Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38.130.843 RON | 737.471 RON | 24.665.530 RON | 2.918.018 RON | 85.769.359 RON | 4.823.249 RON | 58 |
| 2024 | 24.510.663 RON | 583.875 RON | 12.021.328 RON | 3.493.754 RON | 13.229.583 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
satul Vad, comuna Vad
sala 106, etaj 1 · sala 120, etaj 1
| 4.815.232 RON |
| 32 |
| 2023 | 37.986.469 RON | 3.899.219 RON | 12.759.491 RON | 3.264.390 RON | 15.041.074 RON | 5.626.960 RON | 40 |
| 2022 | 27.162.588 RON | 513.122 RON | 13.210.930 RON | 2.446.758 RON | 12.553.598 RON | 1.844.002 RON | 40 |
| 2021 | 15.280.751 RON | 419.606 RON | 5.977.043 RON | 1.997.647 RON | 5.357.014 RON | 1.330.880 RON | 42 |
| 2020 | 16.716.879 RON | 376.975 RON | 4.080.419 RON | 1.837.775 RON | 3.252.965 RON | 944.157 RON | 50 |
| 2019 | 8.716.538 RON | 326.427 RON | 3.430.624 RON | 1.759.216 RON | 2.335.031 RON | 576.823 RON | 104 |
| 2018 | 5.317.405 RON | 66.580 RON | 2.333.051 RON | 1.658.638 RON | 1.017.391 RON | 237.714 RON | 95 |
| 2017 | 7.461.434 RON | 430.363 RON | 2.047.347 RON | 1.650.987 RON | 683.331 RON | 171.134 RON | 98 |
| 2016 | 3.385.019 RON | -314.908 RON | 1.953.781 RON | 1.359.876 RON | 448.029 RON | -282.453 RON | 65 |
| 2015 | 3.753.737 RON | 40.913 RON | 1.344.732 RON | 924.546 RON | 607.358 RON | 32.455 RON | 74 |
| 2014 | 1.956.533 RON | 103.336 RON | 1.032.329 RON | 506.054 RON | 511.320 RON | -14.955 RON | 47 |
| 2013 | 685.726 RON | -89.013 RON | 313.462 RON | 111.115 RON | 84.056 RON | -118.291 RON | 22 |
| 2012 | 430.111 RON | -6.911 RON | 107.737 RON | — | 78.459 RON | -29.278 RON | 4 |
| 2011 | 22.112 RON | -22.567 RON | 33.410 RON | 59 RON | 10.984 RON | -22.367 RON | 2 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| Cifra de afaceri | 38.130.843 RON | 24.510.663 RON | 37.986.469 RON | 27.162.588 RON | 15.280.751 RON | 16.716.879 RON | 8.716.538 RON | 5.317.405 RON | 7.461.434 RON | 3.385.019 RON | 3.753.737 RON | 1.956.533 RON | 685.726 RON | 430.111 RON | 22.112 RON |
| Venituri totale | 38.821.184 RON | 32.501.314 RON | 38.107.300 RON | 29.982.074 RON | 18.424.954 RON | 17.532.208 RON | 9.173.900 RON | 5.404.055 RON | 7.613.329 RON | 3.482.234 RON | 3.810.524 RON | 2.254.759 RON | 685.728 RON | 430.111 RON | |
| Cheltuieli totale | 37.921.408 RON | 31.781.945 RON | 33.593.868 RON | 29.388.159 RON | 17.919.471 RON | 17.062.490 RON | 8.811.886 RON | 5.324.793 RON | 7.143.655 RON | 3.797.142 RON | 3.758.999 RON | 2.149.455 RON | 774.741 RON | 437.022 RON | |
| Profit brut | 899.776 RON | 719.369 RON | 4.513.432 RON | 593.915 RON | 505.483 RON | 469.718 RON | 362.014 RON | 79.262 RON | 469.674 RON | 0 RON | 51.525 RON | 105.304 RON | 0 RON | 0 RON | |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 314.908 RON | 0 RON | 0 RON | 89.013 RON | 6.911 RON | |
| Profit net | 737.471 RON | 583.875 RON | 3.899.219 RON | 513.122 RON | 419.606 RON | 376.975 RON | 326.427 RON | 66.580 RON | 430.363 RON | 0 RON | 40.913 RON | 103.336 RON | 0 RON | 0 RON | |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 314.908 RON | 0 RON | 0 RON | 89.013 RON | 6.911 RON | |
| Active fixe (imobilizate) | 2.918.018 RON | 3.493.754 RON | 3.264.390 RON | 2.446.758 RON | 1.997.647 RON | 1.837.775 RON | 1.759.216 RON | 1.658.638 RON | 1.650.987 RON | 1.359.876 RON | 924.546 RON | 506.054 RON | 111.115 RON | — | |
| Active circulante | 85.769.359 RON | 13.229.583 RON | 15.041.074 RON | 12.553.598 RON | 5.357.014 RON | 3.252.965 RON | 2.335.031 RON | 1.017.391 RON | 683.331 RON | 448.029 RON | 607.358 RON | 511.320 RON | 84.056 RON | 78.459 RON | |
| Stocuri | 17.990.711 RON | 7.142.704 RON | 4.207.176 RON | 5.901.771 RON | 3.393.709 RON | 1.461.032 RON | 950.838 RON | 279.122 RON | 26.754 RON | 66.259 RON | 26.533 RON | 16.200 RON | 27.905 RON | 25.656 RON | |
| Creante | 66.758.067 RON | 5.282.278 RON | 9.967.716 RON | 5.737.900 RON | 1.607.999 RON | 1.787.201 RON | 1.340.506 RON | 107.320 RON | 306.067 RON | 352.315 RON | 529.623 RON | 232.497 RON | 51.882 RON | 43.646 RON | |
| Casa si conturi la banci | 1.020.581 RON | 804.601 RON | 866.182 RON | 913.927 RON | 355.306 RON | 4.732 RON | 43.687 RON | 630.949 RON | 350.510 RON | 29.455 RON | 51.202 RON | 262.623 RON | 4.269 RON | 9.157 RON | |
| Cheltuieli in avans | 54.792 RON | 113.223 RON | 80.987 RON | 80.987 RON | — | 605 RON | — | 1.567 RON | 2.678 RON | 1.969 RON | 3.860 RON | — | — | — | |
| Datorii totale | 24.665.530 RON | 12.021.328 RON | 12.759.491 RON | 13.210.930 RON | 5.977.043 RON | 4.080.419 RON | 3.430.624 RON | 2.333.051 RON | 2.047.347 RON | 1.953.781 RON | 1.344.732 RON | 1.032.329 RON | 313.462 RON | 107.737 RON | |
| Venituri in avans | 59.253.390 RON | — | — | 26.411 RON | 46.738 RON | 66.769 RON | 86.800 RON | 106.831 RON | 118.515 RON | 138.546 RON | 158.577 RON | — | — | — | |
| Capitaluri proprii | 4.823.249 RON | 4.815.232 RON | 5.626.960 RON | 1.844.002 RON | 1.330.880 RON | 944.157 RON | 576.823 RON | 237.714 RON | 171.134 RON | -282.453 RON | 32.455 RON | -14.955 RON | -118.291 RON | -29.278 RON | |
| Capital subscris varsat | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | |
| Nr. mediu salariati | 58 | 32 | 40 | 40 | 42 | 50 | 104 | 95 | 98 | 65 | 74 | 47 | 22 | 4 | 2 |
| Nume | Cotă Capital |
|---|
| 22.112 RON |
| 44.679 RON |
| 0 RON |
| 22.567 RON |
| 0 RON |
| 22.567 RON |
| 59 RON |
| 10.984 RON |
| — |
| 8.102 RON |
| 2.882 RON |
| — |
| 33.410 RON |
| — |
| -22.367 RON |
| 200 RON |
| persoanăadministrator | 90% |
| persoană | 10% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge, ca nefondată, plângerea formulată de petentul autoritate contractantă MUNICIPIUL CLUJ-NAPOCA, în contradictoriu cu intimata contestatoare MRB ELECTRIC SRL, împotriva Deciziei CNSC nr.2113/C9/2012 din 01.07.2026. Definitivă. Pronunţată azi, 28 iulie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Amână pronun?area la 28.07.2026
Admite cererea de completare a Sentinţei civile nr. 88/11.03.2026 pronunţată în dosarul nr. 5460/2/2025 de Curtea de Apel Bucureşti – Secţia a X-a Contencios Administrativ şi Fiscal şi pentru Achiziţii Publice formulată de pârâta P.C.E. ELECTRIC S.R.L.. Completează hotărârea şi dispozitivul sentinţei anterior menţionate, după cum urmează: „ Obligă reclamanta ONE DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. la plata către pârâta P.C.E. ELECTRIC S.R.L. a sumei de 6.050 lei cu titlu de cheltuieli de judecată.” Admite cererea de completare a Sentinţei civile nr. 88/11.03.2026 pronunţată în dosarul nr. 5460/2/2025 de Curtea de Apel Bucureşti – Secţia a X-a Contencios Administrativ şi Fiscal şi pentru Achiziţii Publice formulată de pârâta AC/DC ELECTRO SUPPORT S.R.L.. Completează hotărârea şi dispozitivul sentinţei anterior menţionate, după cum urmează: „ Obligă reclamanta ONE DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L. la plata către pârâta AC/DC ELECTRO SUPPORT S.R.L. a sumei de 1.957 lei cu titlu de cheltuieli de judecată.” Respinge cererea de completare a Sentinţei civile nr. 88/11.03.2026 pronunţată în dosarul nr. 5460/2/2025 de Curtea de Apel Bucureşti – Secţia a X-a Contencios Administrativ şi Fiscal şi pentru Achiziţii Publice formulată de petenta DATACOR S.R.L. ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicarea hotărârii, cererea urmând a se depune la Curtea de Apel Bucureşti – Secţia a X-a Contencios Administrativ şi Fiscal şi pentru Achiziţii Publice. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 06.05.2026.
În baza art. 406 alin.1 Cod procedură civilă, ia act de renunţarea reclamantei la judecarea cererii de chemare în judecată. Obligă reclamanta la plata către pârâta Tesla Instal Solutions S.R.L. a sumei de 14.151,83 lei cu titlu cheltuieli de judecată. Obligă reclamanta la plata către pârâta Deltanet S.R.L. a sumei de 21.537,52 lei cu titlu cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicarea hotărârii, cererea urmând a se depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 11.03.2026.
Pentru a se comunica cererea de renunţare la judecată/îndeplinire obligaţii reclamantă.
lipsă procedură
Pentru a se comunica cererea modificatoare.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta MB SRL, în contradictoriu cu pârâta PP SRL, şi în consecinţă: Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 70.662,26 lei, reprezentând rest de preţ neachitat conform contractului de prestări servicii nr. 88/16.06.2023. Obligă pârâta să plătească reclamantei penalităţi contractuale de întârziere în cuantum de 0,1% pe zi de întârziere aferentă debitului principal în valoare de 70.662,26 lei, de la data pronunţării hotărârii şi până la achitarea integrală a debitului restant. Obliga pârâta să achite reclamantei suma de 2.518,3 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, la Tribunalul Specializat Cluj, cererea urmând a se depune la Judecătoria Turda. Pronunţată astăzi, 4 decembrie 2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 04.12.2025.
Amână pronunţarea la data de 20.11.2025
Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Cluj-Napoca, invocată de către reclamantă. Declină competenţa de soluţionare a cererii formulate de către reclamanta MRB ELECTRIC SRL în contradictoriu cu pârâta PERSEU PLUS SRL, în favoarea Judecătoriei Turda. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 06.05.2025.
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MARC EDIL THERMO S.R.L.CUI 37006649 | 58 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
ELECTRONET CONCEPT SRLCUI 31225178 | 10 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MARC EDIL THERMO S.R.L.CUI 37006649 | 58 | ofertant · l-a avut subcontractant | 55 |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
DYNAMIC SERV SRLCUI 22689900 | 19 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
ENERGY BRANCHING SOLUTIONS S.R.L.CUI 36656090 | 2 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
| — |
| vezi ↗ |
DYNAMIC SERV SRLCUI 22689900 | 19 | ofertant · l-a avut subcontractant | 18 | — | vezi ↗ |
WOOD STRUCTURE SRLCUI 25568821 | 7 | ofertant · l-a avut subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
RSB BAU TEHNIK S.R.L.CUI 41332899 | 7 | ofertant · l-a avut subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
SAMUS TEC S.A.CUI 35350378 | 10 | ofertant · l-a avut subcontractant | 6 | — | vezi ↗ |
AIR TREND SERVICES SRLCUI 36259996 | 33 | co-subcontractant | 33 | — | vezi ↗ |
MEDIA CONNECT SRLCUI 22193492 | 25 | co-subcontractant | 25 | — | vezi ↗ |
TECNOLIFT SERVICE GRUP S.R.L.CUI 46787760 | 23 | co-subcontractant | 22 | — | vezi ↗ |
ALEX SI ELA SRLCUI 22619246 | 23 | co-subcontractant | 21 | — | vezi ↗ |
LIDER CHEMICALS S.R.L.CUI 38726788 | 18 | co-subcontractant | 17 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 136 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
Firmele sunt cele care au sediul social la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
59 de contracte atribuite, in valoare de 11.455.088 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 5.315.101 lei.
Achizitii directe
45 de contracte
5.315.056 lei
Licitatii publice
6 contracte
5.841.286 lei
Achizitii offline
8 contracte
298.746 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 213.225 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.650 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 11:15).