ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
obiectiv 3, etaj II
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 3 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Respinge ca neîntemeiată cererea administratorul concordatar CITR Filiala Bucureşti de omologare a planului de restructurare al debitoarei SC Qualis Properties SA. Cu apel în 7 zile de la comunicare, se va depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată azi, 4 iunie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite apelul declarat de apelanta reclamantă Qualis Properties SA cu sediul în Braşov, str. Transilvaniei nr. 21, jud. Braşov prin administrator concordatar CITR Filiala Bucureşti SPRL împotriva Încheierii de şedinţă din data de 04.06.2024 pronunţată de Tribunalul Braşov, pe care o schimbă în tot şi în consecinţă: Admite cererea formulată de reclamanta Qualis Properties SA prin administrator concordatar CITR Filiala Bucureşti SPRL. În baza art. 28 alin. 2 pct. B din Legea nr. nr. 85/2014 modificată, Omologhează planul de restructurare al reclamantei Qualis Properties SA, înmatriculată la Registrul Comerţului sub nr. J08/271/2017, CUI 37056671, emis sub nr. 671/13.05.2024. În baza art. 29 alin. 1 din Legea nr. nr. 85/2014, Constată suspendate de drept, de la data pronunţării prezentei decizii, executările silite individuale asupra reclamantei care au ca obiect recuperarea unor creanţe afectate şi curgerea prescripţiei dreptului de a cere executarea silită a creanţelor acestora. Prezenta decizie se comunică, în vederea efectuării menţiunii, Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Braşov, reclamantei, administratorului concordatar şi creditorilor. Definitivă. Pronunţată azi, 26.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin intermediul grefei acestei instanţe.
Admite cererea formulată de petenta SC Qualis Properties SA, cu sediul în Braşov, str. Transilvaniei, nr. 21, jud. Braşov prin administrator concordatar CITR Filiala Bucureşti SPRL, cu sediul în Bucureşti, str. Gara Herăstrău, nr. 4, Green Court et. 3, sector 2. Suspendă executarea provizorie a Încheierii de şedinţă din data de 04.06.2024, pronunţată de Tribunalul Braşov în dosarul nr. 5499/62/2023 până la soluţionarea cererii de apel din acelaşi dosar. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare pentru petentă. Cererea de recurs se depune la Curtea de Apel Braşov. Pronunţarea în condiţiile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă, azi, 25.06.2024. Pentru a da posibilitatea părţilor sa formuleze concluzii scrise, amână pronunţarea asupra apelului pentru data 26.06.2024. În temeiul art.396 alin.2 Cod de procedură civilă pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. (Din eroare s-a consemnat în aplicaţia ecris termenul de pronunţare ca fiind 03.07.2024 în loc de 26.06.2024, astfel cum era corect şi cum s-a configurat termenul de pronunţare)
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Pentru continuarea procedurii, acordă un nou termen de judecată la data de 17 septembrie 2026, CIN4-CC, sala T5, ora 9:00.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Braşov nr.5/09.09.2025, referitoare la adoptarea formei de protest, constând în amânarea judecării cauzelor până la retragerea propunerilor de modificare a legislaţiei, privind statutul magistraţilor precum şi faptul că prezenta cauză nu se regăseşte printre cele exceptate ca urgente, conform pct.2 al hotărârii anterior menţionate, acordă termen de judecată la data de 5 februarie 2026, CIN4-CC, sala T5, ora 9:00.
Admite cererea formulată de reclamanta Qualis Properties S.A. prin administrator concordatar CITR Filiala Bucureşti S.P.R.L. având ca obiect omologarea modificării planului de restructurare al societăţii Qualis Properties S.A. În temeiul art. 28 alin. (2) pct. B şi alin. (7) din Legea nr. nr. 85/2014, Omologhează modificarea Planului de restructurare al reclamantei Qualis Properties S.A., emisă sub nr. 4335/15.04.2025. În baza art. 29 alin. 1 din Legea nr. nr. 85/2014, Menţine suspendate de drept, de la data pronunţării prezentei decizii, executările silite individuale asupra reclamantei care au ca obiect recuperarea unor creanţe afectate şi curgerea prescripţiei dreptului de a cere executarea silită a creanţelor acestora. Prezenta decizie se comunică, în vederea efectuării menţiunii, Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Braşov, reclamantei, administratorului concordatar şi creditorilor. Cu apel în 7 zile de la comunicare, se va depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată azi, 19 iunie 2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în prezenta cauză la data de 19.06.2025, cu punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi 5.06.2025.
Pentru continuarea procedurii, acordă termen de judecată la data de 11.09.2025, CIN4-CC, sala T5, ora 9:00.
În vederea întocmirii şi prezentării creditorilor raportului financiar de analiză aferent Trimestrului I din anul I din planul de restructurare, acordă termen de judecată la data de 20 martie 2025, CI4-CC, sala T5, ora 9:30.
Pentru îndeplinirea Planului de Restructurare, activitatea debitoarei Qualis Properties SA, urmând a fi restructurată conform art.33 al.1 din Legea nr.85/2014, urmează a acorda un nou termen de judecată la data de 17.10.2024, CI4-CC,sala T5, ora 9:30.
Pentru soluţionarea apelului împotriva Încheierii Camerei de Consiliu din data de 4.06.2024 formulat de debitoarea Qualis Properties SA, acordă termen de judecată la data de 3.07.2024, CI4-CC, sala T5, ora 10:30.
Respinge ca neîntemeiată cererea administratorul concordatar CITR Filiala Bucureşti de omologare a planului de restructurare al debitoarei SC Qualis Properties SA. Cu apel în 7 zile de la comunicare, se va depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată azi, 4 iunie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Pentru continuarea procedurii, acordă termen de judecată la data de 13.06.2024, CI4, Camera Consiliu, ora 10:30.
Admite cererea formulată de debitoarea Qualis Properties SA. În temeiul art. 23 al. 5 din Legea nr. 85/2014, Deschide procedura de concordat preventiv a debitoarei Qualis Properties SA. În temeiul art. 17 al. 1 lit. b şi art. 23 alin. 5 din Legea nr. 85/2014, Numeşte în calitate de administrator concordatar al debitoarei pe CITR Filiala Bucureşti SPRL. În temeiul art. 24 al. 1 din Legea nr. 85/2014, Pune în vedere administratorului concordatar ca în termen de 60 de zile de la deschiderea procedurii să elaboreze sau, după caz, să asiste debitoarea la elaborarea planului de restructurare. În temeiul art. 17 al. 2 din Legea nr. 85/2014, Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 16 mai 2024, ora 09:00, pentru când se vor cita debitoarea şi administratorul concordatar. În temeiul art. 25 al. 1 din Legea nr. 85/2014, Constată că de la data deschiderii procedurii de concordat se suspendă de drept toate executările silite îndreptate împotriva debitoareai sau acestea nu încep, indiferent de natura creanţei, pe o perioadă de 4 luni. În baza art. 23 al. 5 din Legea nr. 85/2014, Încheierea se comunică, în vederea efectuării menţiunii, şi către registrul în care debitoarea este înregistrată. Executorie. Cu apel în 7 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată azi 19 februarie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în prezenta cauză la data de 19.02.2024, cu punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi 15.02.2024.
Respinge ca neîntemeiată cererea de deschidere a procedurii de concordat preventiv formulată de debitoarea SC Qualis Properties SA. Cu apel în 7 zile de la comunicare, se va depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată azi, 28 decembrie 2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge cererea de abţinere formulată de către d-nul judecător Sergiu Coşoreanu în dosarul nr. 5499/62/2023 Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 369 alin.2 Cpc, astăzi 18.12.2023.
Admite apelul declarat de debitoarea Qualis Properties SA împotriva sentinţei civile nr. 816/sind/28.12.2023 pronunţată de Tribunalul Braşov, pe care o anulează şi în consecinţă: Trimite cauza judecătorului sindic pentru deschiderea procedurii concordatului preventiv faţă de debitoarea Qualis Properties SA. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 396 al. 2 C.pr.civ, azi 09.02.2024.
Având nevoie de timp pentru a delibera, în temeiul art.396 alin.1 Cod procedură civilă, amână pronunţarea la 09 februarie 2024. În temeiul art.396 alin.2 Cod de procedură civilă pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 959.026 RON | 77.226 RON | 282.756 RON | 53.303 RON | 472.611 RON | 243.774 RON | 3 |
| 2024 | 764.820 RON | 126.753 RON | 226.478 RON | 72.512 RON | 371.962 RON | 219.531 RON | 3 |
| 2023 | 638.738 RON | 52.073 RON | 218.829 RON | 16.705 RON | 337.351 RON | 135.379 RON | 2 |
| 2022 | 667.428 RON | 103.793 RON | 179.640 RON | 32.048 RON | 279.987 RON | 133.306 RON | 2 |
| 2021 | 355.804 RON | 36.896 RON | 133.755 RON | 47.392 RON | 193.347 RON | 109.213 RON | 2 |
| 2020 | 311.077 RON | 80.885 RON | 97.175 RON | 41.941 RON | 178.458 RON | 127.317 RON | 1 |
| 2019 | 199.627 RON | 38.926 RON | 95.138 RON | 52.195 RON | 120.913 RON | 84.433 RON | — |
| 2018 | 194.775 RON | 55.994 RON | 52.879 RON | — | 138.385 RON | 85.506 RON | 1 |
| 2017 | 240.687 RON | 67.280 RON | 44.435 RON | — | 113.948 RON | 69.513 RON | 1 |
| 2016 | 127.704 RON | 18.406 RON | 36.347 RON | — | 56.986 RON | 20.639 RON | — |
| 2015 | 142.266 RON | 9.074 RON | 47.390 RON | 0 RON | 58.697 RON | 11.307 RON | 2 |
| 2014 | 39.313 RON | 1.025 RON | 33.200 RON | 535 RON | 34.898 RON | 2.233 RON | 2 |
| 2013 | 56.122 RON | -1.729 RON | 26.793 RON | 4.024 RON | 23.976 RON | 1.207 RON | — |
| 2012 | 53.981 RON | 6.498 RON | 15.260 RON | 6.466 RON | 11.730 RON | 2.936 RON | — |
| 2011 | 17.263 RON | -3.802 RON | 9.281 RON | 2.611 RON | 3.108 RON | -3.562 RON | — |
| 2010 | 18.866 RON | 4.841 RON | 1.118 RON | 4.103 RON | 2.096 RON | 5.081 RON | — |
| 2009 | 21.754 RON | 1.684 RON | 4.850 RON | 5.595 RON | 1.179 RON | 1.924 RON | — |
| 2008 | 11.153 RON | 490 RON | 9.200 RON | 7.087 RON | 2.803 RON | 690 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 959.026 RON | 764.820 RON | 638.738 RON | 667.428 RON | 355.804 RON | 311.077 RON | 199.627 RON | 194.775 RON | 240.687 RON | 127.704 RON | 142.266 RON | 39.313 RON | 56.122 RON | 53.981 RON | 17.263 RON | 18.866 RON | 21.754 RON | 11.153 RON |
| Venituri totale | 974.218 RON | 764.876 RON | 638.753 RON | 667.452 RON | 355.817 RON | 311.089 RON | 199.667 RON | 194.784 RON | 240.690 RON | 127.704 RON | 142.843 RON | 39.318 RON | 56.127 RON | 53.985 RON | 17.263 RON | 18.866 RON | 21.757 RON | 11.154 RON |
| Cheltuieli totale | 883.307 RON | 630.828 RON | 581.025 RON | 556.985 RON | 315.363 RON | 227.303 RON | 158.745 RON | 136.852 RON | 171.003 RON | 106.192 RON | 129.484 RON | 36.949 RON | 56.382 RON | 46.955 RON | 21.065 RON | 12.201 RON | 18.594 RON | 10.571 RON |
| Profit brut | 90.911 RON | 134.048 RON | 57.728 RON | 110.467 RON | 40.454 RON | 83.786 RON | 40.922 RON | 57.932 RON | 69.687 RON | 21.512 RON | 13.359 RON | 2.369 RON | 0 RON | 7.030 RON | 0 RON | 6.665 RON | 3.163 RON | 583 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 255 RON | 0 RON | 3.802 RON | — | — | — |
| Profit net | 77.226 RON | 126.753 RON | 52.073 RON | 103.793 RON | 36.896 RON | 80.885 RON | 38.926 RON | 55.994 RON | 67.280 RON | 18.406 RON | 9.074 RON | 1.025 RON | 0 RON | 6.498 RON | 0 RON | 4.841 RON | 1.684 RON | 490 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.729 RON | 0 RON | 3.802 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 53.303 RON | 72.512 RON | 16.705 RON | 32.048 RON | 47.392 RON | 41.941 RON | 52.195 RON | — | — | — | 0 RON | 535 RON | 4.024 RON | 6.466 RON | 2.611 RON | 4.103 RON | 5.595 RON | 7.087 RON |
| Active circulante | 472.611 RON | 371.962 RON | 337.351 RON | 279.987 RON | 193.347 RON | 178.458 RON | 120.913 RON | 138.385 RON | 113.948 RON | 56.986 RON | 58.697 RON | 34.898 RON | 23.976 RON | 11.730 RON | 3.108 RON | 2.096 RON | 1.179 RON | 2.803 RON |
| Stocuri | 21.875 RON | 58.794 RON | 52.495 RON | 2.367 RON | 62.465 RON | 45.159 RON | 33.315 RON | 28.910 RON | 14.369 RON | 24.929 RON | 19.318 RON | 24.984 RON | 14.520 RON | 4.432 RON | 13 RON | 2.060 RON | 621 RON | 746 RON |
| Creante | 354.922 RON | 220.482 RON | 247.735 RON | 154.001 RON | 42.959 RON | 38.432 RON | 33.375 RON | 20.992 RON | 23.328 RON | 11.768 RON | 2.137 RON | 5.924 RON | 6.121 RON | 2.639 RON | 1.074 RON | — | 300 RON | 1.530 RON |
| Casa si conturi la banci | 95.814 RON | 92.686 RON | 37.121 RON | 123.619 RON | 87.923 RON | 94.867 RON | 54.223 RON | 88.483 RON | 76.251 RON | 20.289 RON | 37.242 RON | 3.990 RON | 3.335 RON | 4.659 RON | 2.021 RON | 36 RON | 258 RON | 527 RON |
| Cheltuieli in avans | 616 RON | 1.535 RON | 152 RON | 911 RON | 2.229 RON | 4.093 RON | 6.463 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 282.756 RON | 226.478 RON | 218.829 RON | 179.640 RON | 133.755 RON | 97.175 RON | 95.138 RON | 52.879 RON | 44.435 RON | 36.347 RON | 47.390 RON | 33.200 RON | 26.793 RON | 15.260 RON | 9.281 RON | 1.118 RON | 4.850 RON | 9.200 RON |
| Capitaluri proprii | 243.774 RON | 219.531 RON | 135.379 RON | 133.306 RON | 109.213 RON | 127.317 RON | 84.433 RON | 85.506 RON | 69.513 RON | 20.639 RON | 11.307 RON | 2.233 RON | 1.207 RON | 2.936 RON | -3.562 RON | 5.081 RON | 1.924 RON | 690 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | — | 1 | 1 | — | 2 | 2 | — | — | — | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
127 de contracte atribuite, in valoare de 592.959 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 566.204 lei.
Achizitii directe
125 de contracte
566.079 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
26.880 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 16:14).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ALMA CONSULTING SRLCUI 1444788 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
RAP DEVELOPMENT SRLCUI 22862481 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
TONG CONSTRUCT SRLCUI 7941727 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
VIAROM CONSTRUCT SRLCUI 13743074 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
MORAZCOM SRLCUI 17830025 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
R & V INSTAL BRASOV SRLCUI 31000086 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
RAMO INSTALAŢII SRLCUI 36826438 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 11 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.