ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 60% |
| persoanăadministrator | 20% |
| persoanăadministrator | 20% |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge apelul ca nefondat. Definitiva. Pronunţată azi, 06.11.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
Fara termene inregistrate.
În vederea derulării planului de reorganizare.
Pentru derularea planului de reorganizare.
Pentru derularea planului de reorganizare.
pentru derularea planului de reorganizare
În temeiul art. 139 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, confirmă planul de reorganizare a activităţii societăţii debitoare SC RESTRA CONSTRUCT SRL, propus de administratorul special ?mpreună cu administratorul judiciar şi aprobat de adunarea creditorilor, potrivit procesului-verbal publicat în B.P.I. nr.. 10954/10.06.2024. Fixează termen pentru continuarea procedurii la data de 06.12.2024, ora 09.00, pentru când se citează părţile. Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicarea hotărârii prin B.P.I., ce se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 15.07.2024.
Amână pronunţarea la data de 15.07.2024.Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
pentru depunea unui plan de reorganizare de către persoanele îndreptăţite şi supunerii acestuia la vot în cadrul Adunării creditorilor
pentru definitivarea masei credale şi depunerii unui plan de reorganizare
pentru continuarea procedurii, în vederea finalizării evaluării bunurilor aflate în patrimoniul debitorului şi recuperării de creanţe
pentru continuarea procedurii, în vederea evaluării bunurilor aflate în patrimoniul debitorului
pentru continuarea procedurii, în vederea desfăşurării Adunării creditorilor în data de 06.12.2022
In baza art. 58 lit.m) din Legea nr. 85/2014 confirmă încheierea tranzactiei din data de 31.08.2022 între SC Restra Consult SRL, prin administratorul judiciar Finconta Consulting SPRL şi administrator special Viasu Marian, pe de o parte, şi Unitatea Administrativ Teritoriala Comuna Luna, astfel: “Tranzacţie SC RESTRA CONSTRUCT SRL reprezentata prin Administrator Special Viaşu Marian si Administrator Judiciar - Finconta Consulting SPRL prin Dna. Monica Ionescu, în calitate deprim; COMUNA LUNA - Unitate Administrativ Teritoriala, Comuna Luna cu sediul in localitatea Luna, Comuna Luna, str. Principala, nr. 192, Judeţul Cluj , , reprezentata prin primar Giurgiu Aurel, în calitate de secund; de comun acord, ne exprimăm consimţământul, în sensul încheierii prezentei tranzacţii, căreia îi recunoaştem puterea de lege între noi, potrivit dispoziţiilor art. 1270 Cod civil. I De ture. Prezentul contract este întemeiat pe dispoziţiile art. 2.267 - 2.278 din Legea nr. 287/2009 privind Codul civil. Preambul în 26.02.2019, între primul, respectiv SC RESTRA CONSTRUCT SRL., şi secundul, respectiv COMUNA LUNA - Unitate Administrativ Teritoriala, s-a încheiat Contractul de execţie lucrări nr. 6C/26.02.2019 denumit în continuare Contractul, având ca obiect execuţie lucrări pentru obiectivul " 'REABILITARE REŢEA STRADALA". Circumstanţele litigioase. în prezent, în executarea contractului de execuţie lucrări au apărut circumstanţe neprevăzute care reclamă neptezentarea executantului in teren pentru a finaliza lucrările. De asemenea menţionam ca firma SC RESTRA CONSTRUCT SRL este in procedura de insolvenţă. Datorita termenului scurt de a finaliza lucrările ne aflam in imposibilitatea de a continua in acest fel.. Propunem rezilierea contractului de execuţie. - Scopul tranzacţiei Prin prezenta tran?acţie părţile voiesc să prevină un litigiu judiciar născut din executarea contractului de prestări servicii şi lucrări, sens în care au convenit asupra rezilierii contractului de lucrări în condiţiile din clauzele, mai jos agreate. S-a avut în vedere şi interesul public constând în finalizarea până la termen a tuturor lucrărilor, finanţate din fonduri europene, legate direct şi / sau indirect de contractul de lucrări, şi care ar putea fi afectate de un eventual litigiu judiciar dintre părţi. Indivizibilitatea tranzacţiei. Părţile convin asupra indivizibilităţii tranzacţiei. în acest sens. sunt obligate să respecte întocmai şi la timp toate clauzele prezentei tranzacţii, sub sancţiunea desfmţării acesteia şi a obligaţiei de plată de: daune interese materiale şi / sau morale, penalităţi. Desfiinţarea tranzacţiei. încălcarea de către o parte a oricăreia dintre clauzele prezentei tranzacţii, dă dreptul celeilalte părţi de a considera tranzacţia desfinţatăde plin drept, fară a fi nevoie de intervenţia instanţei de jduecată, în condiţiile art. 1550 Cod civil, sens în care va notifica, partea în culpă cu cel puţin 15 zile libere. înainte de desfinţare. '> Clauza penala. în cazul desfmţării tranzacţiei ca urmare a nerespectării clauzelor acesteia, partea în culpă datorează celeilalte părţi, daune interese. Rezilierea contractului de prestări servicii si execuţie lucrări. De comun acuid, părţile decid rezilierea Contractului de prestări servicii şi execuţie lucrări fară plata de daune interese, compensări, dobânzi, penalităţi. Rezilierea contractului de lucrări operează la data confirmării prezentei tranzacţii de către judecătorul sindic in cadrul dosarului nr. 32771/3/2021 aflat pe rolul Tribunalului Bucureşti Secţia a-VIl-a Civilă conform prevederilor art. 58 alin. (1) lit. m) din Legea nr. 85/2014 Renunţări la drepturi. Fiecare dintre părţile prezentei tranzacţii renunţă la drepturile lor de a se adresa instanţelor de judecată în vederea soluţionării oricărora dintre problemele apărute în executarea contractului de lucrări. Renunţarea este irevocabilă. . • Recepţia lucrarilor. Odată cu semnarea prezentei tranzacţii, părţile se obligă să recepţioneze serviciile şi lucrările executate, de către prim, până în data rezilierii. ! !. Anterior semnării tranzacţiei, părţile au verificat lucrările concluziile urmând a fi consemnate în procesele verbale de recepţie conform legii. Secundul se obligă să plătească contravaloarea serviciilor şi lucrărilor recepţionate în termenul şi condiţiile convenite expres in art. 21.2 din contract.. ! Plata lucrarilor executate. La plata serviciilor respectiv a lucrărilor executate până în data rezilierii contractului, secundul se obligă să procedeze la ajustarea preţului lucrărilor în funcţie de creşterea cheltuielilor salariale ale primului, creştere determinată de lege şi în funcţie de rata inflaţiei. Predarea amplasamentului. Odată cu recepţia seerviciilor şi lucrărilor, secundul preia de la prim amplasamentul lucrărilor, fără a mai fi necesară încheierea vreunui act. '.. Conservarea lua arilor. Odată cu semnarea prezentei tranzacţii, primul este exonerat de orice obligaţii privind conservarea lucrărilor. Obligaţia de conservare a lucrărilor revine exclusiv secundului. ! \ Paza şantierului şi custodia lucrărilor. Având în vedere faptul că amplasamentul lucrărilor este un şantier cu lucrări executate şi / sau parţial executate, secundul preia paza şantierului şi custodia lucrărilor. Din momentul semnării prezentei tranzacţii, secundul devine unicul responsabil de orice eventual prejudiciu datorat circulaţiei persoanelor, animalelor, vehiculelor cu tracţiune animală sau cu autolracţiune, prin şantier. ; Documentele constatatoare. Având în vedere dispoziţiile art. art. 166 din HG nr. 395/2016 şi ţinând eoni de: - faptul că, rezilierea contractului de lucrări a fost efectuată de comun acord, prin raportare la dispoziţiile legale, secundul declară că documentul constatator va conţine informaţii referitoare la îndeplinirea obligaţiilor contractuale de către contractant în condiţiile stipulate în prezenta tranzacţie. I Comunicate massmedia. Orice comunicate de presă referitor la executarea contractului de lucrări, dat de către părţi şi / sau prepuşii lor. trebuie să se rezume la informaţiile din prezenta tranzacţie şi să conţină obligatoriu opiniile ambelor părţi.” Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată azi, 21.09.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Amână pronunţarea la data de 21.09.2022, pentru solu?ionarea cererii de confirmare a tranzacţiei.Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
pentru continuarea procedurii şi pentru citarea practicianului în insolvenţă conform dispozi?iilor instanţei de judecată
Respinge cererea de repunere în termen ca neîntemeiată. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată în sedinta publică azi, 12.04.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Amână pronunţarea la data de 12.04.2022, pentru solu?ionarea cererii de repune în termen.Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 06.04.2022, pentru solu?ionarea cererii de repune în termen.Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 31.03.2022, pentru solu?ionarea cererii de repune în termen.Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Repune pe rol cererea formulată de către creditorul Oprea Emil. Acordă termen la data de 25.03.2022, ora 09.00. Citează petentul Oprea Emil cu copie a concluziilor scrise şi înscrisurilor formulate de către administratorul judiciar. Pronunţată în sedinta publică azi, 02.03.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Amână pronunţarea la data de 02.03.2022 pentru solu?ionarea cererii de repunere în termen formulată de Oprea Emil.Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea formulată de către administrator judiciar. Prelungeşte termenul de depunere a raportului privind cauzele şi împrejurările insolvenţei cu 40 de zile. Prelungeşte termenele stabilite de art. 100 alin. 1 din legea nr. 85/2014, astfel : c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar de creanţe – 11.02.2022; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 08.03.2022; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 16.02.2022. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată în sedinţă publică azi, 22.12.2021.
Admite cererea debitorului . În temeiul art. 66 alin. 7 din Legea nr. 85/2014, califică ca şi cereri de creanţa cererile de deschidere a procedurii formulate de către creditorii Novatex Solution SRL, OTP Leasing Romania IFN SA, Euro Fuel SRL, SC Star Multitrade SRL şi MCG Oil Distribution SRL. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, deschide procedura generala împotriva debitorului. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la sentinţa de deschidere a procedurii - 15 zile de la notificare, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, care nu va depăşi 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora; b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 31.12.2021; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar de creanţe – 12.01.2022; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 26.01.2022; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 19.01.2022. Desemneaza, potrivit art. art. 45 alin 1 lit. d) din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolventei si de insolvenţă, administrator judiciar provizoriu pe Fincota Consulting SPRL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 2.500 lei din averea debitorului. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceiaşi lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar/lichidatorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declara?iilor de crean?e, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Sec?iei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucure?ti, cât ?i în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Sec?iei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucure?ti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului in insolventa va fi transmis pe adresa de corespondenta letrica ce va fi indicata de acesta prin notificare. Fixează termen administrativ de control pentru analiza stadiului continuării procedurii la 25.02.2022, ora 10.00. Executorie. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, azi, 19.11.2021.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.576.613 RON | -211.702 RON | 1.575.488 RON | 2.340.769 RON | 1.192.527 RON | 1.474.360 RON | 9 |
| 2024 | 2.449.075 RON | 371.123 RON | 902.877 RON | 1.542.812 RON | 1.682.899 RON | 1.686.062 RON | 10 |
| 2023 | 1.771.624 RON | 230.944 RON | 288.903 RON | 1.734.993 RON | 529.989 RON | 1.314.938 RON | 9 |
| 2022 | 1.241.877 RON | 9.955 RON | 349.900 RON | 719.083 RON | 641.193 RON | 1.083.994 RON | 8 |
| 2021 | 1.068.872 RON | 12.601 RON | 237.638 RON | 821.037 RON | 576.568 RON | 1.074.039 RON | 8 |
| 2020 | 1.382.310 RON | 72.719 RON | 157.297 RON | 827.076 RON | 391.659 RON | 1.061.438 RON | 11 |
| 2019 | 2.189.377 RON | 1.009.219 RON | 93.067 RON | 60.285 RON | 1.227.365 RON | 1.194.583 RON | 12 |
| 2018 | 1.292.486 RON | 366.511 RON | 67.734 RON | 83.855 RON | 537.664 RON | 553.785 RON | 9 |
| 2017 | 521.034 RON | -156.731 RON | 37.830 RON | 107.598 RON | 117.731 RON | 187.499 RON | 9 |
| 2016 | 721.105 RON | 41.004 RON | 22.370 RON | 139.135 RON | 277.126 RON | 393.891 RON | 9 |
| 2015 | 598.170 RON | 101.523 RON | 27.552 RON | 167.741 RON | 244.278 RON | 384.467 RON | 9 |
| 2014 | 88.846 RON | -86.154 RON | 9.724 RON | 218.982 RON | 143.285 RON | 352.543 RON | — |
| 2013 | 942.479 RON | 438.197 RON | 41.383 RON | 53.491 RON | 426.589 RON | 438.697 RON | 4 |
| 2012 | 208.490 RON | 45.463 RON | 36.434 RON | 8.954 RON | 142.357 RON | 114.877 RON | — |
| 2011 | 145.024 RON | 31.795 RON | 19.797 RON | 15.670 RON | 105.336 RON | 101.209 RON | — |
| 2010 | 187.185 RON | 16.986 RON | 69.267 RON | 46.469 RON | 95.585 RON | 72.787 RON | — |
| 2009 | 145.599 RON | 18.616 RON | 99.167 RON | 85.295 RON | 69.673 RON | 55.801 RON | — |
| 2008 | 150.222 RON | 29.285 RON | 166.240 RON | 88.304 RON | 115.121 RON | 37.185 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.576.613 RON | 2.449.075 RON | 1.771.624 RON | 1.241.877 RON | 1.068.872 RON | 1.382.310 RON | 2.189.377 RON | 1.292.486 RON | 521.034 RON | 721.105 RON | 598.170 RON | 88.846 RON | 942.479 RON | 208.490 RON | 145.024 RON | 187.185 RON | 145.599 RON | 150.222 RON |
| Venituri totale | 1.724.221 RON | 2.606.081 RON | 1.805.816 RON | 1.247.726 RON | 1.400.233 RON | 1.382.905 RON | 2.203.613 RON | 1.312.369 RON | 524.093 RON | 722.683 RON | 608.387 RON | 90.074 RON | 942.833 RON | 212.850 RON | 147.789 RON | 189.485 RON | 148.906 RON | 156.623 RON |
| Cheltuieli totale | 1.911.695 RON | 2.171.702 RON | 1.557.985 RON | 1.227.507 RON | 1.378.161 RON | 1.297.230 RON | 1.172.092 RON | 932.710 RON | 674.610 RON | 673.759 RON | 487.094 RON | 176.228 RON | 420.838 RON | 158.609 RON | 109.834 RON | 169.274 RON | 126.632 RON | 121.703 RON |
| Profit brut | 0 RON | 434.379 RON | 247.831 RON | 20.219 RON | 22.072 RON | 85.675 RON | 1.031.521 RON | 379.659 RON | 0 RON | 48.924 RON | 121.293 RON | 0 RON | 521.995 RON | 54.241 RON | 37.955 RON | 20.211 RON | 22.274 RON | 34.920 RON |
| Pierdere bruta | 187.474 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 150.517 RON | 0 RON | — | 86.154 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 371.123 RON | 230.944 RON | 9.955 RON | 12.601 RON | 72.719 RON | 1.009.219 RON | 366.511 RON | 0 RON | 41.004 RON | 101.523 RON | 0 RON | 438.197 RON | 45.463 RON | 31.795 RON | 16.986 RON | 18.616 RON | 29.285 RON |
| Pierdere neta | 211.702 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 156.731 RON | 0 RON | 0 RON | 86.154 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.340.769 RON | 1.542.812 RON | 1.734.993 RON | 719.083 RON | 821.037 RON | 827.076 RON | 60.285 RON | 83.855 RON | 107.598 RON | 139.135 RON | 167.741 RON | 218.982 RON | 53.491 RON | 8.954 RON | 15.670 RON | 46.469 RON | 85.295 RON | 88.304 RON |
| Active circulante | 1.192.527 RON | 1.682.899 RON | 529.989 RON | 641.193 RON | 576.568 RON | 391.659 RON | 1.227.365 RON | 537.664 RON | 117.731 RON | 277.126 RON | 244.278 RON | 143.285 RON | 426.589 RON | 142.357 RON | 105.336 RON | 95.585 RON | 69.673 RON | 115.121 RON |
| Stocuri | 64.027 RON | 101.411 RON | 166.229 RON | 236.789 RON | 222.632 RON | 144.785 RON | 135.308 RON | 19.586 RON | 10.551 RON | 11.614 RON | 14.644 RON | 2.803 RON | — | 2.623 RON | — | — | — | — |
| Creante | 354.475 RON | 218.341 RON | 274.661 RON | 165.785 RON | 232.868 RON | 194.561 RON | 256.506 RON | 128.270 RON | 66.745 RON | 78.335 RON | 65.505 RON | 127.426 RON | 71.076 RON | 90.698 RON | 87.782 RON | 73.788 RON | 52.000 RON | 93.415 RON |
| Casa si conturi la banci | 774.025 RON | 1.363.147 RON | 89.099 RON | 238.619 RON | 121.068 RON | 52.313 RON | 835.551 RON | 389.808 RON | 40.435 RON | 187.177 RON | 164.129 RON | 13.056 RON | 355.513 RON | 49.036 RON | 17.554 RON | 21.797 RON | 17.673 RON | 21.706 RON |
| Cheltuieli in avans | 102.417 RON | 75.398 RON | 73.592 RON | 73.618 RON | 44 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.575.488 RON | 902.877 RON | 288.903 RON | 349.900 RON | 237.638 RON | 157.297 RON | 93.067 RON | 67.734 RON | 37.830 RON | 22.370 RON | 27.552 RON | 9.724 RON | 41.383 RON | 36.434 RON | 19.797 RON | 69.267 RON | 99.167 RON | 166.240 RON |
| Venituri in avans | 585.865 RON | 712.170 RON | 734.733 RON | — | 85.972 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.474.360 RON | 1.686.062 RON | 1.314.938 RON | 1.083.994 RON | 1.074.039 RON | 1.061.438 RON | 1.194.583 RON | 553.785 RON | 187.499 RON | 393.891 RON | 384.467 RON | 352.543 RON | 438.697 RON | 114.877 RON | 101.209 RON | 72.787 RON | 55.801 RON | 37.185 RON |
| Capital subscris varsat | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | — | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 10 | 9 | 8 | 8 | 11 | 12 | 9 | 9 | 9 | 9 | — | 4 | — | — | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 98.550 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 98.551 lei.
Achizitii directe
1 contract
98.550 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:02).