APOLLO INSTAL HOLDING S.R.L.
- APOLLO ELECTRIC S.R.L.documentat 2020 – 2021
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 60% |
| persoană | 40% |
| firmăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de restituire a cauţiunii formulată de creditoarea PADA CONS SRL în contradictoriu cu debitoarea APOLLO INSTAL HOLDING SRL Dispune restituirea recipisei de consemnare a cauţiunii nr. 211486750/1 din 15.07.2025 achitată în dosarul nr. 2096/111/2025 Executorie. Cu drept de a formula recurs în 30 zile de la comunicare. Cererea de declarare a căii de atac se va depune la Tribunalul Bihor. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi 3 Iunie 2026
Încheierea nr.690/CP din 30.06.2026 - În baza art. 425 ind. 1 alin. 7 pct. 1 lit. b C.pr.pen. rap. la art. 250 ind. 2 rap. la art. 250 ind. 1 C.pr.pen., respinge, ca nefondată, contestaţia formulată de inculpaţii: MESSINA NICOLA şi POZZOBAN NICOLETTA împotriva încheierii penale din data de 05.05.2026, pronunţate de Tribunalul Bucureşti în dosarul nr. 21890/3/2026/a1.10. În baza art. 275 alin. 2 C.pr.pen., obligă contestatorii-inculpaţi la plata sumei de 400 lei, fiecare, cu titlu de cheltuieli judiciare către stat. În baza art. 276 alin. 6 C.pr.pen. rap. la art. 453 alin. 1 C.pr.civ., contestatorii-inculpaţi la plata către intimatul-parte civilă DSE Consulting SRL a sumei de 500 lei, fiecare, reprezentând onorariul avocaţial parţial. Definitivă. Pronunţată prin punerea minutei la dispoziţia părţilor, precum şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 30.06.2026.
Faţă de nelegala îndeplinire a procedurii de citare, amana cauza
În baza dispozi?iilor art. 250 ind. 2 cod procedură penală raportat la art. 249 alin. 1, 5 cod procedură penală, menţine măsurile asigurătorii dispuse de Parchetul European, în dosarul nr. I.000038/2021 prin ordonan?a din data de 21.05.2025 (astfel cum a fost modificată prin ordonanţa din 19.06.2025) asupra bunurilor mobile şi imobile apar?inând inculpaţilor: - MESSINA NICOLA până la concuren?a sumei de 513.340.848 lei, - MARTINELLI RICCARDO până la concuren?a sumei de 513.340.848 lei, - POZZOBON NICOLETTA până la concuren?a sumei de 513.340.848 lei, în vederea reparării pagubei. Cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina statului. Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispozi?ia păr?ilor ?i a procurorului, prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 05.05.2026.
Conform disp. art. 391 C.p.p. deliberarea şi pronunţarea la data de 05.05.2026 - Ş.M.M.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 12.08.2026.
Amână pronunţarea în cauză pentru data de 12.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30 iulie 2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 16.07.2026.
Amână pronunţarea asupra cererii de probaţiune, pentru data de 16.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.07.2026.
Amână pronuntarea asupra cererii în probatiune privind efectuarea expertizei tehnice, pentru data de 02.07.2026, iar pentru administrarea probatiunii în cauză, amână judecarea acesteia pentru data de 01.10.2026 ora 13.
Amână cauza pentru data de 18.06.2026 pentru ca instanta să se pronunte asupra exceptiilor invocate de pârâtă.
Pentru a da posibilitatea chemaţilor în garanţie să depună la dosarul cauzei întâmpinare
În temeiul art. 3 alin. (1) lit. f) din O.U.G. nr. 80/2013, stabileşte taxa de timbru aferentă cererii de chemare în garanţie formulate de către pârâta Compania de Apă Oradea S.A. la suma de 8.605 lei şi dispune citarea pârâtei cu menţiunea de a face dovada achitării acestei taxe până la termenul de judecată stabilit la data de 23.04.2026. Cu drept de a cere reexaminarea modului de stabilire a taxei de timbru în termen de 3 zile de la comunicarea taxei de timbru datorate. Cu drept de a formula, în condiţiile legii, cerere de acordare a facilităţilor la plata taxei judiciare de timbru, în termen de 5 zile de la comunicarea taxei stabilite.
Conexează dosarul la dosarul cu nr. 5139/99/2025/a1.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 05.11.2025
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 24859/2025
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 635/2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.285.184 RON | -8.941.336 RON | 18.601.284 RON | 6.163.117 RON | 6.362.991 RON | -6.051.305 RON | 34 |
| 2024 | 29.601.226 RON | 132.610 RON | 13.446.213 RON | 2.054.012 RON | 14.282.232 RON | 2.890.031 RON | 47 |
| 2023 | 18.882.377 RON | 783.006 RON | 9.295.459 RON | 1.611.411 RON | 11.073.639 RON | 3.389.591 RON | 27 |
| 2022 | 30.926.669 RON | 1.974.090 RON | 10.958.129 RON | 1.484.082 RON | 12.081.779 RON | 2.607.732 RON | 22 |
| 2021 | 9.011.791 RON | 1.596.272 RON | 3.133.204 RON | 578.988 RON | 4.151.858 RON | 1.597.642 RON | 3 |
| 2020 | 1.261.600 RON | 199.224 RON | 644.602 RON | — | 1.123.692 RON | 479.090 RON | 0 |
| 2019 | 288.645 RON | 279.666 RON | 1.571 RON | — | 281.437 RON | 279.866 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.285.184 RON | 29.601.226 RON | 18.882.377 RON | 30.926.669 RON | 9.011.791 RON | 1.261.600 RON | 288.645 RON |
| Venituri totale | 3.112.390 RON | 32.050.402 RON | 21.598.808 RON | 31.179.358 RON | 9.462.331 RON | 1.265.523 RON | 288.645 RON |
| Cheltuieli totale | 12.053.726 RON | 31.866.306 RON | 20.674.009 RON | 28.890.566 RON | 7.759.335 RON | 1.048.649 RON | 319 RON |
| Profit brut | 0 RON | 184.096 RON | 924.799 RON | 2.288.792 RON | 1.702.996 RON | 216.874 RON | 288.326 RON |
| Pierdere bruta | 8.941.336 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 132.610 RON | 783.006 RON | 1.974.090 RON | 1.596.272 RON | 199.224 RON | 279.666 RON |
| Pierdere neta | 8.941.336 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 6.163.117 RON | 2.054.012 RON | 1.611.411 RON | 1.484.082 RON | 578.988 RON | — | — |
| Active circulante | 6.362.991 RON | 14.282.232 RON | 11.073.639 RON | 12.081.779 RON | 4.151.858 RON | 1.123.692 RON | 281.437 RON |
| Stocuri | 5.321.785 RON | 6.888.123 RON | 3.524.520 RON | 993.521 RON | 637.410 RON | — | — |
| Creante | 751.991 RON | 7.226.757 RON | 7.294.231 RON | 10.123.522 RON | 3.473.013 RON | 615.020 RON | 263.400 RON |
| Casa si conturi la banci | 289.215 RON | 167.352 RON | 254.888 RON | 964.736 RON | 41.435 RON | 508.672 RON | 18.037 RON |
| Cheltuieli in avans | 23.871 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Datorii totale | 18.601.284 RON | 13.446.213 RON | 9.295.459 RON | 10.958.129 RON | 3.133.204 RON | 644.602 RON | 1.571 RON |
| Capitaluri proprii | -6.051.305 RON | 2.890.031 RON | 3.389.591 RON | 2.607.732 RON | 1.597.642 RON | 479.090 RON | 279.866 RON |
| Capital subscris varsat | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 500 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 34 | 47 | 27 | 22 | 3 | 0 | — |
1 contract atribuit, in valoare de 8.554.960 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
1 contract
8.554.960 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 19:37).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
GLOBAL OPTIM BUILDING SRLCUI 37552861 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
CONSORZIO FUTURE BUILCUI 02097780387 | 1 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
CONSORZIO STABILE EBG GROUPCUI 03648421208 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ULTRAJET SRLCUI 28386859 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
| 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
ELBI SACUI 733362 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ULTRATEK SRLCUI 22414801 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
MADE SOLAR SRLCUI 28001600 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.