KESA CONSULTING S.R.L.
- THRACIA ADVANCE S.R.L.documentat pana in 2022
- J29/2241/2006PRAHOVAdin 16.10.2006
- J2019013809401BUCURESTIdin 15.10.2019in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanănu mai e administrator | 34% |
| persoană | 33% |
| persoană | 33% |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | — |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia tardivităţii formulării apelului, excepţie invocată din oficiu. Respinge apelul ca tardiv formulat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 25.04.2025.
Admite cererea de validare a popririi. Respinge cererea de amendare a ter?ului poprit, ca neîntemeiată. Validează poprirea înfiinţată prin adresa emisă la data de 29.03.2024 în dosarul de executare nr. 35/2024, aflat pe rolul B.E.J. Tudorache Aurelian. Obligă terţul poprit la plata către creditor a sumelor de bani datorate debitorului începând cu data de 03.04.2024 ?i până la data de 01.05.2024, până la concurenţa sumei de 26/958,35 euro ?i 8.095,96 lei, în condiţiile art. 729 C.proc.civ. Obligă ter?ul poprit la plata către creditor a cheltuielilor de judecată în cuantum de 20 de lei, reprezentând taxa judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 05.11.2024.
Amână pronunţarea pentru data de 05.11.2024, urmând ca soluţia să fie pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, în raport cu dispoziţiile art. 402 teza finală din Codul de procedură civilă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 21.10.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.239.503 RON | 612.699 RON | 149.982 RON | 770.772 RON | 1.151.864 RON | 1.772.654 RON | 3 |
| 2024 | 1.031.617 RON | 415.550 RON | 100.700 RON | 788.291 RON | 1.126.600 RON | 1.814.191 RON | 4 |
| 2023 | 2.166.097 RON | 1.300.653 RON | 102.779 RON | 748.515 RON | 1.168.055 RON | 1.813.791 RON | 5 |
| 2022 | 1.385.947 RON | 757.287 RON | 409.186 RON | 766.871 RON | 400.322 RON | 758.007 RON | 6 |
| 2021 | 2.102.555 RON | 152.308 RON | 1.535.596 RON | 69.863 RON | 1.617.465 RON | 153.028 RON | 7 |
| 2020 | 1.296.786 RON | 601.880 RON | 90.233 RON | 77.630 RON | 615.203 RON | 602.600 RON | 9 |
| 2019 | 1.861.802 RON | 335.915 RON | 262.853 RON | 114.590 RON | 485.895 RON | 337.632 RON | 9 |
| 2018 | 1.755.584 RON | 1.084.611 RON | 179.065 RON | 59.226 RON | 1.205.170 RON | 1.085.331 RON | 9 |
| 2017 | 243.820 RON | 223.777 RON | 84.747 RON | 41.899 RON | 279.162 RON | 236.314 RON | 1 |
| 2016 | — | -1.139 RON | 0 RON | — | 12.137 RON | 12.137 RON | — |
| 2015 | — | -7.383 RON | 271 RON | — | 13.547 RON | 13.276 RON | 0 |
| 2014 | 135.337 RON | 8.143 RON | 141.255 RON | 475 RON | 155.418 RON | 14.638 RON | 1 |
| 2013 | 193.543 RON | 122.917 RON | 148.902 RON | 0 RON | 277.339 RON | 129.412 RON | 1 |
| 2012 | 155.488 RON | 118.874 RON | 96.655 RON | — | 222.024 RON | 125.369 RON | 0 |
| 2011 | 146.638 RON | 80.088 RON | 17.762 RON | 0 RON | 104.345 RON | 86.583 RON | 1 |
| 2010 | 155.947 RON | 74.540 RON | 42.035 RON | 20.605 RON | 102.066 RON | 81.035 RON | 1 |
| 2009 | 104.806 RON | 26.021 RON | 44.933 RON | 37.247 RON | 40.202 RON | 32.516 RON | 2 |
| 2008 | 29.401 RON | -15.160 RON | 75.927 RON | 53.889 RON | 28.534 RON | 6.496 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.239.503 RON | 1.031.617 RON | 2.166.097 RON | 1.385.947 RON | 2.102.555 RON | 1.296.786 RON | 1.861.802 RON | 1.755.584 RON | 243.820 RON | — | — | 135.337 RON | 193.543 RON | 155.488 RON | 146.638 RON | 155.947 RON | 104.806 RON | 29.401 RON |
| Venituri totale | 1.328.403 RON | 1.143.242 RON | 2.170.672 RON | 1.386.451 RON | 2.102.625 RON | 1.308.466 RON | 1.861.805 RON | 1.764.897 RON | 243.820 RON | 0 RON | 211 RON | 139.356 RON | 197.670 RON | 159.520 RON | 151.153 RON | 158.103 RON | 105.840 RON | 96.668 RON |
| Cheltuieli totale | 680.165 RON | 702.672 RON | 851.145 RON | 616.052 RON | 1.929.664 RON | 694.576 RON | 1.507.272 RON | 662.637 RON | 17.605 RON | 1.139 RON | 7.594 RON | 117.634 RON | 48.560 RON | 16.772 RON | 54.064 RON | 68.134 RON | 73.622 RON | 111.828 RON |
| Profit brut | 648.238 RON | 440.570 RON | 1.319.527 RON | 770.399 RON | 172.961 RON | 613.890 RON | 354.533 RON | 1.102.260 RON | 226.215 RON | 0 RON | 0 RON | 21.722 RON | 149.110 RON | 142.748 RON | 97.089 RON | 89.969 RON | 32.218 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.139 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 15.160 RON |
| Profit net | 612.699 RON | 415.550 RON | 1.300.653 RON | 757.287 RON | 152.308 RON | 601.880 RON | 335.915 RON | 1.084.611 RON | 223.777 RON | 0 RON | 0 RON | 8.143 RON | 122.917 RON | 118.874 RON | 80.088 RON | 74.540 RON | 26.021 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.139 RON | 7.383 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 15.160 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 770.772 RON | 788.291 RON | 748.515 RON | 766.871 RON | 69.863 RON | 77.630 RON | 114.590 RON | 59.226 RON | 41.899 RON | — | — | 475 RON | 0 RON | — | 0 RON | 20.605 RON | 37.247 RON | 53.889 RON |
| Active circulante | 1.151.864 RON | 1.126.600 RON | 1.168.055 RON | 400.322 RON | 1.617.465 RON | 615.203 RON | 485.895 RON | 1.205.170 RON | 279.162 RON | 12.137 RON | 13.547 RON | 155.418 RON | 277.339 RON | 222.024 RON | 104.345 RON | 102.066 RON | 40.202 RON | 28.534 RON |
| Stocuri | 1.108.154 RON | 1.108.154 RON | 1.108.154 RON | 2.922 RON | 24.779 RON | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | — | — | — | — | — |
| Creante | 3.456 RON | 8.073 RON | 13.530 RON | 77.612 RON | 522.597 RON | 302.041 RON | 263.556 RON | 468.329 RON | 116.133 RON | 7.380 RON | 7.187 RON | 1.013 RON | 15.324 RON | 572 RON | 4.040 RON | 24.510 RON | 15 RON | 1.221 RON |
| Casa si conturi la banci | 40.254 RON | 10.373 RON | 46.371 RON | 319.788 RON | 1.070.089 RON | 313.162 RON | 222.339 RON | 736.841 RON | 163.029 RON | 4.757 RON | 6.360 RON | 154.405 RON | 262.015 RON | 221.452 RON | 100.305 RON | 77.556 RON | 40.187 RON | 27.313 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | 1.296 RON | — | — | — | — | — | — | — | 975 RON | — | — | 399 RON | — | — |
| Datorii totale | 149.982 RON | 100.700 RON | 102.779 RON | 409.186 RON | 1.535.596 RON | 90.233 RON | 262.853 RON | 179.065 RON | 84.747 RON | 0 RON | 271 RON | 141.255 RON | 148.902 RON | 96.655 RON | 17.762 RON | 42.035 RON | 44.933 RON | 75.927 RON |
| Capitaluri proprii | 1.772.654 RON | 1.814.191 RON | 1.813.791 RON | 758.007 RON | 153.028 RON | 602.600 RON | 337.632 RON | 1.085.331 RON | 236.314 RON | 12.137 RON | 13.276 RON | 14.638 RON | 129.412 RON | 125.369 RON | 86.583 RON | 81.035 RON | 32.516 RON | 6.496 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 600 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 9 | 9 | 9 | 1 | — | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 1.247.580 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
1 contract
1.247.580 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:43).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
EDITRONIC INTERNATIONAL SRLCUI 7524568 | 2 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
EDITRONIC INTERNATIONAL SRLCUI 7524568 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SRM MEDICAL SRLCUI 18746225 | 2 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SKYER MEDICAL IMAGING SRLCUI 31031287 | 2 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SRM MEDICAL SRLCUI 18746225 | 2 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
SKYER MEDICAL IMAGING SRLCUI 31031287 | 2 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.