ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite, în parte, cererea de emitere a unei ordonanţe de plată. Obligă debitorii la plata către creditoare, în mod solidar, în termen de 20 de zile de la data comunicării, a sumei de 26974,11 lei cu titlu de debit principal reprezentând contravaloarea facturilor fiscale. Obligă debitorii la plata către creditoare, în mod solidar, în termen de 20 de zile de la data comunicării, a penalităţilor de întârziere contractuale în cuantum de 0,5% pe zi, calculate de la data scadenţei fiecărei facturi şi până la data achitării integrale a facturilor fiscale. Obligă debitoarea Popval Building Construct SRL să achite creditoarei suma de 40 de euro, echivalentul în lei la cursul B.N.R. din ziua plăţii, cu titlu de daune interese minimale. Respinge, în rest, cererea ca neîntemeiată. Obligă debitorii la plata către creditoare, în mod solidar, la plata sumei de 2200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Sectorului 4 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei la data de 05.12.2025.
Acordă termen de judecată la 09.12.2026 pentru continuarea procedurii.
Acordă termen la data de 03.06.2026, pentru continuarea procedurii
Termenul de judecată a fost preschimbat prin încheierea din 05.11.2025.
Admite cererea formulată de debitoarea APOLLO INSTAL HOLDING SRL, a solicitat deschiderea procedurii generale a insolvenţei, având ca obiect deschiderea procedurii insolvenţei. În temeiul art. 71 din Legea nr.85/2014, Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei APOLLO INSTAL HOLDING SRL În temeiul art. 73 din Legea nr. 85/2014, desemnează în vederea administrării procedurii insolvenţei debitorului pe practicianul în insolvenţă EUROBUSINESS LRJ SPRL, Sucursala Iaşi, până la confirmarea ori, după caz, înlocuirea sa de către adunarea creditorilor în condiţiile art. 57 din lege. Fixează onorariu administratorului judiciar provizoriu de 1000 lei/lunar. În temeiul art. 99 din Legea nr.85/2014 dispune notificarea deschiderii procedurii tuturor creditorilor, debitorului şi oficiului registrului comerţului, conform prevederilor Codului de procedură civilă şi publicarea notificării, pe cheltuiala averii debitorului, într-un ziar de largă circulaţie şi în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Pune în vedere debitorului să predea până la data de 17.11.2025 actele prevăzute de art. 67 din lege administratorului judiciar. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de creanţe la 22.12.2025. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea şi publicarea tabelului preliminar al creanţelor la 12.01.2026. Contestaţiile la tabel vor fi depuse la Tribunal în termen de 7 zile de la publicarea in Buletinul procedurilor in Insolvenţă a tabelului preliminar. Fixează termenul pentru verificarea definitivării tabelului de creanţe la data de 11.03.2026. Fixează data primei şedinţe a adunării creditorilor la data şi in locaţia ce va fi stabilita de administratorul judiciar şi dispune convocarea creditorilor debitorului pentru alegerea comitetului creditorilor, desemnarea preşedintelui acestuia, confirmarea sau înlocuirea administratorului judiciar desemnat provizoriu şi stabilirea remuneraţiei acestuia, precum şi a oricăror alte aspecte necesare derulării procedurii. Dispune trimiterea notificărilor către debitor, către toţi creditorii debitorului, către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se afla sediul debitorului declarat la registrul comerţului şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, de către administratorul judiciar. Administratorul judiciar va întocmi şi va supune judecătorului-sindic până la data de 25.11.2025 un raport prin care să propună fie intrarea in faliment in procedură simplificată, fie continuarea perioadei de observaţie şi până la data de 17.12.2025 raportul asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la insolvenţă, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă şi a existenţei premiselor angajării răspunderii acestora în condiţiile art. 169, precum şi celelalte situaţii incidente, iar lunar câte un raport cuprinzând descrierea modului în care şi-a îndeplinit atribuţiile, justificarea cheltuielilor efectuate cu administrarea procedurii sau a altor cheltuieli efectuate din fondurile existente în averea debitorului, precum şi măsuri concrete privind desfăşurarea procedurii precum si dovada publicării in extras in Buletinul procedurilor in insolvenţă. În temeiul art. 39 din Lege , dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar la o unitate bancară de pe raza municipiului Iaşi, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare . Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 05.11.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 324.529 RON | 97.252 RON | 185.617 RON | 11.248 RON | 722.242 RON | 548.865 RON | 2 |
| 2024 | 43.701 RON | -303.364 RON | 220.987 RON | 18.250 RON | 653.610 RON | 451.614 RON | 2 |
| 2023 | 455.901 RON | 108.902 RON | 119.407 RON | 31.863 RON | 842.179 RON | 754.978 RON | 4 |
| 2022 | 231.841 RON | -33.068 RON | 80.412 RON | 45.476 RON | 681.011 RON | 646.075 RON | 4 |
| 2021 | 887.405 RON | 243.122 RON | 67.539 RON | 59.088 RON | 687.368 RON | 679.142 RON | 8 |
| 2020 | 644.639 RON | 489.440 RON | 43.340 RON | — | 542.518 RON | 499.178 RON | 3 |
| 2019 | 412.977 RON | 399.012 RON | 6.341 RON | — | 405.553 RON | 399.212 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 324.529 RON | 43.701 RON | 455.901 RON | 231.841 RON | 887.405 RON | 644.639 RON | 412.977 RON |
| Venituri totale | 324.563 RON | 43.749 RON | 456.724 RON | 232.918 RON | 889.784 RON | 644.639 RON | 412.977 RON |
| Cheltuieli totale | 221.926 RON | 346.733 RON | 343.484 RON | 264.015 RON | 638.841 RON | 148.936 RON | 9.835 RON |
| Profit brut | 102.637 RON | 0 RON | 113.240 RON | 0 RON | 250.943 RON | 495.703 RON | 403.142 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 302.984 RON | 0 RON | 31.097 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 97.252 RON | 0 RON | 108.902 RON | 0 RON | 243.122 RON | 489.440 RON | 399.012 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 303.364 RON | 0 RON | 33.068 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 11.248 RON | 18.250 RON | 31.863 RON | 45.476 RON | 59.088 RON | — | — |
| Active circulante | 722.242 RON | 653.610 RON | 842.179 RON | 681.011 RON | 687.368 RON | 542.518 RON | 405.553 RON |
| Stocuri | 542 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Creante | 698.315 RON | 577.981 RON | 791.445 RON | 674.538 RON | 639.731 RON | 517.835 RON | 120.871 RON |
| Casa si conturi la banci | 23.385 RON | 75.629 RON | 50.734 RON | 6.473 RON | 47.637 RON | 24.683 RON | 284.682 RON |
| Cheltuieli in avans | 992 RON | 741 RON | 343 RON | 0 RON | 225 RON | — | — |
| Datorii totale | 185.617 RON | 220.987 RON | 119.407 RON | 80.412 RON | 67.539 RON | 43.340 RON | 6.341 RON |
| Capitaluri proprii | 548.865 RON | 451.614 RON | 754.978 RON | 646.075 RON | 679.142 RON | 499.178 RON | 399.212 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 4 | 4 | 8 | 3 | 1 |
1 contract atribuit, in valoare de 39.500 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 39.501 lei.
Achizitii directe
1 contract
39.500 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 18:42).