ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 10% |
| persoană | 50% |
| persoană | 20% |
| persoană | 20% |
| 4 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge apelul ca nefondat. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19.03.2025
Pentru continuarea procedurii.
Amână cauza în vederea valorificării bunurilor din patrimoniul debitoarei
Pentru valorificarea bunurilor.
Amână cauza având în vedere că prezenta cauză nu se regăseşte printre cele enumerate cu titlu de excepţie în cadrul art. 3 al Hotărârii nr. 5/26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Dâmboviţa, neavând caracter urgent, dar şi măsurile adoptate de Hotărârea Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare Dicasterial din data de 27.08.2025.
Pentru valorificarea bunurilor
Amână cauza pentru valorificarea bunurilor din patrimoniul debitoarei
Amână cauza în vederea valorificării bunurilor
Amână cauza în vederea valorificării bunurilor.
Faţă de Hotărârea Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare DICASTERIAL, din data de 09 decembrie 2023 şi Hotărârea Sindicatului Naţional al Grefei Judiciare DICASTERIAL, din data de 10 ianuarie 2024 şi având în vedere Hotărârea nr. 9 din 15 decembrie 2023 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Dâmboviţa, prin care s-a menţinut forma de protest adoptată prin Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Dâmboviţa nr. 8 din 12 decembrie 2023, amână cauza şi acordă termen de judecată la data de 04.04.2024, ora 09:00.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Dâmboviţa nr.4/20.06.2023, prin care s-a adoptat ca formă de protest suspendarea activităţii de judecată a cauzelor începând cu data de 20.06. 2023 pe o perioadă nedeterminată, în sensul amânării cauzelor, cu excepţia celor urgente, enumerate în hotărâre şi întrucât prezenta cauză nu are unul dintre obiectele prevăzute la art.2, şi faţă de Hotărârea C.S.M. nr.2040/13.07.2023 cu privire la normarea muncii magistraţilor ce impune acordarea unor termene mai îndelungate, urmează a amâna cauza la data de 11.01.2024.
Pentru valorificarea bunurilor
Amână cauza pentru a se depune rapoarte lunare de activitate şi dovezi ale publicării în BPI
Acordă termen la data de 16.03.2023, sala 7 etaj 3, la Secţia 2 - completul de judecată S4, pentru continuarea procedurii, în vederea valorificării bunurilor, precum şi pentru soluţionarea dosarului asociat nr. 1193/120/2019/a1.
Acordă termen la data de 17.11.2022, pentru continuarea procedurii în vederea valorificării bunurilor din patrimoniul debitoarei.
Acordă termen la data de 22.09.2022, sala 7 etaj 3, la Secţia 2 - completul de judecată S4, pentru continuarea procedurii, în vederea valorificării bunurilor.
Acordă termen la data de 19.05.2022, pentru continuarea procedurii, în vederea valorificării bunurilor.
Acordă termen la data de 17.02.2022, pentru continuarea procedurii, în vederea valorificării bunurilor.
Acordă termen la data de 04.11.2021, pentru continuarea procedurii, în vederea valorificării bunurilor.
Acordă termen la data de 09.09.2021, pentru continuarea procedurii, în vederea valorificării bunurilor şi pentru ca lichidatorul judiciar să analizeze şi să detalieze activitatea debitoarei conform disp. art. 82 din Legea 85/2014, urmând să cuprindă concluziile analizei în Raportul de Activitate pe care îl va depune.
Acordă termen la data de 17.06.2021, pentru continuarea procedurii, în vederea întocmirii rapoartelor de activitate şi a publicării acestora în B.P.I. de către lichidatorul judiciar.
Termen la 15.04.2021, continuarea procedurii. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună dovezile privind publicarea în B.P.I. a tabelului definitiv consolidat.
Aprobă raportul administratorului judiciar IGF Expert Consult IPURL, În temeiul art. 145, alin. 1, lit. C raportat la art. 92 alin. 5 din Legea nr. 85/2014, dispune intrarea în faliment a debitorului Societatea Plora Adversing SRL, cu sediul în com. Gura Ocni?ei, sat Ochiuri nr.9, jud, Dâmbovi?a. În temeiul art. 145 alin 2 din Legea nr. 85/2014 dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridică dreptul de administrare al acesteia. În temeiul art. 145 alin 2 din Legea nr. 85/2014, confirmă în calitate de lichidator judiciar pe judiciar IGF Expert Consult IPURL, cu sediul în Slatina, jud. Olt, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu un onorariu în sumă de 2 000 lei, stabilit în raport de criteriile prevăzute în OUG nr. 86/2006. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei, în sarcina lichidatorului judiciar. Stabileşte termenul maxim de 10 zile de la data intrării în faliment, pentru predarea gestiunii averii de la debitor către lichidator, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii prevăzute la art. 84, alin. 2 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 146 alin. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor/administratorul judiciar, prevăzută la art. 145, alin. 2, lit. e, ale căror creanţe s-au născute după deschiderea procedurii, debitorului, Oficiului Registrului Comerţului şi Administraţiei Judeţene a Finanţelor Publice Dâmboviţa pentru efectuarea menţiunii intrării în faliment. Fixează următoarele termene limită, potrivit art. 146, alin. 2 din Legea nr. 85/2014: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor prevăzute la art. 146, alin. 3 din lege, în vederea întocmirii tabelului suplimentar – 4 11 2020. b) termenul de verificare a creanţelor prevăzute la art. 146, alin. 3 din lege, de întocmire şi publicare a tabelului suplimentar al acestora – 3 12 2020 c) termenul de depunere la tribunal a contestaţiilor la tabelul suplimentar – 7 zile de la publicarea în BPI a tabelului suplimentar; d) termenul de întocmire a tabelului definitiv consolidat 12 01 2021.ctr Fixează, potrivit disp. art. 59, alin. 3 din Legea nr. 85/2014, termen administrativ pentru verificarea procedurii, la 19 01 2021. Executorie.
acordă termen pentru continuarea activităţii de reorganizare conform planului.
În baza art 230 C.pr.civ şi având în vedere HCSM nr 192/13.03.2020, adoptată în vederea prevenirii răspândirii la nivel naţional a infecţiei cu Coronavirus SARS-CoV-2, din oficiu, urmează a se dispune preschimbarea termenului de judecată acordat în prezenta cauză pentru data de 19.03.2020 cu termenul acordat pentru 21.05.2020, urmând a fi citaţi participanţii la procedură pentru noul termen de judecată.
acordă termen pentru continuarea activităţii de reorganizare conform planului.
Confirmă planul de reorganizare al activităţii debitoarei Societatea PLORA ADVERTISING S.R.L. Constată că, de la data prezentei hotărâri, activitatea debitoarei Societatea PLORA ADVERTISING S.R.L. este reorganizată şi devin incidente prevederile art. 140 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului special şi administratorului judiciar să respecte dispoziţiile art. 141 - 144 din Legea nr. 85/2014, aplicabile în mod corespunzător. Stabileşte termen administrativ de control la data de 13.12.2019, pentru verificarea îndeplinirii măsurilor stabilite prin planul de reorganizare. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Tribunalul Dâmboviţa. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 19.09.2019.
Amână cauza în vederea depunerii planului de reorganizare.
Conform art. 71 alin.1 raportat la art. 66 din Legea nr. 85/2014, admite cererea formulată de debitoarea societatea PLORA ADVERTISING S.R.L. şi deschide procedura generală a insolvenţei împotriva acesteia. Stabileşte termen administrativ de control, conform art. 59 alin. 3 din Legea nr. 85/2014 la data de 25.07.2019. Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicare, cererea de apel se va depune la Tribunalul Dâmboviţa. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 28.03.2019.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.442.820 RON | -917.920 RON | 3.719.708 RON | 670.997 RON | 3.308.516 RON | 259.796 RON | 14 |
| 2024 | 6.479.551 RON | 45.044 RON | 3.558.590 RON | 542.417 RON | 4.193.888 RON | 1.177.715 RON | 14 |
| 2023 | 4.988.711 RON | 267.349 RON | 2.961.443 RON | 617.028 RON | 4.585.008 RON | 2.243.119 RON | 15 |
| 2022 | 4.584.862 RON | 665.752 RON | 2.584.319 RON | 355.232 RON | 4.202.701 RON | 1.975.770 RON | 14 |
| 2021 | 3.084.161 RON | 177.345 RON | 1.882.341 RON | 380.495 RON | 3.636.722 RON | 2.137.032 RON | 14 |
| 2020 | 1.483.704 RON | -546.000 RON | 1.715.324 RON | 402.361 RON | 3.269.980 RON | 1.959.686 RON | 15 |
| 2019 | 3.442.935 RON | 456.865 RON | 1.526.289 RON | 429.508 RON | 3.600.443 RON | 2.505.686 RON | 15 |
| 2018 | 3.002.125 RON | 377.874 RON | 2.080.109 RON | 352.490 RON | 3.772.558 RON | 2.048.821 RON | 17 |
| 2017 | 2.605.239 RON | 64.036 RON | 1.459.999 RON | 377.150 RON | 2.751.374 RON | 1.670.947 RON | 17 |
| 2016 | 3.857.990 RON | 497.718 RON | 1.591.465 RON | 397.489 RON | 2.812.061 RON | 1.624.763 RON | 18 |
| 2015 | 3.178.817 RON | 379.163 RON | 803.707 RON | 441.353 RON | 2.850.250 RON | 2.490.753 RON | 19 |
| 2014 | 2.567.898 RON | 94.099 RON | 2.807.153 RON | 385.432 RON | 5.030.930 RON | 2.604.523 RON | 20 |
| 2013 | 2.297.021 RON | 50.335 RON | 1.428.507 RON | 419.336 RON | 3.522.745 RON | 2.509.834 RON | 17 |
| 2012 | 1.978.861 RON | 58.147 RON | 475.486 RON | 251.249 RON | 2.678.895 RON | 2.459.499 RON | 16 |
| 2011 | 2.858.322 RON | 300.876 RON | 524.462 RON | 102.147 RON | 3.439.619 RON | 3.023.289 RON | 18 |
| 2010 | 3.514.784 RON | 514.615 RON | 992.277 RON | 245.377 RON | 3.487.355 RON | 2.741.066 RON | 15 |
| 2009 | 3.883.844 RON | 503.837 RON | 1.713.149 RON | 266.832 RON | 3.660.747 RON | 2.214.629 RON | 16 |
| 2008 | 3.456.191 RON | 556.095 RON | 1.965.016 RON | 293.290 RON | 3.379.430 RON | 1.707.903 RON | 18 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.442.820 RON | 6.479.551 RON | 4.988.711 RON | 4.584.862 RON | 3.084.161 RON | 1.483.704 RON | 3.442.935 RON | 3.002.125 RON | 2.605.239 RON | 3.857.990 RON | 3.178.817 RON | 2.567.898 RON | 2.297.021 RON | 1.978.861 RON | 2.858.322 RON | 3.514.784 RON | 3.883.844 RON | 3.456.191 RON |
| Venituri totale | 3.630.007 RON | 6.458.979 RON | 5.012.985 RON | 4.618.177 RON | 3.089.011 RON | 1.531.246 RON | 3.508.108 RON | 3.007.150 RON | 2.576.979 RON | 3.773.255 RON | 3.202.021 RON | 2.477.666 RON | 2.405.779 RON | 2.012.950 RON | 2.728.395 RON | 3.657.611 RON | 3.938.157 RON | 3.595.465 RON |
| Cheltuieli totale | 4.547.927 RON | 6.398.140 RON | 4.694.559 RON | 3.907.321 RON | 2.886.726 RON | 2.062.523 RON | 3.018.055 RON | 2.543.195 RON | 2.498.394 RON | 3.178.201 RON | 2.726.412 RON | 2.365.103 RON | 2.346.717 RON | 1.934.127 RON | 2.366.663 RON | 3.049.434 RON | 3.343.898 RON | 2.930.487 RON |
| Profit brut | 0 RON | 60.839 RON | 318.426 RON | 710.856 RON | 202.285 RON | 0 RON | 490.053 RON | 463.955 RON | 78.585 RON | 595.054 RON | 475.609 RON | 112.563 RON | 59.062 RON | 78.823 RON | 361.732 RON | 608.177 RON | 594.259 RON | 664.978 RON |
| Pierdere bruta | 917.920 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 531.277 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 45.044 RON | 267.349 RON | 665.752 RON | 177.345 RON | 0 RON | 456.865 RON | 377.874 RON | 64.036 RON | 497.718 RON | 379.163 RON | 94.099 RON | 50.335 RON | 58.147 RON | 300.876 RON | 514.615 RON | 503.837 RON | 556.095 RON |
| Pierdere neta | 917.920 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 546.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 670.997 RON | 542.417 RON | 617.028 RON | 355.232 RON | 380.495 RON | 402.361 RON | 429.508 RON | 352.490 RON | 377.150 RON | 397.489 RON | 441.353 RON | 385.432 RON | 419.336 RON | 251.249 RON | 102.147 RON | 245.377 RON | 266.832 RON | 293.290 RON |
| Active circulante | 3.308.516 RON | 4.193.888 RON | 4.585.008 RON | 4.202.701 RON | 3.636.722 RON | 3.269.980 RON | 3.600.443 RON | 3.772.558 RON | 2.751.374 RON | 2.812.061 RON | 2.850.250 RON | 5.030.930 RON | 3.522.745 RON | 2.678.895 RON | 3.439.619 RON | 3.487.355 RON | 3.660.747 RON | 3.379.430 RON |
| Stocuri | 1.658.567 RON | 1.561.848 RON | 1.438.605 RON | 1.532.881 RON | 1.353.748 RON | 1.326.344 RON | 1.111.807 RON | 1.098.822 RON | 744.127 RON | 1.008.297 RON | 986.579 RON | 977.337 RON | 997.113 RON | 1.145.702 RON | 1.240.536 RON | 1.287.092 RON | 1.199.599 RON | 1.155.327 RON |
| Creante | 985.146 RON | 1.988.559 RON | 2.056.115 RON | 1.606.119 RON | 1.173.393 RON | 858.375 RON | 1.974.482 RON | 2.040.816 RON | 1.212.984 RON | 1.036.321 RON | 909.973 RON | 4.038.116 RON | 2.216.609 RON | 1.440.852 RON | 2.067.588 RON | 2.029.745 RON | 2.097.775 RON | 2.095.511 RON |
| Casa si conturi la banci | 375.325 RON | 488.234 RON | 94.506 RON | 77.778 RON | 140.580 RON | 116.755 RON | 264.459 RON | 152.158 RON | 140.710 RON | 194.672 RON | 453.698 RON | 15.477 RON | 59.023 RON | 92.341 RON | 46.495 RON | 70.518 RON | 363.373 RON | 128.592 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | 2.526 RON | 2.156 RON | 2.156 RON | 2.669 RON | 2.024 RON | 3.882 RON | 2.422 RON | 6.687 RON | 2.866 RON | 1.823 RON | 2.769 RON | 4.841 RON | 5.985 RON | 611 RON | 199 RON | 199 RON |
| Datorii totale | 3.719.708 RON | 3.558.590 RON | 2.961.443 RON | 2.584.319 RON | 1.882.341 RON | 1.715.324 RON | 1.526.289 RON | 2.080.109 RON | 1.459.999 RON | 1.591.465 RON | 803.707 RON | 2.807.153 RON | 1.428.507 RON | 475.486 RON | 524.462 RON | 992.277 RON | 1.713.149 RON | 1.965.016 RON |
| Venituri in avans | 9 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 9 RON | 9 RON | 6.509 RON | 6.509 RON | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 259.796 RON | 1.177.715 RON | 2.243.119 RON | 1.975.770 RON | 2.137.032 RON | 1.959.686 RON | 2.505.686 RON | 2.048.821 RON | 1.670.947 RON | 1.624.763 RON | 2.490.753 RON | 2.604.523 RON | 2.509.834 RON | 2.459.499 RON | 3.023.289 RON | 2.741.066 RON | 2.214.629 RON | 1.707.903 RON |
| Capital subscris varsat | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 8.755 RON | 8.755 RON | 8.755 RON | 8.755 RON | 8.755 RON | 8.755 RON | 8.755 RON | 8.755 RON | 8.755 RON | 8.755 RON |
| Nr. mediu salariati | 14 | 14 | 15 | 14 | 14 | 15 | 15 | 17 | 17 | 18 | 19 | 20 | 17 | 16 | 18 | 15 | 16 | 18 |
4 contracte atribuite, in valoare de 58.022 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
58.022 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 13:13).