ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăfostă | 50% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea. Validează poprirea înfiinţată în dosarul de executare nr. 1143/2018 al SPEJ Lepădatu, Neacşu şi Asociaţii prin adresa emisă la data de 15.05.2025 şi comunicată la data de 21.05.2025. Obligă terţul poprit să plăteasă creditorului sumele pe care terţul le datorează debitorului cu titlu de drepturi salariale şi pe care le va datora în viitor debitorului, până la concurenţa sumei de 33.393,95 lei reprezentând debit principal şi cheltuieli de executare silită, în conformitate cu art.729 Cod procedură civilă. Obligă terţul poprit la plata cheltuielilor de judecată către petent în cuantum de 220 lei. Respinge cererea de amendare a terţului poprit, ca neîntemeiată. Cu apel în 5 zile de la comunicare; cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea la data de 23.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 16.06.2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Respinge cererea de omologare a planului de restructurare a activităţii S.C. E.M. PRIME CONSTRUCT S.R.L., formulată de către societatea debitoare S.C. E.M. PRIME CONSTRUCT S.R.L., ca neîntemeiată. Respinge cererea formulată în subsidiar de către societatea debitoare S.C. E.M. PRIME CONSTRUCT S.R.L., având ca obiect prelungirea măsurii suspendării executărilor silite pentru o perioadă de 6 luni, ca rămasă fără obiect. În baza art. 34, alin. 1, lit. d din Legea nr. 85/2014, dispune închiderea procedurii concordatului preventiv al debitoarei S.C. E.M. PRIME CONSTRUCT S.R.L. Prezenta hotărâre va fi comunicată, conform dispoziţiilor art. 28, alin. 5 din Legea nr. 85/2014, debitoarei, administratorului concordatar, tuturor creditorilor ale căror creanţe au fost afectate de planul de restructurare propus, precum şi creditorilor titulari de creanţe neafectate. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii, conform dispoziţiilor art. 8, alin. 4 din Legea nr. 85/2014, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată azi, 27.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Având nevoie de timp pentru deliberare, în temeiul art. 396 alin 1 C.proc.civ., amână pronunţarea la data de 27.06.2024 asupra cererii de omologare a planului de restructurare şi asupra cererii subsidiare formulate de către debitoare. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi, 25.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei de judecată.
transpune cauza în camera de consiliu
Având nevoie de timp pentru deliberare, în temeiul art. 396 alin 1 C.proc.civ., amână pronunţarea la data de 25.06.2024 asupra cererii de omologare a planului de restructurare şi asupra cererii subsidiare formulate de către debitoare. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi, 18.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei de judecată.
Admite cererea formulată de societatea debitoare S.C. E.M. PRIME CONSTRUCT S.R.L. Dispune deschiderea procedurii concordatului preventiv al debitoarei S.C. E.M. PRIME CONSTRUCT S.R.L. În temeiul art. 17 alin. 1 lit. b şi art. 23 alin. 5 din Legea nr. 85/2014, numeşte, în calitate de administrator concordatar, pe NUMERA RESTRUCTURING I.P.U.R.L. În baza art. 25, alin. 1, 3 şi 4 din Legea nr. 85/2014, constată că sunt suspendate de drept toate executările silite îndreptate împotriva debitoarei sau acestea nu încep, indiferent de natura creanţei, pe o perioadă de 4 luni, dar nu mai târziu de data pronun?ării unei hotărâri de omologare a planului de restructurare sau de închidere a procedurii ca urmare a neîndeplinirii condi?iilor de confirmare a acestuia, cu excepţia creanţelor salariale. În baza art. 23 alin. 5 din Legea nr.85/2014, încheierea va fi comunicată, după rămânerea definitivă, OFICIULUI REGISTRULUI COMERŢULUI Bucureşti de pe lângă Tribunalul Bucureşti, pentru efectuarea menţiunii. Respinge cererea de intervenţie formulată de intervenientul OPR ASFALT S.R.L., ca neîntemeiată. Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 18.06.2024, ora 12:00, pentru când se vor cita debitorul şi administratorul concordatar. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti secţia a VII-a civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 28.02.2024.
Având nevoie de timp pentru deliberare, în temeiul art. 396 alin 1 C.proc.civ., amână pronunţarea la data de 28.02.2024. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată azi, 26.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei de judecată.
pentru ca debitoarea să depună la dosar precizări exprese şi concrete, cu cel puţin 2 zile înainte de termenul acordat în cauză din care să reiasă care sunt datoriile ce figurează în balanţa de verificare aferentă lunii ianuarie 2024 şi indicate ca fiind datorii pe termen scurt care nu sunt deloc scadente, cuantumul lor şi izvorul lor juridic şi care dintre acestea sunt scadente de mai mult de 60 de zile dar pretins contestate de către debitoare iar, în privinţa acestora din urmă, pune în vedere debitoarei să indice expres şi concret dacă sunt litigii pe rolul instanţelor sau care este maniera în care a înţeles să conteste creanţele menţionate
Admite excepţia perimării. Constată perimata cererea de apel. Cu recurs in termen de 5 zile de la pronuntare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Bucuresti. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 13.06.2025.
În temeiul art. 411 alin. 1, pct. 2 C.P.C. dispune suspendarea cauzei pentru lipsa părţilor. Cu recurs pe toată durata suspendării care se va depune la TB. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18.10.2024.
Admite cererea. Validează poprirea înfiinţată prin adresa nr. 11669 emisă la data de 19.04.2023 în dosarul de executare nr. 1705/2021 al SPEJ Dobra&Căliman asupra cotei de 1/3 din venitul lunar net încasat de către debitorul Ionescu Ştefan de la terţul poprit până la concurenţa sumei de 17036,97 lei. Obligă terţul poprit să plătească creditoarei 1/3 din venitul lunar net al debitorului, în limita creanţei de 17036,97 lei. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 18.12.2023.
Amână pronunţarea la data de 18.12.2023, pronunţarea urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 05.12.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.847.254 RON | 539.436 RON | 221.073 RON | 55.570 RON | 706.139 RON | 540.636 RON | 9 |
| 2024 | 1.819.007 RON | 845.851 RON | 207.780 RON | 35.956 RON | 1.042.724 RON | 870.900 RON | 13 |
| 2023 | 1.693.892 RON | 914.879 RON | 150.482 RON | 46.433 RON | 1.019.928 RON | 915.879 RON | 9 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.847.254 RON | 1.819.007 RON | 1.693.892 RON |
| Venituri totale | 1.847.313 RON | 1.819.008 RON | 1.693.892 RON |
| Cheltuieli totale | 1.202.566 RON | 919.677 RON | 762.413 RON |
| Profit brut | 644.747 RON | 899.331 RON | 931.479 RON |
| Profit net | 539.436 RON | 845.851 RON | 914.879 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 55.570 RON | 35.956 RON | 46.433 RON |
| Active circulante | 706.139 RON | 1.042.724 RON | 1.019.928 RON |
| Stocuri | 0 RON | 30.021 RON | 34.763 RON |
| Creante | 644.660 RON | 1.010.062 RON | 964.520 RON |
| Casa si conturi la banci | 61.479 RON | 2.641 RON | 20.645 RON |
| Datorii totale | 221.073 RON | 207.780 RON | 150.482 RON |
| Capitaluri proprii | 540.636 RON | 870.900 RON | 915.879 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 13 | 9 |
32 de contracte atribuite, in valoare de 117.199 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 93.260 lei.
Achizitii directe
10 contracte
93.250 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
22 de contracte
23.949 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 12:51).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MEDICAL CENTER GRAL SRLCUI 14912600 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
GRAL MEDICAL SRLCUI 15413404 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ | |
GRAL MEDICAL SRLCUI 15413404 | 3 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
CENTRUL MEDICAL MEDINVEST SRLCUI 10303753 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
MEDICAL CENTER GRAL SRLCUI 14912600 | 3 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
NATISAN MEDICINA GENERALA SRLCUI 15450062 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 17 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.