ONRC
ONRC
ANAF · anul 2022
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
ÎNCHIDE PROCEDURA.
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.12.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.12.2023.
T: 07.12.2023 ora 11:00, sala 174, Complet C2S, pentru când se vor cita părţile prin BPI şi în vederea comunicării cu lichidatorul judiciar ALFA & QUANTUM CONSULTING SPRL a cererii de inscriere la masa credala si a declaratiei de creanta, formulata de UATC REMETEA MARE.
Amână pronunţarea asupra închiderii procedurii de insolvenţă faţă de debitoarea S.C. BITEA CONSTRUCT S.R.L., la data de 09.11.2023. Pronunţată în şedinţă publică, azi 26.10.2023.
T: 26.10.2023, ora 11, pentru comunicarea Raportului Final de către lichidatorul judiciar, cu creditorii şi debitorul.
T: 06.07.2023, ora 11: 00, efectuarea tuturor plăţilor prevăzute în cadrul raportului asupra fondurilor obţinute din lichidare şi din încasarea creanţelor şi planul de distribuire parţială pentru debitorul S.C. BITEA CONSTRUCT S.R.L. din data de 18.01.2023, necontestat în termen legal, precum şi pentru întocmirea raportului final prevăzut de disp. art. 129 din Legea 85/2006.
T: 13.04.2023, ora 11: 00, continuare procedură de faliment, finalizare plă?i, întocmire Raport Final.
T: 02.03.2023, ora 11: 00, continuare procedură de faliment, întocmire Raport Final.
T: 19.01.2023, continuare procedură, întocmire Raport Final lichidator judiciar.
Respinge cererea de înlocuire a lichidatorului judiciar ALFA & QUANTUM CONSULTING S.P.R.L.. Respinge solicitarea practicianului în insolvenţă ALFA & QUANTUM CONSULTING S.P.R.L. referitoare la stabilirea unui onorariu fix şi a unui onorariu de succes. Ia act de con?inutul raportului de activitate şi de măsurile întreprinse de lichidatorul judiciar provizoriu şi încuviin?ează cererea de amânare formulată de acesta pentru continuarea procedurii, solu?ionarea definitivă a dosarelor cu nr. 2619/30/2013/a9 şi nr. 2619/30/2013/a10 aflate pe rolul Tribunalului Timiş-Secţia a II-a civilă.
T: 26.05.2022, pentru soluţionarea definitivă a dosarelor asociate cu nr. 2619/30/2013/a9 şi 2619/30/2013/a10.
continuare procedură
Pentru continuarea procedurii şi efectuarea demersurilor care se impun.
îndeplinire obligaţii
pentru continuarea procedurii de valorificare bunurilor din patrimoniul debitoarei şi a finalizării evaluării bunurilor mobile.
continuare procedură
valorificare imobil
continuarea procedurii
continuare procedură
continuare procedură
studiul înscriusurilor depuse la dosar şi formularea unui punct de vedere
îndeplinire obligaţii
Motivat de faptul că DGRFP Timiş şi BRD nu sunt creditori majoritari ai debitoarei, judecătorul sindic nu ia act de solicitarea de înlocuire a practicianului insolvenţă Alfa&Quantum Consulting S.P.R.L., cu SCP Casa de Insolvenţă Hunedoara SPRL. Întrucât au fost atacate acte administrative emise de către DGRFP Timiş cu privire la selecţia practicianului insolvenţă prorogă pronunţarea pe cererea de inlocuire a practicianului insolvenţă până la o dată ulterioară soluţionării definitive a litigiului aflat pe rolul Tribunalului Timiş-Secţia Contencios Administrativ. Pune în vedere lichidatorului judiciar provizoriu Alfa&Quantum Consulting S.P.R.L să se pronunţe cu privire la aspectele semnalate de creditorul BRD, şi anume: să precizeze dacă a fost întocmit un inventar al tuturor bunurilor mobiler şi imobiler identificate îm pazrimoniul debitoasrei şi care este situjaţia juridică a bunurilor identificate(grevate de ipoteci, libere de sarcini, etc); să clarifice situaţia bunurilor mobiler proprietarea debitoarei aduse în garanţia BRD GSG SA şi AJFP Timiş. Amână judecarea cauzei la data de 20.09.2018, sala 174, ora 9,00. Pronunţată în şedinţa publică de la 19.04.2018.
îndeplinire obligaţii
Redeschide dezbaterile cu privire la cererea de înlocuire a lichidatorului judiciar provizoriu, în vederea citării Comitetului creditorilor-Adunării creditorilor
amână pronunţarea pe cererea de înlocuire administraftor judiciar la 29.11.2017
continuare procedură
continuare procedură
continuare procedura
continuare procedură
Dispune îndreptarea din oficiu a erorii materiale
Dispune intrarea în faliment-procedură generală a debitoarei
pt. continuare procedură
Admite cererile de deschidere a procedurii insolvenţei. Admite cererile de intervenţie. Respinge contestaţiile.Deschide procedura generală a insolvenţei. Numeşte administrator judiciar practicianul în insolvenţă Alfa&Quantum S.P.R.L.
Amână pronunţarea la data de 07.04.2015.
Respinge cererea de preschimbare a termenului de judecată.
Ia act de cererile de renunţare la judecată formulate de către S.C. SIKLA S.R.L., S.C. SANI LUX S.R.L., S.C. WAVIN ROMÂNIA S.R.L. Admite cererile de amânare a cauzei. Amâna cauza pentru când se va cita S.C. M INSTALL S.R.L., cu menţiunea de a depune la dosarul cauzei cel de-al doilea exemplar în vederea comunicării.
Admite cererea de amânare a cauzei formulate de către creditorul WAVIN ROMÂNIA S.R.L. în vederea încheierii unei tranzacţii cu debitoarea. Ia act de cererile de renunţare la judecată depuse la acest termen.
Ia act de renunţarea la judecată formulată de către S.C. OVITIM ENTERPRISE SA PRIN LICHIDATOR INSOLV SOLUTIONS SPRL; Cârceag Iulian; S.C. PRO ACTIVE LOGISTRICS&FORWARDING S.R.L.; SC ALUKYT SRL; S.C. HESTIA PROTECTION S.R.L.; S.C. GLOSEC SYSTEMS S.R.L.; WELD PROFESIONAL S.R.L. Admite cererea de amânare a cauzei formulată de către debitoare pentru a lua la cunoştinţă cererile de intervenţie comunicate la acest termen.
Conexează dosarul nr. 2851/30/2014, privind debitoarea S.C. BITEA CONSTRUCT S.R.L., având acelaşi obiect şi privind aceeaşi debitoare.
Pentru ca debitoarea să ia la cunotinta de înscrisurile depuse la dosar si comunicate la acest termen,
Admite cererea de amânare formulata de reprezentanta debitoarei pentru a lua la cunoştinţa de cererile de intervenţie comunicate la acest termen,
pentru a se comunica si da posibilitate debitoarei sa ia la cunoştinţa de cererile de intervenţiei in interes propriu formulata de către SC TIN FACTORY SRL, SC EDDO IMPEX SRL si depuse la dosar la acest termen
Având în vedere principiul contradictorialităţi procesului civil, şi dreptul părţii de a lua la cunoştinţă actele din dosar, în temeiul art. 129 Cod Procedură Civilă, urmează a acorda un nou termen, pentru a-i da posibilitatea debitorului SC BITEA CONSTRUCT SRL de a lua la cunoştinţă conţinutul cererile de declanşare a procedurii formulate in dosarele conexate, respectiv,SC CRAWFORD HAFA SRL,SC PG IZOROM SA, precum si cererile de intervenţie formulate de către SC SYNCHRO COMP SRL, SC PATRACU & GANE ENGINEERING COMPANY SRL,SC GARDENSIS SRL
Ttermen pentru a da posibilitate parţilor a soluţiona litigiul pe cale amiabila. Conexează dosarele nr.3181/30/2013 SC COFACE ROMANIA SA; nr.3920/30/2013 privind creditorul SC OVITIN ENTERPRISE SA,nr. 5828/30/2013 LUNGANU PAVEL 3920/30/2013, nr.6557/30/2013 privind creditorul SC CDP ACCES S SRL având acelaşi obiect şi privind aceeaşi debitoare.
Conexează dosarele 3653/30/2013 privind cererea formulata de creditorul SC EUROPREFABRICATE SRL si dosarele nr.3183/30/2013 si 3503/30/2013 privind creditorul SC BARAN ROMANIA SRL având acelaşi obiect şi privind aceeaşi debitoare. Constatând că, din eroare,au fost cusute la dosar ambele exemplare a cererii de interventiei formulata de catre WELD PROFESIONAL SRL, judecătorul sindic va dispune detaşarea filelor 39-42 dosar, si comunicarea reprezentantei debitorului, in vederea formulării apararii.
Trimite in vederea conexarii la dos. nr. 6/30/2013.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 6.904.025 RON | 82.474 RON | 6.825.477 RON | 1.307.736 RON | 6.688.329 RON | 1.177.745 RON | 20 |
| 2016 | 11.809.300 RON | 15.343 RON | 5.725.969 RON | 1.070.285 RON | 5.320.180 RON | 671.653 RON | 27 |
| 2015 | 6.550.077 RON | 2.309 RON | 1.250.117 RON | 421.679 RON | 1.481.171 RON | 659.890 RON | 24 |
| 2014 | 2.931.340 RON | -30.975 RON | 1.094.092 RON | 393.970 RON | 1.349.060 RON | 656.095 RON | 0 |
| 2013 | 1.432.441 RON | 12.162 RON | 682.130 RON | 437.352 RON | 924.691 RON | 687.070 RON | — |
| 2012 | 767.102 RON | 17.198 RON | 562.645 RON | 438.996 RON | 798.557 RON | 674.908 RON | 16 |
| 2011 | 1.445.798 RON | 42.458 RON | 1.369.830 RON | 699.706 RON | 1.327.834 RON | 657.710 RON | 17 |
| 2009 | 1.661.450 RON | 2.161 RON | 748.894 RON | 536.206 RON | 819.702 RON | 607.639 RON | 12 |
| 2008 | 2.367.490 RON | 12.157 RON | 593.283 RON | 118.969 RON | 1.079.792 RON | 605.478 RON | 12 |
| Indicator | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.904.025 RON | 11.809.300 RON | 6.550.077 RON | 2.931.340 RON | 1.432.441 RON | 767.102 RON | 1.445.798 RON | 1.661.450 RON | 2.367.490 RON |
| Venituri totale | 6.928.363 RON | 11.815.765 RON | 6.553.428 RON | 2.941.087 RON | 1.437.760 RON | 767.631 RON | 1.449.455 RON | 1.675.782 RON | 2.372.424 RON |
| Cheltuieli totale | 6.799.546 RON | 11.772.830 RON | 6.539.851 RON | 2.962.265 RON | 1.418.317 RON | 742.433 RON | 1.397.530 RON | 1.667.462 RON | 2.356.087 RON |
| Profit brut | 128.817 RON | 42.935 RON | 13.577 RON | 0 RON | 19.443 RON | 25.198 RON | 51.925 RON | 8.320 RON | 16.337 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 21.178 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Profit net | 82.474 RON | 15.343 RON | 2.309 RON | 0 RON | 12.162 RON | 17.198 RON | 42.458 RON | 2.161 RON | 12.157 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 30.975 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.307.736 RON | 1.070.285 RON | 421.679 RON | 393.970 RON | 437.352 RON | 438.996 RON | 699.706 RON | 536.206 RON | 118.969 RON |
| Active circulante | 6.688.329 RON | 5.320.180 RON | 1.481.171 RON | 1.349.060 RON | 924.691 RON | 798.557 RON | 1.327.834 RON | 819.702 RON | 1.079.792 RON |
| Stocuri | 331.622 RON | 807.814 RON | 815.287 RON | 164.568 RON | 56.731 RON | 1.179 RON | 6.474 RON | 441.961 RON | 447 RON |
| Creante | 6.214.929 RON | 4.370.882 RON | 506.648 RON | 1.092.915 RON | 772.655 RON | 779.500 RON | 1.307.517 RON | 312.634 RON | 816.967 RON |
| Casa si conturi la banci | 141.778 RON | 141.484 RON | 159.236 RON | 91.577 RON | 95.305 RON | 17.878 RON | 13.843 RON | 65.107 RON | 262.378 RON |
| Cheltuieli in avans | 7.157 RON | 7.157 RON | 7.157 RON | 7.157 RON | 7.157 RON | — | — | 625 RON | — |
| Datorii totale | 6.825.477 RON | 5.725.969 RON | 1.250.117 RON | 1.094.092 RON | 682.130 RON | 562.645 RON | 1.369.830 RON | 748.894 RON | 593.283 RON |
| Capitaluri proprii | 1.177.745 RON | 671.653 RON | 659.890 RON | 656.095 RON | 687.070 RON | 674.908 RON | 657.710 RON | 607.639 RON | 605.478 RON |
| Capital subscris varsat | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON | 200.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 20 | 27 | 24 | 0 | — | 16 | 17 | 12 | 12 |
35 de contracte atribuite, in valoare de 67.785 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 67.820 lei.
Achizitii directe
35 de contracte
67.785 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:15).