SHAPIR STRUCTURES SRL
- ROICHMAN ROMANIA - S.R.L.documentat pana in 2008
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
oraş Constanţa
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Un administrator din registru nu a putut fi legat de o identitate, așa că nu apare mai sus — îi potrivim după identificator, niciodată după nume.
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Decizia civilă nr.87/I/07.05.2025 Respinge ca nefondat apelul . Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 07.05.2025. Red.dec.apel.jud.A.E.M. Gref.C.M.
Dosar nr. 2146/118/2018 ÎNCHEIERE 17.02.2025 Respinge ca nefondată cererea formulată, în temeiul art. 57 alin. 4 şi art 60 din Legea nr. 85/2014, de creditoarea D.G.R.F.P. Galaţi – A.J.F.P. Constanţa, având ca obiect înlocuirea şi amendarea lichidatorului judiciar. Stabileşte termen pentru continuarea procedurii la data de 14.04.2025, FMA1, ora 08.30. Executorie. Cu apel în 7 zile de la comunicare, calea de atac urmând a se depune la Tribunalul Constanţa, sectia a II a civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instantei, azi, 17.02.2025.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
DECIZIA CIVILĂ NR. /I. Respinge apelul, ca nefondat. Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei astăzi, 07.03.2025. Red.jud.dec.C.I.B.
ÎNCHEIERE Admite cererea. În temeiul articolului 45 lit. o din legea nr. 85/2014, aprobă schimbarea strategiei de valorificare a imobilului teren situat în Constanţa, în vânzare la cel mai bun preţ oferit. În temeiul articolului 45 lit. o din legea nr. 85/2014, aprobă strategia de valorificare a bunurilor mobile ale debitoarei, respectiv licitaţie publică cu strigare organizată săptămânal, scăderea preţului de pornire la licitaţie urmând a se efectua după cum urmează: - după două săptămâni de licitaţii publice cu strigare la preţul din raportul de evaluare, se vor organiza două licitaţii cu frecvenţa una pe săptămână, având ca preţ de pornire 80% din valoarea stabilită prin raportul de evaluare; - două licitaţii publice cu strigare, cu frecvenţa una pe săptămână, având ca preţ de pornire 60% din valoarea stabilit prin raportul de evaluare; - două licitaţii publice cu strigare, cu frecvenţa una pe săptămână, având ca preţ de pornire 50% din valoarea stabilită prin raportul de evaluare. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlcirea grefei instanţei, azi, 11.12.2024.
Dosar nr. 24133/212/2024 ÎNCH. 06.11.2024 În baza art. 549 ind. 1 alin. (5) lit. b) C.pr.pen, admite propunerea formulată de Parchetul de pe lângă Tribunalul Constanţa prin ordonanţa nr. 6770/210/P/2019 (1737/P/2019) din 02.04.2024. Dispune desfiinţarea următorului înscris falsificat, ataşat în original la dosar: Certificatul de atestare fiscală pentru persoane juridice nr. 231795/03.12.2012, aparent a fi emis de Direcţia Generală Impozite şi Taxe Locale Sector 1 Bucureşti pentru societatea S.S. S.R.L. În baza art. 275 alin. (3) C.pr.pen., cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicarea încheierii. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 06.11.2024. Judecător de cameră preliminară
Având nevoie de timp pentru a delibera, conform art. 391 alin. 1 Cod proc. pen., stabileşte termen pentru deliberare şi pronunţare - data de 06.11.2024.
Termen preschimbat la data de 22.10.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 02.07.2014
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 14041/2014
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 16728/2014
Sentinţă de deschidere a procedurii falimentului în formă generală · BPI 15886/2015
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 12648/2018
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 RON | -101.260 RON | 122.621.122 RON | — | 47.322.604 RON | -103.343.349 RON | 0 |
| 2024 | 45.237 RON | -63.246.552 RON | 122.687.330 RON | — | 47.489.556 RON | -103.242.089 RON | 1 |
| 2023 | 32.761 RON | 1.767.774 RON | 124.496.818 RON | 3.705.121 RON | 108.840.991 RON | -39.995.537 RON | 2 |
| 2022 | 286.171 RON | -285.897 RON | 91.696.048 RON | 3.705.121 RON | 74.271.184 RON | -41.763.310 RON | 2 |
| 2021 | 233.050 RON | -334.257 RON | 94.652.092 RON | 3.705.121 RON | 77.514.230 RON | -41.477.413 RON | 2 |
| 2020 | 183.333 RON | -271.001 RON | 94.629.071 RON | 3.705.121 RON | 77.825.466 RON | -41.143.156 RON | 2 |
| 2019 | 298.792 RON | -200.221 RON | 95.202.624 RON | 3.705.121 RON | 78.669.983 RON | -40.872.155 RON | 2 |
| 2018 | 148.158 RON | -621.984 RON | 95.106.955 RON | 3.705.121 RON | 78.774.477 RON | -40.671.934 RON | 3 |
| 2017 | 149.042 RON | -549.831 RON | 91.695.682 RON | 3.705.121 RON | 75.985.442 RON | -40.049.950 RON | 10 |
| 2016 | 389.773 RON | -478.738 RON | 91.017.994 RON | 3.705.121 RON | 75.857.585 RON | -39.500.119 RON | 9 |
| 2015 | 393.109 RON | -439.373 RON | 90.676.944 RON | 3.692.372 RON | 76.008.022 RON | -39.021.381 RON | 3 |
| 2013 | 232.645.499 RON | -33.723.906 RON | 132.655.238 RON | 27.180.018 RON | 193.593.361 RON | -23.717.095 RON | 416 |
| 2012 | 181.200.591 RON | 1.176.575 RON | 195.818.133 RON | 39.766.764 RON | 282.934.387 RON | 10.006.811 RON | 455 |
| 2011 | 49.853.876 RON | 1.094.013 RON | 107.261.955 RON | 31.933.196 RON | 152.157.079 RON | 8.830.235 RON | 186 |
| 2010 | 16.058.256 RON | 345.175 RON | 35.166.105 RON | 5.188.031 RON | 87.342.765 RON | 3.496.222 RON | 77 |
| 2009 | 21.237.263 RON | 1.851.232 RON | 26.927.404 RON | 4.743.816 RON | 53.199.264 RON | 3.151.048 RON | 82 |
| 2008 | 1.710.021 RON | -1.312.807 RON | 14.842.682 RON | 2.613.783 RON | 13.401.967 RON | 1.300.246 RON | 8 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 45.237 RON | 32.761 RON | 286.171 RON | 233.050 RON | 183.333 RON | 298.792 RON | 148.158 RON | 149.042 RON | 389.773 RON | 393.109 RON | 232.645.499 RON | 181.200.591 RON | 49.853.876 RON | 16.058.256 RON | 21.237.263 RON | 1.710.021 RON |
| Venituri totale | 1.629 RON | 102.012 RON | 2.588.476 RON | 288.142 RON | 235.036 RON | 202.907 RON | 299.185 RON | 149.635 RON | 149.068 RON | 389.775 RON | 400.110 RON | 215.014.872 RON | 276.459.564 RON | 106.407.875 RON | 53.326.406 RON | 47.160.739 RON | 3.183.067 RON |
| Cheltuieli totale | 102.889 RON | 63.348.564 RON | 820.702 RON | 574.039 RON | 569.293 RON | 473.908 RON | 499.406 RON | 771.619 RON | 698.899 RON | 868.513 RON | 839.483 RON | 248.738.778 RON | 274.824.313 RON | 104.936.369 RON | 52.792.544 RON | 45.166.899 RON | 4.495.874 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 1.767.774 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.635.251 RON | 1.471.506 RON | 533.862 RON | 1.993.840 RON | — |
| Pierdere bruta | 101.260 RON | 63.246.552 RON | 0 RON | 285.897 RON | 334.257 RON | 271.001 RON | 200.221 RON | 621.984 RON | 549.831 RON | 478.738 RON | 439.373 RON | 33.723.906 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 1.312.807 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 1.767.774 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.176.575 RON | 1.094.013 RON | 345.175 RON | 1.851.232 RON | — |
| Pierdere neta | 101.260 RON | 63.246.552 RON | 0 RON | 285.897 RON | 334.257 RON | 271.001 RON | 200.221 RON | 621.984 RON | 549.831 RON | 478.738 RON | 439.373 RON | 33.723.906 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 1.312.807 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | 3.705.121 RON | 3.705.121 RON | 3.705.121 RON | 3.705.121 RON | 3.705.121 RON | 3.705.121 RON | 3.705.121 RON | 3.705.121 RON | 3.692.372 RON | 27.180.018 RON | 39.766.764 RON | 31.933.196 RON | 5.188.031 RON | 4.743.816 RON | 2.613.783 RON |
| Active circulante | 47.322.604 RON | 47.489.556 RON | 108.840.991 RON | 74.271.184 RON | 77.514.230 RON | 77.825.466 RON | 78.669.983 RON | 78.774.477 RON | 75.985.442 RON | 75.857.585 RON | 76.008.022 RON | 193.593.361 RON | 282.934.387 RON | 152.157.079 RON | 87.342.765 RON | 53.199.264 RON | 13.401.967 RON |
| Stocuri | 2.402.140 RON | 2.402.140 RON | 61.508.667 RON | 61.508.667 RON | 61.508.667 RON | 61.508.447 RON | 61.508.447 RON | 61.508.447 RON | 61.508.447 RON | 61.508.447 RON | 61.508.447 RON | 145.113.047 RON | 186.746.761 RON | 91.834.044 RON | 57.065.626 RON | 26.268.166 RON | 156.613 RON |
| Creante | 43.065.935 RON | 43.065.935 RON | 43.129.491 RON | 6.144.420 RON | 9.289.327 RON | 9.349.204 RON | 9.918.274 RON | 9.979.737 RON | 9.957.386 RON | 11.388.101 RON | 11.469.043 RON | 32.441.874 RON | 87.224.564 RON | 45.732.682 RON | 23.890.051 RON | 20.103.758 RON | 13.243.066 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.854.529 RON | 2.021.481 RON | 4.202.833 RON | 6.618.097 RON | 6.716.236 RON | 6.967.815 RON | 7.243.262 RON | 7.286.293 RON | 4.519.609 RON | 2.961.037 RON | 3.030.532 RON | 6.839.313 RON | 5.271.528 RON | 10.674.237 RON | 6.387.088 RON | 6.827.340 RON | 2.288 RON |
| Cheltuieli in avans | 13.236.679 RON | 13.237.195 RON | 13.236.679 RON | 13.237.943 RON | 13.236.838 RON | 13.236.838 RON | 13.236.875 RON | 13.236.933 RON | 13.236.679 RON | 13.236.679 RON | 13.236.679 RON | 53.547.679 RON | 62.928.795 RON | 57.388.432 RON | 31.613.735 RON | 16.354.766 RON | 127.178 RON |
| Datorii totale | 122.621.122 RON | 122.687.330 RON | 124.496.818 RON | 91.696.048 RON | 94.652.092 RON | 94.629.071 RON | 95.202.624 RON | 95.106.955 RON | 91.695.682 RON | 91.017.994 RON | 90.676.944 RON | 132.655.238 RON | 195.818.133 RON | 107.261.955 RON | 35.166.105 RON | 26.927.404 RON | 14.842.682 RON |
| Venituri in avans | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 41.281.510 RON | 165.382.915 RON | 179.805.002 RON | 125.386.517 RON | 85.482.204 RON | 44.219.394 RON | — |
| Capitaluri proprii | -103.343.349 RON | -103.242.089 RON | -39.995.537 RON | -41.763.310 RON | -41.477.413 RON | -41.143.156 RON | -40.872.155 RON | -40.671.934 RON | -40.049.950 RON | -39.500.119 RON | -39.021.381 RON | -23.717.095 RON | 10.006.811 RON | 8.830.235 RON | 3.496.222 RON | 3.151.048 RON | 1.300.246 RON |
| Capital subscris varsat | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 5.240.000 RON | 1.000.000 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 10 | 9 | 3 | 416 | 455 | 186 | 77 | 82 | 8 |