ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
ferma A.I.M.Z.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge pana la numar, deci cheia ar aduna toata strada.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge acţiunea având ca obiect obiec?iuni la Suplimentul la Raportul de Evaluare întocmit de FairValue Consulting SRL, în condiţiile art.62 din Legea nr.85/2014, formulată de creditoarea Ro Credit IFN S.A la 04 mai 2026 în contradictoriu cu debitoarea SC,,ACTIVO CONSTRUCT VEST,, SRL in insolvenţă, in insolvency, en procedure collectiv , prin practician în insolvenţă administrator judiciar Expert SPRL, Fără cheltuieli de judecată. Executorie de drept. Cu apel în 7 de zile de la comunicarea prezentei hotărâri prin publicarea sa în Buletinul procedurilor de insolvenţă conform dispozi?iilor art.43 alin.2 prima teză din Legea nr.85/2014. În cazul exercitării căii de atac cererea se va depune la Tribunalul Arad Secţia a II-a Civilă, sub sancţiunea nulităţii, conform art.471 alin.1 C. proc.civ. Pronunţată în şedinţa publică azi, 02 iulie 2026 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
T:02.07.2026, ora 09,35 pentru comunicarea notelor de şedinţă şi a răspunsului la obiecţiuni cu contestatoarea Rocredit IFN SA, cu men?iunea de a-şi exprima poziţia faţă de acestea.
Respinge, ca neîntemeiată, cererea de emitere a ordonanţei de plată formulată de creditorul PPC ENERGIE SA în contradictoriu cu debitorul JACKSON BAZAR SRL. Respinge, ca neîntemeiată, cererea creditorului de obligare a debitorului la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Arad.. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 14.05.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.320.247 RON | 69.466 RON | 7.459.272 RON | 2.458.871 RON | 4.952.890 RON | 133.028 RON | 12 |
| 2024 | 5.589.108 RON | 61.087 RON | 8.942.661 RON | 4.189.936 RON | 4.657.333 RON | 204.968 RON | 14 |
| 2023 | 6.951.383 RON | 208.243 RON | 9.639.107 RON | 4.867.974 RON | 4.509.259 RON | 284.099 RON | 7 |
| 2022 | 13.199.719 RON | 513.635 RON | 7.136.659 RON | 2.121.389 RON | 5.053.161 RON | 574.741 RON | 11 |
| 2021 | 3.645.290 RON | 679.782 RON | 3.921.729 RON | 1.240.837 RON | 3.359.471 RON | 887.401 RON | 16 |
| 2020 | 2.940.079 RON | 209.400 RON | 3.711.086 RON | 333.171 RON | 3.535.656 RON | 324.458 RON | 15 |
| 2019 | 2.941.529 RON | 193.600 RON | 2.726.209 RON | 206.383 RON | 2.763.988 RON | 262.422 RON | 15 |
| 2018 | 2.702.372 RON | 521.261 RON | 1.913.658 RON | 259.621 RON | 2.516.825 RON | 815.988 RON | 22 |
| 2017 | 3.337.406 RON | 153.756 RON | 1.276.643 RON | 265.394 RON | 2.124.941 RON | 1.060.835 RON | 20 |
| 2016 | 3.796.373 RON | 307.881 RON | 1.361.519 RON | 524.830 RON | 2.024.325 RON | 907.080 RON | 21 |
| 2015 | 3.292.172 RON | 159.518 RON | 1.137.091 RON | 97.800 RON | 1.859.630 RON | 720.199 RON | 16 |
| 2014 | 3.321.834 RON | 316.795 RON | 940.316 RON | 102.162 RON | 1.627.549 RON | 560.181 RON | 16 |
| 2013 | 3.386.470 RON | 170.470 RON | 1.617.679 RON | 422.689 RON | 1.665.499 RON | 243.386 RON | 6 |
| 2012 | 2.772.313 RON | 74.686 RON | 1.730.632 RON | 682.302 RON | 1.390.391 RON | 72.915 RON | 4 |
| 2011 | 0 RON | 0 RON | 57.696 RON | 0 RON | 55.724 RON | -1.972 RON | 1 |
| 2010 | — | — | 57.696 RON | — | 55.724 RON | -1.972 RON | — |
| 2009 | — | -1 RON | 57.696 RON | — | 55.724 RON | -1.972 RON | — |
| 2008 | — | — | 57.695 RON | — | 55.725 RON | -1.970 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.320.247 RON | 5.589.108 RON | 6.951.383 RON | 13.199.719 RON | 3.645.290 RON | 2.940.079 RON | 2.941.529 RON | 2.702.372 RON | 3.337.406 RON | 3.796.373 RON | 3.292.172 RON | 3.321.834 RON | 3.386.470 RON | 2.772.313 RON | 0 RON | — | — | — |
| Venituri totale | 5.515.190 RON | 5.597.091 RON | 7.007.647 RON | 13.241.490 RON | 4.000.635 RON | 3.372.857 RON | 2.969.959 RON | 3.222.792 RON | 3.337.436 RON | 3.796.491 RON | 3.296.484 RON | 3.626.610 RON | 5.077.745 RON | 2.772.314 RON | 0 RON | — | — | — |
| Cheltuieli totale | 5.384.635 RON | 5.496.262 RON | 6.740.381 RON | 12.591.535 RON | 3.294.764 RON | 3.130.728 RON | 2.746.659 RON | 2.672.513 RON | 3.149.430 RON | 3.428.837 RON | 3.092.897 RON | 3.242.215 RON | 4.865.743 RON | 2.683.728 RON | — | — | 1 RON | — |
| Profit brut | 130.555 RON | 100.829 RON | 267.266 RON | 649.955 RON | 705.871 RON | 242.129 RON | 223.300 RON | 550.279 RON | 188.006 RON | 367.654 RON | 203.587 RON | 384.395 RON | 212.002 RON | 88.586 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 1 RON | — |
| Profit net | 69.466 RON | 61.087 RON | 208.243 RON | 513.635 RON | 679.782 RON | 209.400 RON | 193.600 RON | 521.261 RON | 153.756 RON | 307.881 RON | 159.518 RON | 316.795 RON | 170.470 RON | 74.686 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 1 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.458.871 RON | 4.189.936 RON | 4.867.974 RON | 2.121.389 RON | 1.240.837 RON | 333.171 RON | 206.383 RON | 259.621 RON | 265.394 RON | 524.830 RON | 97.800 RON | 102.162 RON | 422.689 RON | 682.302 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active circulante | 4.952.890 RON | 4.657.333 RON | 4.509.259 RON | 5.053.161 RON | 3.359.471 RON | 3.535.656 RON | 2.763.988 RON | 2.516.825 RON | 2.124.941 RON | 2.024.325 RON | 1.859.630 RON | 1.627.549 RON | 1.665.499 RON | 1.390.391 RON | 55.724 RON | 55.724 RON | 55.724 RON | 55.725 RON |
| Stocuri | 45.633 RON | 312.347 RON | 368.974 RON | 453.822 RON | 608.918 RON | 461.235 RON | 437.304 RON | 435.834 RON | 74.427 RON | — | — | — | 38 RON | — | 0 RON | — | — | — |
| Creante | 4.851.209 RON | 4.307.989 RON | 4.067.780 RON | 4.509.306 RON | 2.741.234 RON | 3.034.005 RON | 2.297.678 RON | 2.078.252 RON | 2.046.877 RON | 2.015.047 RON | 1.846.006 RON | 1.625.245 RON | 1.649.861 RON | 1.386.718 RON | 577 RON | 577 RON | 577 RON | 577 RON |
| Casa si conturi la banci | 56.048 RON | 36.997 RON | 72.505 RON | 90.033 RON | 9.319 RON | 40.416 RON | 29.006 RON | 2.739 RON | 3.637 RON | 9.278 RON | 10.124 RON | 304 RON | 15.600 RON | 3.673 RON | 55.147 RON | 55.147 RON | 55.147 RON | 55.148 RON |
| Cheltuieli in avans | 216.909 RON | 339.990 RON | 591.903 RON | 536.850 RON | 244.671 RON | 207.311 RON | 176.797 RON | 127.214 RON | 114.350 RON | 16.659 RON | 158.184 RON | — | 632 RON | 6.110 RON | — | — | — | — |
| Datorii totale | 7.459.272 RON | 8.942.661 RON | 9.639.107 RON | 7.136.659 RON | 3.921.729 RON | 3.711.086 RON | 2.726.209 RON | 1.913.658 RON | 1.276.643 RON | 1.361.519 RON | 1.137.091 RON | 940.316 RON | 1.617.679 RON | 1.730.632 RON | 57.696 RON | 57.696 RON | 57.696 RON | 57.695 RON |
| Venituri in avans | 36.370 RON | 39.630 RON | 45.930 RON | — | 35.849 RON | 40.594 RON | 158.537 RON | 174.014 RON | 167.207 RON | 297.215 RON | 258.324 RON | 229.214 RON | 227.755 RON | 275.256 RON | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 133.028 RON | 204.968 RON | 284.099 RON | 574.741 RON | 887.401 RON | 324.458 RON | 262.422 RON | 815.988 RON | 1.060.835 RON | 907.080 RON | 720.199 RON | 560.181 RON | 243.386 RON | 72.915 RON | -1.972 RON | -1.972 RON | -1.972 RON | -1.970 RON |
| Capital subscris varsat | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.500 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 400 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 14 | 7 | 11 | 16 | 15 | 15 | 22 | 20 | 21 | 16 | 16 | 6 | 4 | 1 | — | — | — |
2 contracte atribuite, in valoare de 11.367 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
11.367 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 08:04).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.