MC - BAUCHEMIE SRL
- MC - BAUCHEMIE PRODUSE CHIMICE - S.R.L.documentat pana in 2008
- J40/8153/2003BUCURESTIdin 17.06.2003
- J2010000097159DAMBOVITAdin 24.02.2010in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmăprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Fara termene inregistrate.
Fara termene inregistrate.
Admite excepţia nelegalei timbrări a cererii de chemare în judecată invocată de instanţă din oficiu. Anulează ca netimbrată acţiunea formulată de debitoarea LIMAEUSERV 2021 S.R.L, în contradictoriu cu creditoarea MC-Bauchemie SRL, având ca obiect cerere în anulare. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 22.01.2026.
Respinge cererea privind emiterea ordonanţei de plată, formulată de creditoarea MC-Bauchemie S.R.L., împotriva debitoarei SC MULTICONSTRUCT JUNIOR SRL, ca rămasă fără obiect. Obligă debitoarea la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 200 lei, reprezentând taxă de timbru. Executorie. Cu drept la cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Moreni. Pronunţată astăzi, 18.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 C.proc.civ.
Admite cererea privind emiterea ordonanţei de plată, formulată de reclamanta-creditoare MC-Bauchemie S.R.L., împotriva pârâtei-debitoare Micatis Prod S.R.L. Ordonă pârâtei-debitoare ca, în termen de 30 zile de la comunicarea prezentei hotărâri, să plătească reclamantei-creditoare suma de 33.524,38 lei, care se va actualiza cu rata dobânzii de referinţă stabilită de BNR. Obligă pârâta-debitoare la plata către reclamanta-creditoare a sumei de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de cerere în anulare pentru pârâta-debitoare în termen de 10 zile de la comunicare, cererea pentru exercitarea căii de atac urmând a fi depusă la Judecătoria Moreni. Pronun?ată astăzi, 26.11.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.11.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 77.601.928 RON | 5.566.142 RON | 32.391.799 RON | 30.182.616 RON | 29.620.071 RON | 26.413.164 RON | 58 |
| 2024 | 57.226.144 RON | 5.474.378 RON | 27.251.473 RON | 22.308.069 RON | 26.541.580 RON | 20.786.386 RON | 49 |
| 2023 | 48.378.589 RON | 2.465.455 RON | 14.449.010 RON | 10.845.063 RON | 19.578.704 RON | 15.312.008 RON | 40 |
| 2022 | 33.161.812 RON | 2.792.060 RON | 16.511.113 RON | 9.769.529 RON | 21.190.778 RON | 13.951.504 RON | 37 |
| 2021 | 27.749.471 RON | 2.722.136 RON | 14.063.405 RON | 8.864.249 RON | 16.721.445 RON | 11.159.445 RON | 29 |
| 2020 | 21.349.731 RON | 3.103.380 RON | 11.066.875 RON | 7.988.984 RON | 11.851.610 RON | 8.437.309 RON | 23 |
| 2019 | 18.607.861 RON | 1.979.996 RON | 10.891.895 RON | 8.453.569 RON | 7.952.540 RON | 5.333.930 RON | 23 |
| 2018 | 14.345.154 RON | 1.024.600 RON | 12.294.637 RON | 8.762.364 RON | 7.111.740 RON | 3.326.854 RON | 23 |
| 2017 | 13.286.896 RON | 457.509 RON | 14.533.067 RON | 9.095.777 RON | 7.956.225 RON | 2.302.254 RON | 21 |
| 2016 | 10.783.531 RON | 579.833 RON | 15.098.396 RON | 9.571.977 RON | 7.606.676 RON | 1.839.537 RON | 19 |
| 2015 | 12.832.190 RON | 736.848 RON | 15.657.708 RON | 10.046.591 RON | 7.127.466 RON | 1.259.703 RON | 22 |
| 2014 | 10.080.311 RON | -254.686 RON | 16.928.712 RON | 10.583.365 RON | 7.011.263 RON | 522.855 RON | 24 |
| 2013 | 9.398.784 RON | -1.175.475 RON | 16.539.195 RON | 11.227.649 RON | 6.271.809 RON | 777.541 RON | 26 |
| 2012 | 9.508.627 RON | -705.173 RON | 15.378.353 RON | 11.832.395 RON | 5.502.731 RON | 1.921.295 RON | 26 |
| 2011 | 7.235.805 RON | -1.412.366 RON | 13.336.381 RON | 12.311.441 RON | 3.685.067 RON | 2.626.468 RON | 26 |
| 2010 | 6.688.696 RON | -1.335.120 RON | 13.490.940 RON | 12.725.288 RON | 2.642.139 RON | 1.877.934 RON | 26 |
| 2009 | 5.622.783 RON | -320.594 RON | 14.183.205 RON | 11.710.651 RON | 5.038.486 RON | 2.794.944 RON | 16 |
| 2008 | 3.442.053 RON | -450.394 RON | 3.138.693 RON | 690.262 RON | 1.813.638 RON | -626.690 RON | 9 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77.601.928 RON | 57.226.144 RON | 48.378.589 RON | 33.161.812 RON | 27.749.471 RON | 21.349.731 RON | 18.607.861 RON | 14.345.154 RON | 13.286.896 RON | 10.783.531 RON | 12.832.190 RON | 10.080.311 RON | 9.398.784 RON | 9.508.627 RON | 7.235.805 RON | 6.688.696 RON | 5.622.783 RON | 3.442.053 RON |
| Venituri totale | 78.084.181 RON | 58.879.850 RON | 48.797.919 RON | 34.084.844 RON | 28.046.479 RON | 21.342.112 RON | 19.089.794 RON | 14.868.875 RON | 14.257.583 RON | 11.396.974 RON | 13.603.324 RON | 10.645.312 RON | 10.493.191 RON | 10.507.538 RON | 8.306.742 RON | 7.777.050 RON | 5.793.154 RON | 3.626.776 RON |
| Cheltuieli totale | 71.347.713 RON | 52.352.880 RON | 45.280.026 RON | 30.748.965 RON | 24.716.018 RON | 17.881.354 RON | 16.928.103 RON | 13.844.275 RON | 13.757.658 RON | 10.817.141 RON | 12.866.476 RON | 10.899.998 RON | 11.668.666 RON | 11.212.711 RON | 9.719.108 RON | 9.101.250 RON | 6.108.015 RON | 4.077.170 RON |
| Profit brut | 6.736.468 RON | 6.526.970 RON | 3.517.893 RON | 3.335.879 RON | 3.330.461 RON | 3.460.758 RON | 2.161.691 RON | 1.024.600 RON | 499.925 RON | 579.833 RON | 736.848 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 254.686 RON | 1.175.475 RON | 705.173 RON | 1.412.366 RON | 1.324.200 RON | 314.861 RON | 450.394 RON |
| Profit net | 5.566.142 RON | 5.474.378 RON | 2.465.455 RON | 2.792.060 RON | 2.722.136 RON | 3.103.380 RON | 1.979.996 RON | 1.024.600 RON | 457.509 RON | 579.833 RON | 736.848 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 254.686 RON | 1.175.475 RON | 705.173 RON | 1.412.366 RON | 1.335.120 RON | 320.594 RON | 450.394 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 30.182.616 RON | 22.308.069 RON | 10.845.063 RON | 9.769.529 RON | 8.864.249 RON | 7.988.984 RON | 8.453.569 RON | 8.762.364 RON | 9.095.777 RON | 9.571.977 RON | 10.046.591 RON | 10.583.365 RON | 11.227.649 RON | 11.832.395 RON | 12.311.441 RON | 12.725.288 RON | 11.710.651 RON | 690.262 RON |
| Active circulante | 29.620.071 RON | 26.541.580 RON | 19.578.704 RON | 21.190.778 RON | 16.721.445 RON | 11.851.610 RON | 7.952.540 RON | 7.111.740 RON | 7.956.225 RON | 7.606.676 RON | 7.127.466 RON | 7.011.263 RON | 6.271.809 RON | 5.502.731 RON | 3.685.067 RON | 2.642.139 RON | 5.038.486 RON | 1.813.638 RON |
| Stocuri | 14.743.653 RON | 12.976.175 RON | 7.106.542 RON | 9.526.181 RON | 5.723.590 RON | 4.260.011 RON | 2.916.094 RON | 2.785.529 RON | 2.083.741 RON | 2.246.806 RON | 2.009.194 RON | 2.127.328 RON | 1.410.776 RON | 1.432.211 RON | 1.294.457 RON | 1.352.153 RON | 866.582 RON | 554.777 RON |
| Creante | 13.200.960 RON | 11.745.005 RON | 10.874.140 RON | 8.955.280 RON | 8.478.881 RON | 5.536.059 RON | 4.311.405 RON | 3.609.143 RON | 4.718.927 RON | 4.210.574 RON | 4.190.442 RON | 4.183.046 RON | 4.527.064 RON | 3.801.154 RON | 2.119.652 RON | 1.226.637 RON | 1.812.064 RON | 463.383 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.675.458 RON | 1.820.400 RON | 1.598.022 RON | 2.709.317 RON | 2.518.974 RON | 2.055.540 RON | 725.041 RON | 717.068 RON | 1.153.557 RON | 1.149.296 RON | 927.830 RON | 700.889 RON | 333.969 RON | 269.366 RON | 270.958 RON | 63.349 RON | 2.359.840 RON | 795.478 RON |
| Cheltuieli in avans | 136.612 RON | — | — | — | -8.719 RON | -6.495 RON | — | — | 17.560 RON | — | — | — | — | 3.707 RON | 3.935 RON | 1.447 RON | 335.440 RON | 8.103 RON |
| Datorii totale | 32.391.799 RON | 27.251.473 RON | 14.449.010 RON | 16.511.113 RON | 14.063.405 RON | 11.066.875 RON | 10.891.895 RON | 12.294.637 RON | 14.533.067 RON | 15.098.396 RON | 15.657.708 RON | 16.928.712 RON | 16.539.195 RON | 15.378.353 RON | 13.336.381 RON | 13.490.940 RON | 14.183.205 RON | 3.138.693 RON |
| Provizioane | 1.134.336 RON | 811.790 RON | 662.749 RON | 497.690 RON | 354.125 RON | 329.915 RON | 180.284 RON | 252.613 RON | 234.241 RON | 240.720 RON | 256.646 RON | 143.061 RON | 182.722 RON | 39.185 RON | 37.594 RON | — | 106.428 RON | — |
| Capitaluri proprii | 26.413.164 RON | 20.786.386 RON | 15.312.008 RON | 13.951.504 RON | 11.159.445 RON | 8.437.309 RON | 5.333.930 RON | 3.326.854 RON | 2.302.254 RON | 1.839.537 RON | 1.259.703 RON | 522.855 RON | 777.541 RON | 1.921.295 RON | 2.626.468 RON | 1.877.934 RON | 2.794.944 RON | -626.690 RON |
| Capital subscris varsat | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 6.357.283 RON | 4.196.383 RON | 3.778.273 RON | 36.044 RON |
| Nr. mediu salariati | 58 | 49 | 40 | 37 | 29 | 23 | 23 | 23 | 21 | 19 | 22 | 24 | 26 | 26 | 26 | 26 | 16 | 9 |
97 de contracte atribuite, in valoare de 761.417 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 451.368 lei.
Achizitii directe
88 de contracte
451.280 lei
Licitatii publice
2 contracte
97.279 lei
Achizitii offline
7 contracte
212.858 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 23:31).