| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.262.946 RON | 570.922 RON | 1.520.132 RON | 1.693 RON | 2.144.561 RON | 626.122 RON | 9 |
| 2024 | 1.739.459 RON | 212.896 RON | 1.423.028 RON | 2.691 RON | 1.898.385 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| 478.048 RON |
| 8 |
| 2023 | 1.741.874 RON | 164.876 RON | 1.139.220 RON | 2.202 RON | 1.719.879 RON | 582.861 RON | 11 |
| 2022 | 1.787.660 RON | 166.462 RON | 805.736 RON | 7.998 RON | 1.215.723 RON | 417.985 RON | 12 |
| 2021 | 1.664.989 RON | 83.207 RON | 801.861 RON | 28.451 RON | 1.024.932 RON | 251.522 RON | 13 |
| 2020 | 1.791.221 RON | 162.417 RON | 569.499 RON | 48.067 RON | 689.747 RON | 168.315 RON | 12 |
| 2019 | 1.730.986 RON | 149.419 RON | 1.128.146 RON | 103.844 RON | 1.030.201 RON | 5.899 RON | 10 |
| 2018 | 1.509.343 RON | 2.251 RON | 1.320.971 RON | 174.316 RON | 1.003.134 RON | -143.521 RON | 12 |
| 2017 | 1.140.985 RON | -199.285 RON | 1.356.682 RON | 248.659 RON | 917.251 RON | -190.772 RON | 13 |
| 2016 | 1.559.610 RON | 101.080 RON | 1.200.379 RON | 323.512 RON | 885.381 RON | 8.514 RON | 14 |
| 2015 | 1.373.675 RON | 45.723 RON | 1.089.072 RON | 369.851 RON | 626.455 RON | -92.766 RON | 11 |
| 2014 | 1.103.595 RON | -31.301 RON | 909.290 RON | 389.562 RON | 381.239 RON | -138.489 RON | 12 |
| 2013 | 722.019 RON | -108.188 RON | 644.195 RON | 94.464 RON | 442.543 RON | -107.188 RON | 10 |
| 2012 | 0 RON | 0 RON | 600 RON | 533 RON | 267 RON | 200 RON | — |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| Cifra de afaceri | 2.262.946 RON | 1.739.459 RON | 1.741.874 RON | 1.787.660 RON | 1.664.989 RON | 1.791.221 RON | 1.730.986 RON | 1.509.343 RON | 1.140.985 RON | 1.559.610 RON | 1.373.675 RON | 1.103.595 RON | 722.019 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 2.262.195 RON | 1.739.628 RON | 1.739.699 RON | 1.760.159 RON | 1.667.841 RON | 1.816.787 RON | 1.731.160 RON | 1.508.960 RON | 1.141.391 RON | 1.565.567 RON | 1.375.088 RON | 1.103.595 RON | 722.029 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 1.582.305 RON | 1.477.153 RON | 1.560.017 RON | 1.578.366 RON | 1.565.442 RON | 1.622.360 RON | 1.550.115 RON | 1.494.048 RON | 1.330.184 RON | 1.459.589 RON | 1.317.573 RON | 1.134.896 RON | 830.217 RON | 0 RON |
| Profit brut | 679.890 RON | 262.475 RON | 179.682 RON | 181.793 RON | 102.399 RON | 194.427 RON | 181.045 RON | 14.912 RON | 0 RON | 105.978 RON | 57.515 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 188.793 RON | 0 RON | — | 31.301 RON | 108.188 RON | 0 RON |
| Profit net | 570.922 RON | 212.896 RON | 164.876 RON | 166.462 RON | 83.207 RON | 162.417 RON | 149.419 RON | 2.251 RON | 0 RON | 101.080 RON | 45.723 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 199.285 RON | 0 RON | 0 RON | 31.301 RON | 108.188 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.693 RON | 2.691 RON | 2.202 RON | 7.998 RON | 28.451 RON | 48.067 RON | 103.844 RON | 174.316 RON | 248.659 RON | 323.512 RON | 369.851 RON | 389.562 RON | 94.464 RON | 533 RON |
| Active circulante | 2.144.561 RON | 1.898.385 RON | 1.719.879 RON | 1.215.723 RON | 1.024.932 RON | 689.747 RON | 1.030.201 RON | 1.003.134 RON | 917.251 RON | 885.381 RON | 626.455 RON | 381.239 RON | 442.543 RON | 267 RON |
| Stocuri | 1.407.798 RON | 1.126.187 RON | 893.492 RON | 678.778 RON | 526.828 RON | 372.016 RON | 685.474 RON | 626.458 RON | 594.625 RON | 411.331 RON | 277.199 RON | 149.040 RON | 196.876 RON | — |
| Creante | 689.346 RON | 673.607 RON | 795.866 RON | 481.871 RON | 487.872 RON | 297.846 RON | 371.483 RON | 389.274 RON | 323.173 RON | 475.695 RON | 366.547 RON | 231.117 RON | 227.776 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 47.417 RON | 98.591 RON | 30.521 RON | 55.074 RON | 10.232 RON | 19.885 RON | -26.756 RON | -12.598 RON | -547 RON | -1.645 RON | -17.291 RON | 1.082 RON | 17.891 RON | 267 RON |
| Datorii totale | 1.520.132 RON | 1.423.028 RON | 1.139.220 RON | 805.736 RON | 801.861 RON | 569.499 RON | 1.128.146 RON | 1.320.971 RON | 1.356.682 RON | 1.200.379 RON | 1.089.072 RON | 909.290 RON | 644.195 RON | 600 RON |
| Capitaluri proprii | 626.122 RON | 478.048 RON | 582.861 RON | 417.985 RON | 251.522 RON | 168.315 RON | 5.899 RON | -143.521 RON | -190.772 RON | 8.514 RON | -92.766 RON | -138.489 RON | -107.188 RON | 200 RON |
| Capital subscris varsat | 46.000 RON | 46.000 RON | 46.000 RON | 46.000 RON | 46.000 RON | 46.000 RON | 46.000 RON | 46.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 8 | 11 | 12 | 13 | 12 | 10 | 12 | 13 | 14 | 11 | 12 | 10 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Admite cererea de valoare redusă. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1.190,35 lei, cu titlu de contravaloare facturi neachitate. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 189,12 lei, cu titlu de penalităţi de întârziere, calculate de la data scadenţei fiecărei facturi şi până la data de 26.08.2024, inclusiv, precum şi la plata acestora în continuare, în procent de 0,1% pe zi/întârziere din valoarea debitului principal, începând cu data de 27.08.2024 şi până la plata efectivă. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 100 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Târgu Mureş. Pronunţată la data de 25.10.2024 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea formulată de creditorul CREDIT EUROPE BANK (ROMANIA) SA în contradictoriu cu ter?ul poprit MARCUS AUTO DETAILING SRL ?i debitorul STAN CĂTĂLIN IONU?. Validează poprirea înfiin?ată prin adresa din data de 24.10.2023 în dosar de executare nr. 793/2023 instrumentat de BEJ ENEA MIHAELA RALUCA, pentru suma de 2897,91 lei. Obligă ter?ul poprit MARCUS AUTO DETAILING SRL să plătească creditorului CREDIT EUROPE BANK (ROMANIA) SA, în contul BEJ ENEA MIHAELA RALUCA, în limita crean?ei, suma datorată debitorului STAN CĂTĂLIN IONU?, în cote lunare de câte 1/3 din venitul net al debitorului reprezentând salariu. Obligă ter?ul poprit la plata către creditoare a sumei de 20 de lei, reprezentând cheltuieli de judecată (taxă de timbru). Cu apel în termen de 5 de zile de la comunicare, calea de atac urmând a se depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucure?ti. Pronunţată astăzi, 19.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Admite cererea formulată de către creditoarea U. A. S.R.L. în contradictoriu cu debitoarea M. A. D. S.R.L. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 24.701,22 lei, reprezentând contravaloare facturi fiscale neachitate, la care se adaugă penalităţi contractuale de 0,5%/zi de întârziere, calculate de la data scadenţei fiecărei facturi şi până la achitarea integrală a debitului principal. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Stabileşte termen de plată de 10 de zile de la comunicarea ordonanţei. Executorie. Cu drept de cerere în anulare pentru debitoare, în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea se va depune, sub sancţiunea nulităţii, la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 29.04.2024.
Amână pronunţarea în cauză pentru termenul din data de 29.04.2024. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 15.04.2024.
Amână pronunţarea în cauză pentru termenul din data de 15.04.2024. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 28.03.2024.
Amână pronunţarea în cauză pentru termenul din data de 28.03.2024. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 18.03.2024.
Amână pronunţarea în cauză pentru termenul din data de 18.03.2024. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 01.03.2024.
Amână pronunţarea în cauză pentru termenul din data de 01.03.2024. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică din data de 15.02.2024.
Suspendă judecarea cauzei în temeiul art. 264 alin. 4 din Lg. 85/2014.
245 de contracte atribuite, in valoare de 933.328 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 816.151 lei.
Achizitii directe
214 contracte
815.937 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
31 de contracte
117.391 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 20:12).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.