ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
camera numărul 1, în suprafaţa de 80 mp
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | nepublicat |
| firmă | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| firmă | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
| firmăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale active a contestatoarei STUDPOINT SRL, excepţie invocată de către administratorul judiciar şi de către administratorul special. Respinge contestaţia împotriva deciziilor luate în data de 02.06.2026 de Comitetul Creditorilor debitoarei SOCIETATEA DE CONSTRUCŢII NAPOCA SA ca fiind formulată de o persoană fără calitate procesuală activă. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se înregistra la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţată azi, 09 iulie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Amână pronuntarea la data de 09 iulie 2026. Pronuntată în sedintă publică, azi 24 iunie 2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale active a petentei STUDPOINT SRL, excepţie invocată de administratorul judiciar. Respinge cererea de ridicare a dreptului de administrare în ceea ce o priveşte pe debitoarea SOCIETATEA DE CONSTRUCŢII NAPOCA SA ca fiind formulată de o persoană fără calitate procesuală activă. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se înregistra la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţată azi, 09 iulie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Amână pronuntarea la data de 09 iulie 2026. Pronuntată în sedintă publică, azi 24 iunie 2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Fara termene inregistrate.
Admite excepţia lipsei calităţii procesuale active a apelantei şi, în consecinţă: Respinge apelul declarat de apelanta Studpoint SRL împotriva sentinţei civile nr. 752, pronunţată la data de 16.04.2025 în dosarul nr. 982/1285/2021 al Tribunalului Specializat Cluj, pe care o păstrează în întregime. Decizia este definitivă şi executorie. Pronunţată în data de 15.06.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Respinge cererea de îndreptare de eroare materială ca neîntemeiată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Respinge ca nefondată contesta?ia în anulare formulată de contestatoarea Societatea de Construc?ii Napoca SA împotriva Deciziei civile nr. 11 din data de 26.01.2026, pronun?ată de Curtea de Apel Cluj în dosar nr. 3827/117/2023. Definitivă. Pronun?ată azi, 07.05.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor, prin mijlocirea grefei instan?ei.
Amână pronun?area la data de 7.05.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 08.12.2021
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 21783/2021
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 3018/2022
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 12271/2022
Sentinţă privind confirmarea planului de reorganizare · BPI 12992/2023
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 78.939.890 RON | 866.064 RON | 111.945.005 RON | 51.841.791 RON | 80.839.322 RON | 18.626.693 RON | 104 |
| 2023 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2021 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2020 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2019 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | 63.973.788 RON | 1.621.101 RON | 61.044.915 RON | 67.483.032 RON | 40.874.656 RON | 44.215.476 RON | 197 |
| 2016 | 76.553.336 RON | 1.117.803 RON | 58.523.992 RON | 48.372.115 RON | 55.686.612 RON | 42.675.544 RON | 207 |
| 2015 | 40.051.889 RON | 261.502 RON | 45.939.165 RON | 43.731.017 RON | 47.554.588 RON | 41.557.741 RON | 137 |
| 2014 | 44.547.083 RON | 8.520.384 RON | 37.655.735 RON | 44.268.077 RON | 40.403.053 RON | 41.908.594 RON | 159 |
| 2013 | 111.020.830 RON | 8.069.895 RON | 53.944.032 RON | 45.015.668 RON | 50.446.420 RON | 32.215.217 RON | 198 |
| 2012 | 114.846.605 RON | 14.163.514 RON | 94.397.946 RON | 34.716.328 RON | 94.535.301 RON | 25.508.757 RON | 197 |
| 2011 | 14.601.972 RON | -8.006.702 RON | 29.102.565 RON | 32.384.469 RON | 8.023.065 RON | 11.462.704 RON | 191 |
| 2010 | 22.373.735 RON | -5.138.382 RON | 27.473.427 RON | 39.560.732 RON | 13.336.761 RON | 25.424.066 RON | 271 |
| 2009 | 26.243.530 RON | -5.963.529 RON | 22.334.661 RON | 41.186.791 RON | 11.710.318 RON | 30.562.448 RON | 313 |
| 2008 | 35.084.218 RON | 324.387 RON | 19.108.418 RON | 42.701.911 RON | 12.929.092 RON | 36.525.977 RON | 314 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | 78.939.890 RON | — | — | — | — | — | 63.973.788 RON | 76.553.336 RON | 40.051.889 RON | 44.547.083 RON | 111.020.830 RON | 114.846.605 RON | 14.601.972 RON | 22.373.735 RON | 26.243.530 RON | 35.084.218 RON |
| Venituri totale | — | 68.363.139 RON | — | — | — | — | — | 66.715.132 RON | 85.621.579 RON | 39.870.396 RON | 46.220.161 RON | 113.140.040 RON | 114.810.890 RON | 14.632.638 RON | 22.777.642 RON | 24.625.228 RON | 37.993.785 RON |
| Cheltuieli totale | — | 67.353.468 RON | — | — | — | — | — | 64.557.977 RON | 84.262.195 RON | 39.571.882 RON | 35.912.969 RON | 103.508.241 RON | 100.647.376 RON | 22.639.340 RON | 27.899.524 RON | 30.574.090 RON | 37.584.319 RON |
| Profit brut | — | 1.009.671 RON | — | — | — | — | — | 2.157.155 RON | 1.359.384 RON | 298.514 RON | 10.307.192 RON | 9.631.799 RON | 14.163.514 RON | 0 RON | — | — | 409.466 RON |
| Pierdere bruta | — | 0 RON | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8.006.702 RON | 5.121.882 RON | 5.948.862 RON | — |
| Profit net | — | 866.064 RON | — | — | — | — | — | 1.621.101 RON | 1.117.803 RON | 261.502 RON | 8.520.384 RON | 8.069.895 RON | 14.163.514 RON | 0 RON | — | — | 324.387 RON |
| Pierdere neta | — | 0 RON | — | — | — | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8.006.702 RON | 5.138.382 RON | 5.963.529 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | — | 51.841.791 RON | — | — | — | — | — | 67.483.032 RON | 48.372.115 RON | 43.731.017 RON | 44.268.077 RON | 45.015.668 RON | 34.716.328 RON | 32.384.469 RON | 39.560.732 RON | 41.186.791 RON | 42.701.911 RON |
| Active circulante | — | 80.839.322 RON | — | — | — | — | — | 40.874.656 RON | 55.686.612 RON | 47.554.588 RON | 40.403.053 RON | 50.446.420 RON | 94.535.301 RON | 8.023.065 RON | 13.336.761 RON | 11.710.318 RON | 12.929.092 RON |
| Stocuri | — | 25.139.063 RON | — | — | — | — | — | 4.958.307 RON | 11.403.084 RON | 4.489.054 RON | 7.039.909 RON | 9.764.150 RON | 11.016.251 RON | 3.387.332 RON | 4.108.488 RON | 3.912.554 RON | 6.543.668 RON |
| Creante | — | 52.329.251 RON | — | — | — | — | — | 24.295.002 RON | 36.976.982 RON | 28.479.079 RON | 19.388.498 RON | 32.293.077 RON | 79.513.546 RON | 3.734.181 RON | 8.188.567 RON | 7.538.165 RON | 6.276.836 RON |
| Casa si conturi la banci | — | 3.260.726 RON | — | — | — | — | — | 11.500.595 RON | 6.291.213 RON | 6.363.792 RON | 2.964.961 RON | 2.990.999 RON | 4.005.504 RON | 901.552 RON | 1.039.706 RON | 259.599 RON | 108.588 RON |
| Cheltuieli in avans | — | 4.904.300 RON | — | — | — | — | — | 38.084 RON | 276.190 RON | — | — | 19 RON | 15.456 RON | 157.735 RON | — | — | 3.392 RON |
| Datorii totale | — | 111.945.005 RON | — | — | — | — | — | 61.044.915 RON | 58.523.992 RON | 45.939.165 RON | 37.655.735 RON | 53.944.032 RON | 94.397.946 RON | 29.102.565 RON | 27.473.427 RON | 22.334.661 RON | 19.108.418 RON |
| Provizioane | — | 7.013.715 RON | — | — | — | — | — | 3.135.381 RON | 3.135.381 RON | 3.788.699 RON | 5.106.801 RON | 9.302.858 RON | 9.360.382 RON | 0 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | — | 18.626.693 RON | — | — | — | — | — | 44.215.476 RON | 42.675.544 RON | 41.557.741 RON | 41.908.594 RON | 32.215.217 RON | 25.508.757 RON | 11.462.704 RON | 25.424.066 RON | 30.562.448 RON | 36.525.977 RON |
| Capital subscris varsat | — | 6.231.454 RON | — | — | — | — | — | 6.231.454 RON | 6.231.454 RON | 6.231.454 RON | 6.231.454 RON | 6.231.454 RON | 6.231.454 RON | 6.231.454 RON | 6.231.454 RON | 6.231.454 RON | 6.231.454 RON |
| Nr. mediu salariati | — | 104 | — | — | — | — | — | 197 | 207 | 137 | 159 | 198 | 197 | 191 | 271 | 313 | 314 |
Sursa mai publică 18 linii din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să le numească. Nu le afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
80 de contracte atribuite, in valoare de 463.623.650 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.390.432 lei.
Achizitii directe
18 contracte
4.390.414 lei
Licitatii publice
56 de contracte
457.896.335 lei
Achizitii offline
6 contracte
1.336.901 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 00:56).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
UTILAJ PREST SRLCUI 17364898 | 9 | 4 | 0 | Da | vezi ↗ |
EURODRUM COM SRLCUI 17714993 | 5 | 3 | 0 | — | vezi ↗ |
GEO ARC SRLCUI 12891196 | 14 | 3 | 2 | — | vezi ↗ |
COSEDIL SPACUI 00512340878 | 7 | 3 | 1 | — | vezi ↗ |
| 7 | 3 | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 25 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
BETON CONSTRUCTORUL SRLCUI 30670916 | 13 | ofertant · l-a avut subcontractant | 10 | Da | vezi ↗ |
GEO ARC SRLCUI 12891196 | 14 | terț și subcontractant | 8 | — | vezi ↗ |
CALORIA SRLCUI 247885 | 7 | subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
COSEDIL SPACUI 00512340878 | 7 | terț susținător | 4 | — | vezi ↗ |
ELITSECO S.R.L.CUI 30277950 | 3 | subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ELEKTRA INVEST SRLCUI 17554302 | 5 | subcontractant · aceeași ofertă | 4 | — | vezi ↗ |
CONSITRANS SRLCUI 2629539 | 8 | terț și subcontractant · aceeași ofertă | 3 | Da | vezi ↗ |
GEO ARC SRLCUI 12891196 | 14 | co-terț și subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
PROTELCO SACUI 8606690 | 3 | terț și subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
MC PROTECT SRLCUI 22265289 | 1 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 73 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.