 1.166.091 RON | 553.628 RON | 845.874 RON | 19 |
| 2009 | 1.978.945 RON | 359.911 RON | 1.019.221 RON | 1.265.148 RON | 362.349 RON | 619.545 RON | 16 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.590.750 RON | 3.733.683 RON | 3.962.283 RON | 3.736.549 RON | 3.444.967 RON | 6.226.545 RON | 2.483.900 RON | 2.450.524 RON | 2.316.008 RON | 2.350.283 RON | 2.266.495 RON | 2.280.480 RON | 2.084.326 RON | 1.979.504 RON | 1.926.452 RON | 1.909.865 RON | 1.978.945 RON |
| Venituri totale | 3.613.266 RON | 3.769.988 RON | 3.979.483 RON | 3.700.144 RON | 3.547.043 RON | 6.401.514 RON | 2.495.702 RON | 2.480.607 RON | 2.332.676 RON | 2.360.177 RON | 2.267.769 RON | 2.248.054 RON | 2.147.139 RON | 2.023.659 RON | 1.942.238 RON | 1.979.657 RON | 1.997.873 RON |
| Cheltuieli totale | 3.180.074 RON | 3.244.265 RON | 3.423.973 RON | 3.237.358 RON | 3.166.939 RON | 4.393.909 RON | 2.291.822 RON | 2.246.419 RON | 2.163.218 RON | 2.049.671 RON | 2.032.911 RON | 1.964.199 RON | 1.940.863 RON | 1.865.864 RON | 1.676.674 RON | 1.696.799 RON | 1.569.407 RON |
| Profit brut | 433.192 RON | 525.723 RON | 555.510 RON | 462.786 RON | 380.104 RON | 2.007.605 RON | 203.880 RON | 234.188 RON | 169.458 RON | 310.506 RON | 234.858 RON | 283.855 RON | 206.276 RON | 157.795 RON | 265.564 RON | 282.858 RON | 428.466 RON |
| Profit net | 362.710 RON | 438.790 RON | 485.294 RON | 428.225 RON | 302.384 RON | 1.782.601 RON | 178.601 RON | 209.370 RON | 136.546 RON | 253.036 RON | 196.034 RON | 237.356 RON | 171.706 RON | 130.937 RON | 222.175 RON | 226.329 RON | 359.911 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.037.898 RON | 1.138.074 RON | 1.085.107 RON | 755.569 RON | 414.646 RON | 455.533 RON | 367.956 RON | 450.580 RON | 348.988 RON | 418.945 RON | 474.708 RON | 849.138 RON | 941.891 RON | 901.664 RON | 1.056.156 RON | 1.166.091 RON | 1.265.148 RON |
| Active circulante | 937.598 RON | 1.089.074 RON | 1.452.099 RON | 1.484.229 RON | 2.379.744 RON | 2.294.854 RON | 756.980 RON | 627.145 RON | 617.640 RON | 606.955 RON | 624.367 RON | 652.650 RON | 720.845 RON | 584.060 RON | 556.056 RON | 553.628 RON | 362.349 RON |
| Stocuri | 237.132 RON | 200.881 RON | 214.853 RON | 341.381 RON | 366.030 RON | 191.100 RON | 112.733 RON | 101.839 RON | 110.769 RON | 98.825 RON | 125.799 RON | 104.883 RON | 82.690 RON | 85.666 RON | 73.264 RON | 73.357 RON | 54.844 RON |
| Creante | 612.826 RON | 710.926 RON | 738.170 RON | 668.880 RON | 753.781 RON | 712.209 RON | 440.230 RON | 502.967 RON | 472.301 RON | 491.237 RON | 483.069 RON | 530.211 RON | 535.429 RON | 431.087 RON | 404.562 RON | 309.207 RON | 273.217 RON |
| Casa si conturi la banci | 87.640 RON | 177.267 RON | 499.076 RON | 473.968 RON | 1.259.933 RON | 1.391.545 RON | 204.017 RON | 22.339 RON | 34.570 RON | 16.893 RON | 15.499 RON | 17.556 RON | 102.726 RON | 67.307 RON | 78.230 RON | 171.064 RON | 34.288 RON |
| Cheltuieli in avans | 20.607 RON | 14.171 RON | 20.108 RON | 35.191 RON | 80.723 RON | 113.671 RON | 115.567 RON | 119.194 RON | 183.138 RON | 190.542 RON | 191.678 RON | 4.900 RON | 8.882 RON | 8.383 RON | 8.258 RON | 5.847 RON | 11.269 RON |
| Datorii totale | 411.091 RON | 451.067 RON | 540.530 RON | 493.200 RON | 527.339 RON | 548.667 RON | 407.713 RON | 457.325 RON | 619.542 RON | 622.764 RON | 590.111 RON | 748.347 RON | 850.634 RON | 753.366 RON | 761.496 RON | 879.692 RON | 1.019.221 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.463 RON | 8.425 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.585.012 RON | 1.790.252 RON | 2.016.784 RON | 1.781.789 RON | 2.347.774 RON | 2.315.391 RON | 832.790 RON | 739.594 RON | 530.224 RON | 593.678 RON | 700.642 RON | 758.341 RON | 820.984 RON | 739.278 RON | 850.549 RON | 845.874 RON | 619.545 RON |
| Capital subscris varsat | 250 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 12 | 16 | 16 | 17 | 17 | 16 | 16 | 16 | 16 | — | 19 | 19 | 20 | 20 | 19 | 16 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
130 de contracte atribuite, in valoare de 271.152 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 207.005 lei.
Achizitii directe
121 de contracte
206.884 lei
Licitatii publice
2 contracte
57.600 lei
Achizitii offline
7 contracte
6.668 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 03:10).