ACTIV ELMAR SERV S.R.L.
- DENI ZERAL SRLdocumentat 2018 – 2020
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
satul Mesteacăn
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge suspendarea judecă?ii în temeiul art. 411 alin. (1) pct. 2 C. proc. civ. Stabile?te termen în vederea continuării judecă?ii la data de 21.10.2026, ora 9:00, cu citarea păr?ilor, ?edin?ă publică. Dispozi?iile privind revenirea cu adresă către expert potrivit men?iunilor de la termenul anterior se men?in. Pronun?ată în data de 10.06.2026 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 10.06.2026.
În vederea acordarii unui termen în continuare, amână judecarea cauzei la data de 25.02.2026.
ÎÎn temeiul Hotărârii nr. 3/27.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor, În vederea acordarii unui termen în continuare, amână judecarea cauzei la data de 03.12.2025.
În vederea acordarii unui termen în continuare, amână judecarea cauzei la data de 06.10.2025.
Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 13.06.2025 ora 11:30, pentru când se va depune raportul de expertiză
Amână judecarea cauzei şi acordă termen de judecată la data de 09.04.2025 ora 09:00, pentru când se va efectua şi depune raportul de expertiză
Amână judecarea cauzei la data de 05.02.2025 ora 09:00, în vederea depunerii raportului de expertiză
Amână cauza la data de 04.12.2024, ora 09:00, în vederea depunerii raportului de expertiză
Repartizează dosarul completului C26 secţia I civilă.
T: 09.04.2024, interval orar 09-10 pt. efectuarea şi depunerea raportului de expertiză, precum şi a decontului lucării
T: 19.03.2024, interval orar 09-10, pt. îndeplinirea unor obligaţii
Admite plângerea civilă formulată de petenta SC ACTIV ELMAR SERV SRL împotriva procesului verbal seria J nr. 0012769 încheiat la data de 17.10.2023 de intimatul INSPECTORATUL PENTRU SITUAŢII DE URGENŢĂ AL JUDEŢULUI HUNEDOARA, şi, în consecinţă: Anulează procesul verbal de contravenţie sus menţionat şi exonerează pe petentă de plata amenzii contravenţionale în sumă de 20.000 lei. Fără cheltuieli de judecată între părţi. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac a apelului se depune la Judecătoria Brad. Pronunţată în data de 18.02.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronun?area la data de 18.02.2026.
Având în vedere cererea de acordare a unui nou termen de judecată formulată de reprezentanta petentei.
Faţă de lipsa martorei,în vederea administrării probei testimoniale
Faţă de lipsa martorei,în vederea administrării probei testimoniale
Având în vedere cererea de acordare a unui nou termen de judecată formulată de reprezentanta petentei
În vederea administrării probei testimoniale
În vederea emiterii unei adrese către intimat pentru a comunica dacă este de acord cu martora propusă de petentă
Termen pt. a se preciza dacă persoana propusă ca martor de către petentă are vreo calitate în cadrul societătii petente.
Având în vedere cererea de acordare a unui nou termen de judecată formulată de reprezentanta petentei
Respinge apelul declarat de intervenientul Cor Ioan Alexandru împotriva Încheierii nr.109/F/CC/2023 pronunţată de judecătorul sindic în dosarul nr.484/97/2016 al Tribunalului Hunedoara. Executorie. Definitivă. Pronunţată azi, 14.11.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Respinge admisibilitatea în principiu a cererii de intervenţie în interes propriu formulată de intervenientul COR IOAN ALEXANDRU. Dispune înlocuirea din oficiu a lichidatorului judiciar SP ACTIV INSOLV EXPERT IPURL cu lichidatorul judiciar provizoriu EXPERT INSOLVENŢĂ SPRL cu o retribuţie de 3000 lei. Dispune predarea de către lichidatorul judiciar SP ACTIV INSOLV EXPERT IPURL către noul lichidator judiciar desemnat EXPERT INSOLVENŢĂ SPRL, în termen de maxim 3 zile de la data comunicării prezentei, a tuturor documentelor contabile predate de către administratorul statutar al debitoarei SC ZARAND LACTATE SA. Dispune comunicarea prezentei încheieri noului lichidator judiciar desemnat EXPERT INSOLVENŢĂ SPRL. Stabileşte în sarcina fostului lichidator judiciar SP ACTIV INSOLV EXPERT IPURL obligaţia de a depune, decontul şi justificarea cheltuielilor efectuate în procedură. Executorie. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Fixează termen de control la data de 15.11.2023. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 21.06.2023.
Admite excepţia necompeten?ei materiale a Judecătoriei Timi?oara ?i declină competen?a de soluţionare a ac?iunii formulate de reclamanta Activ Elmar Serv S.R.L. împotriva pârâtei Autoglobus 2000 S.R.L. în favoarea Tribunalului Timiş. Fără cale de atac. Pronunţată în 24.10.2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
T: 24.10.2023, interval orar 10-11 pt. lipsa de apărare
Având în vedere protestul decis prin Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 3 din data de 20.06.2023 din cadrul Judecătoriei Timişoara, va amâna judecata la data de 03.10.2023, interval orar 10-11, sala 331.
Stabileşte competenţa materială de soluţionare a cererii de chemare în judecată formulată de către reclamanta SC Activ Elmar Serv S.R.L. în contradictoriu cu pârâta SC Autoglobus 2000 S.R.L, în favoarea Judecătoriei Timişoara. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 20.12.2023.
Admite excepţia necompetenţei materiale a Tribunalului Timiş, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a acţiunii formulate şi modificate de reclamanta SC ACTIV ELMAR SERV SRL în contradictoriu cu pârâta SC AUTOGLOBUS 2000 SRL, în favoarea Judecătoriei Timişoara. Constată ivit conflictul negativ de competenţă ca urmare a declinărilor reciproce de competenţă. Suspendă judecata cauzei şi trimite dosarul Curţii de Apel Timişoara, în vederea soluţionării conflictului negativ de competenţă. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 12.12.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12.448.511 RON | 142.854 RON | 3.283.698 RON | 612.245 RON | 3.194.858 RON | 523.405 RON | 19 |
| 2024 | 11.049.863 RON | 154.360 RON | 3.124.961 RON | 725.830 RON | 2.946.350 RON | 547.219 RON | 16 |
| 2023 | 9.508.030 RON | 117.072 RON | 2.177.075 RON | 729.112 RON | 2.066.922 RON | 618.959 RON | 15 |
| 2022 | 7.939.029 RON | 90.432 RON | 2.218.719 RON | 850.510 RON | 1.940.346 RON | 551.887 RON | 15 |
| 2021 | 5.710.117 RON | 68.133 RON | 1.843.931 RON | 922.037 RON | 1.678.953 RON | 757.059 RON | 14 |
| 2020 | 5.237.381 RON | 215.273 RON | 563.877 RON | 302.607 RON | 991.142 RON | 729.872 RON | 13 |
| 2019 | 5.787.549 RON | 111.651 RON | 571.944 RON | 281.329 RON | 813.214 RON | 522.599 RON | 13 |
| 2018 | 5.317.664 RON | 23.016 RON | 703.066 RON | 584.684 RON | 1.018.994 RON | 903.050 RON | — |
| 2017 | 5.465.399 RON | 45.216 RON | 709.998 RON | 666.157 RON | 1.051.909 RON | 1.012.676 RON | 15 |
| 2016 | 4.537.069 RON | 41.954 RON | 859.593 RON | 751.357 RON | 1.111.318 RON | 1.009.860 RON | 14 |
| 2015 | 4.689.734 RON | 34.298 RON | 652.991 RON | 559.596 RON | 1.124.301 RON | 1.030.906 RON | 15 |
| 2014 | 4.854.143 RON | 26.584 RON | 615.772 RON | 588.490 RON | 1.023.891 RON | 996.609 RON | 19 |
| 2013 | 5.027.306 RON | 81.397 RON | 586.138 RON | 566.047 RON | 990.115 RON | 970.024 RON | 17 |
| 2012 | 4.821.068 RON | 83.832 RON | 660.007 RON | 519.785 RON | 1.028.848 RON | 888.626 RON | 15 |
| 2011 | 4.182.664 RON | 32.998 RON | 839.645 RON | 580.870 RON | 1.063.571 RON | 804.796 RON | 14 |
| 2010 | 3.652.903 RON | 47.910 RON | 536.098 RON | 412.316 RON | 895.100 RON | 771.797 RON | 14 |
| 2009 | 4.157.597 RON | 93.055 RON | 491.318 RON | 457.090 RON | 752.993 RON | 723.885 RON | 14 |
| 2008 | 4.423.741 RON | 176.149 RON | 620.217 RON | 387.842 RON | 859.313 RON | 630.830 RON | 14 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12.448.511 RON | 11.049.863 RON | 9.508.030 RON | 7.939.029 RON | 5.710.117 RON | 5.237.381 RON | 5.787.549 RON | 5.317.664 RON | 5.465.399 RON | 4.537.069 RON | 4.689.734 RON | 4.854.143 RON | 5.027.306 RON | 4.821.068 RON | 4.182.664 RON | 3.652.903 RON | 4.157.597 RON | 4.423.741 RON |
| Venituri totale | 12.510.353 RON | 11.244.175 RON | 9.571.642 RON | 8.031.672 RON | 5.877.725 RON | 5.333.487 RON | 5.837.631 RON | 5.322.168 RON | 5.472.083 RON | 4.537.507 RON | 4.706.257 RON | 4.854.210 RON | 5.027.320 RON | 4.822.188 RON | 4.186.373 RON | 3.670.769 RON | 4.178.129 RON | 4.562.289 RON |
| Cheltuieli totale | 12.327.411 RON | 11.058.095 RON | 9.434.899 RON | 7.921.732 RON | 5.797.398 RON | 5.078.284 RON | 5.705.231 RON | 5.287.444 RON | 5.409.109 RON | 4.481.871 RON | 4.661.660 RON | 4.817.496 RON | 4.928.093 RON | 4.716.947 RON | 4.144.127 RON | 3.609.723 RON | 4.065.232 RON | 4.352.085 RON |
| Profit brut | 182.942 RON | 186.080 RON | 136.743 RON | 109.940 RON | 80.327 RON | 255.203 RON | 132.400 RON | 34.724 RON | 62.974 RON | 55.636 RON | 44.597 RON | 36.714 RON | 99.227 RON | 105.241 RON | 42.246 RON | 61.046 RON | 112.897 RON | 210.204 RON |
| Profit net | 142.854 RON | 154.360 RON | 117.072 RON | 90.432 RON | 68.133 RON | 215.273 RON | 111.651 RON | 23.016 RON | 45.216 RON | 41.954 RON | 34.298 RON | 26.584 RON | 81.397 RON | 83.832 RON | 32.998 RON | 47.910 RON | 93.055 RON | 176.149 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 612.245 RON | 725.830 RON | 729.112 RON | 850.510 RON | 922.037 RON | 302.607 RON | 281.329 RON | 584.684 RON | 666.157 RON | 751.357 RON | 559.596 RON | 588.490 RON | 566.047 RON | 519.785 RON | 580.870 RON | 412.316 RON | 457.090 RON | 387.842 RON |
| Active circulante | 3.194.858 RON | 2.946.350 RON | 2.066.922 RON | 1.940.346 RON | 1.678.953 RON | 991.142 RON | 813.214 RON | 1.018.994 RON | 1.051.909 RON | 1.111.318 RON | 1.124.301 RON | 1.023.891 RON | 990.115 RON | 1.028.848 RON | 1.063.571 RON | 895.100 RON | 752.993 RON | 859.313 RON |
| Stocuri | 3.064.490 RON | 2.723.663 RON | 1.869.379 RON | 1.762.364 RON | 1.226.958 RON | 916.224 RON | 799.151 RON | 1.004.702 RON | 931.976 RON | 929.706 RON | 910.142 RON | 909.092 RON | 896.985 RON | 906.612 RON | 937.884 RON | 797.603 RON | 622.980 RON | 764.562 RON |
| Creante | 94.678 RON | 169.245 RON | 81.878 RON | 115.730 RON | 147.091 RON | 86.373 RON | 100.656 RON | 157.982 RON | 131.007 RON | 154.309 RON | 158.981 RON | 92.558 RON | 82.058 RON | 119.964 RON | 84.875 RON | 79.235 RON | 73.703 RON | 87.905 RON |
| Casa si conturi la banci | 35.690 RON | 53.442 RON | 115.665 RON | 62.252 RON | 304.904 RON | -11.455 RON | -86.593 RON | -143.690 RON | -11.074 RON | 27.303 RON | 55.178 RON | 22.241 RON | 11.072 RON | 2.272 RON | 40.812 RON | 18.262 RON | 56.310 RON | 6.846 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 2.438 RON | 4.608 RON | 6.778 RON | — | — | — | — | — | 479 RON | 5.120 RON | 3.892 RON |
| Datorii totale | 3.283.698 RON | 3.124.961 RON | 2.177.075 RON | 2.218.719 RON | 1.843.931 RON | 563.877 RON | 571.944 RON | 703.066 RON | 709.998 RON | 859.593 RON | 652.991 RON | 615.772 RON | 586.138 RON | 660.007 RON | 839.645 RON | 536.098 RON | 491.318 RON | 620.217 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | 20.250 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 523.405 RON | 547.219 RON | 618.959 RON | 551.887 RON | 757.059 RON | 729.872 RON | 522.599 RON | 903.050 RON | 1.012.676 RON | 1.009.860 RON | 1.030.906 RON | 996.609 RON | 970.024 RON | 888.626 RON | 804.796 RON | 771.797 RON | 723.885 RON | 630.830 RON |
| Capital subscris varsat | 1.200 RON | 1.200 RON | 1.200 RON | 1.200 RON | 1.200 RON | 1.200 RON | 1.200 RON | 2.600 RON | 2.600 RON | 2.600 RON | 2.600 RON | 2.600 RON | 2.600 RON | 2.600 RON | 2.600 RON | 2.600 RON | 2.600 RON | 2.600 RON |
| Nr. mediu salariati | 19 | 16 | 15 | 15 | 14 | 13 | 13 | — | 15 | 14 | 15 | 19 | 17 | 15 | 14 | 14 | 14 | 14 |
341 de contracte atribuite, in valoare de 698.060 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 682.240 lei.
Achizitii directe
319 contracte
681.921 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
22 de contracte
16.139 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 15:59).