VERSYCNC TECH SRL
- LEGAS PLASMA - S.R.L.documentat pana in 2016
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge ca neîntemeiată contestaţia formulată de creditorul Direc?ia Generală Regională a Finan?elor Publice Cluj Napoca - AJFP Sălaj, cu sediul în Zalău, Piaţa Iuliu Maniu, nr.15, judeţul Sălaj, privind Raportul asupra fondurilor II, publicat în BPI nr. 6242/09.03.2026, întocmit de lichidatorul judiciar RTZ&PARTNERS SPRL Cluj-Napoca al debitoarei S.C. CONFECŢII METAL STEF S.R.L. Cu drept de apel la Curtea de Apel Cluj, în termen de 7 zile de la comunicarea realizată prin publicarea în BPI. Cererea pentru exercitarea căii de atac se depune la Tribunalul Sălaj, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată azi, 23.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.04.2026.
Pentru a da posibilitatea creditorului bugetar să ia cunoştinţă de întâmpinarea depusă la dosarul cauzei amână cauza pentru data de 07 aprilie 2025
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar RTZ&P. SPRL Cluj Napoca. În temeiul art.45 alin.(1) lit.o) coroborat cu disp. art.156 alin.(1) din Legea nr.85/2014, aprobă Regulamentul privind procedura de valorificare a bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei S.C. C. M. S. S.R. L. . Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea realizată prin publicarea în BPI, apel care se depune la Tribunalul Sălaj. Pronunţată azi, 04.11.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Respinge ca nefondat apelul declarat de apelanta Societatea Electrica Furnizare SA, în contradictoriu cu intimata Fractal Insolvenţă SPRL, în calitate de lichidator judiciar al debitoarei Theming and Animatronics Industries SRL, împotriva Încheierii nr. 285/F/16.06.2025, pronunţată de Tribunalul Bihor, pe care o menţine în totalitate. Definitivă. Pronunţată prin punerea solutiei la dispozitia părtilor, prin intermediul grefei instantei, azi, 23.10.2025.
Respinge ca neîntemeiată contestaţia formulată de contestatoarea ELECTRICA FURNIZARE SA, în contradictoriu cu FRACTAL INSOLVENŢĂ SPRL, , în calitate de lichidator judiciar al debitoarei THEMING AND ANIMATRONICS INDUSTRIES SRL,, având ca obiect contestaţie împotriva măsurilor lichidatorului judiciar. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea realizată prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Cererea de apel se înregistrează la Tribunalul Bihor. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 16.06.2025.
Având nevoie de timp pentru a delibera, va amâna pronunţarea în cauză pentru data de 16.06.2025.
Admite cererea formulată de creditoarea K. S.A., persoană juridică de naţionalitate polonă, cu adresa pentru comunicarea tuturor actelor de procedură la sediul managerului de active K. R. S.R.L., formulată în contradictoriu cu debitorul B. I., şi cu terţul poprit S.C. V. T. S.R.L., având ca obiect validare poprire. Validează poprirea înfiinţată prin adresa din data de 10.03.2025 (f. 10 verso) în dosarul de executare silită nr. 1836/2019 aflat pe rolul B.E.J. C. R. G., demarată în baza Încheierii de încuviinţare nr. 674 din 08.07.2019 din dosarul nr. 1435/309/2019 al Judecătoriei Şimleu Silvaniei, până la concurenţa sumei de 5518,94 euro reprezentând creanţa rezultată din titlul executoriu Contract de credit nr. 569 din data de 11.10.2006, precum şi cheltuieli de executare silită de 4431,80 lei. Obligă terţul poprit S.C. V. T. S.R.L. să plătească în favoarea creditoarei la dosarul execuţional nr. 1836/2019 aflat pe rolul B.E.J. C. R. G. sumele asupra cărora s-a validat poprirea conform paragrafului anterior. Obligă terţul poprit S.C. V. T. S.R.L. să achite creditoarei K. S.A. cheltuieli de judecată în cuantum de 20 lei (taxă judiciară). În baza art. 790 al. 9 din C.pr.civ. dispune amendarea cu suma de 2000 lei a terţului poprit S.C. V. T. S.R.L., pentru neîndeplinirea cu rea-credinţă a obligaţiilor privind efectuarea popririi. Cu drept de apel în 5 zile de la comunicare; cererea de apel se va depune la Judecătoria Şimleu Silvaniei, sub sancţiunea nulităţii. Pronun?ată la sediul instanţei prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, data de 04 decembrie 2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23.707.755 RON | 2.713.260 RON | 24.868.370 RON | 6.843.066 RON | 29.748.549 RON | 2.256.774 RON | 39 |
| 2024 | 25.018.915 RON | 5.143.493 RON | 26.755.753 RON | 5.272.567 RON | 31.008.787 RON | 3.829 RON | 36 |
| 2023 | 41.089.378 RON | 9.975.140 RON | 10.065.182 RON | 5.263.198 RON | 28.954.628 RON | 13.378.285 RON | 23 |
| 2022 | 23.303.385 RON | 3.383.218 RON | 14.460.377 RON | 4.380.313 RON | 20.718.255 RON | 3.403.145 RON | 18 |
| 2021 | 18.865.400 RON | 2.013.817 RON | 7.546.165 RON | 3.314.032 RON | 16.032.465 RON | 5.372.304 RON | 15 |
| 2020 | 6.497.388 RON | 839.485 RON | 3.450.817 RON | 2.661.012 RON | 6.519.316 RON | 3.358.486 RON | 9 |
| 2019 | 6.705.239 RON | 798.390 RON | 3.176.368 RON | 2.912.141 RON | 5.085.561 RON | 2.719.002 RON | 12 |
| 2018 | 9.429.771 RON | 1.907.888 RON | 2.974.859 RON | 2.566.757 RON | 4.795.473 RON | 2.490.611 RON | 11 |
| 2017 | 2.828.274 RON | 307.489 RON | 1.728.924 RON | 974.576 RON | 2.795.372 RON | 582.723 RON | 5 |
| 2016 | 1.519.745 RON | 153.844 RON | 1.063.851 RON | 763.178 RON | 812.330 RON | 275.234 RON | 4 |
| 2015 | 677.068 RON | 101.463 RON | 365.152 RON | 193.264 RON | 438.176 RON | 121.390 RON | 4 |
| 2014 | 35.600 RON | 32.360 RON | 27.939 RON | — | 44.803 RON | 19.797 RON | — |
| 2013 | 530 RON | -2.763 RON | 7.256 RON | — | 1.760 RON | -2.563 RON | — |
| 2012 | 0 RON | 0 RON | 4.538 RON | 519 RON | 1.286 RON | 200 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 23.707.755 RON | 25.018.915 RON | 41.089.378 RON | 23.303.385 RON | 18.865.400 RON | 6.497.388 RON | 6.705.239 RON | 9.429.771 RON | 2.828.274 RON | 1.519.745 RON | 677.068 RON | 35.600 RON | 530 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 24.460.744 RON | 25.077.930 RON | 43.318.733 RON | 23.450.122 RON | 18.873.284 RON | 6.621.574 RON | 6.802.990 RON | 9.433.321 RON | 2.853.894 RON | 1.523.915 RON | 677.753 RON | 35.601 RON | 546 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 21.337.073 RON | 19.202.246 RON | 31.943.193 RON | 19.464.725 RON | 16.521.123 RON | 5.638.198 RON | 5.852.002 RON | 7.295.076 RON | 2.465.355 RON | 1.340.504 RON | 556.823 RON | 2.173 RON | 3.292 RON | 0 RON |
| Profit brut | 3.123.671 RON | 5.875.684 RON | 11.375.540 RON | 3.985.397 RON | 2.352.161 RON | 983.376 RON | 950.988 RON | 2.138.245 RON | 388.539 RON | 183.411 RON | 120.930 RON | 33.428 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 2.746 RON | 0 RON |
| Profit net | 2.713.260 RON | 5.143.493 RON | 9.975.140 RON | 3.383.218 RON | 2.013.817 RON | 839.485 RON | 798.390 RON | 1.907.888 RON | 307.489 RON | 153.844 RON | 101.463 RON | 32.360 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.763 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 6.843.066 RON | 5.272.567 RON | 5.263.198 RON | 4.380.313 RON | 3.314.032 RON | 2.661.012 RON | 2.912.141 RON | 2.566.757 RON | 974.576 RON | 763.178 RON | 193.264 RON | — | — | 519 RON |
| Active circulante | 29.748.549 RON | 31.008.787 RON | 28.954.628 RON | 20.718.255 RON | 16.032.465 RON | 6.519.316 RON | 5.085.561 RON | 4.795.473 RON | 2.795.372 RON | 812.330 RON | 438.176 RON | 44.803 RON | 1.760 RON | 1.286 RON |
| Stocuri | 19.119.247 RON | 16.030.480 RON | 14.328.221 RON | 14.138.245 RON | 8.137.482 RON | 2.564.398 RON | 1.480.392 RON | 1.012.489 RON | 968.994 RON | 403.893 RON | 229.336 RON | — | — | 226 RON |
| Creante | 10.176.753 RON | 9.023.351 RON | 4.891.208 RON | 4.762.051 RON | 5.017.623 RON | 2.763.845 RON | 3.332.387 RON | 1.985.247 RON | 1.036.582 RON | 306.252 RON | 133.476 RON | — | 634 RON | 761 RON |
| Casa si conturi la banci | 452.549 RON | 5.954.956 RON | 9.735.199 RON | 1.817.959 RON | 2.877.360 RON | 1.191.073 RON | 272.782 RON | 1.797.737 RON | 789.796 RON | 102.185 RON | 75.364 RON | 44.803 RON | 1.126 RON | 299 RON |
| Cheltuieli in avans | 511.216 RON | 429.554 RON | 2.143.695 RON | 2.092.771 RON | 928.266 RON | 51.631 RON | 73.189 RON | 102.482 RON | 62.633 RON | 8.597 RON | 8.597 RON | 2.933 RON | 2.933 RON | 2.933 RON |
| Datorii totale | 24.868.370 RON | 26.755.753 RON | 10.065.182 RON | 14.460.377 RON | 7.546.165 RON | 3.450.817 RON | 3.176.368 RON | 2.974.859 RON | 1.728.924 RON | 1.063.851 RON | 365.152 RON | 27.939 RON | 7.256 RON | 4.538 RON |
| Provizioane | 7.881.660 RON | 8.467.960 RON | 9.250.728 RON | 5.669.592 RON | 4.044.464 RON | 1.054.665 RON | 998.283 RON | 819.750 RON | 453.750 RON | 240.000 RON | 100.000 RON | — | — | — |
| Venituri in avans | 2.096.027 RON | 1.483.366 RON | 3.667.326 RON | 3.658.225 RON | 3.311.830 RON | 1.367.991 RON | 1.177.238 RON | 1.179.492 RON | 1.067.184 RON | 5.020 RON | 53.495 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.256.774 RON | 3.829 RON | 13.378.285 RON | 3.403.145 RON | 5.372.304 RON | 3.358.486 RON | 2.719.002 RON | 2.490.611 RON | 582.723 RON | 275.234 RON | 121.390 RON | 19.797 RON | -2.563 RON | 200 RON |
| Capital subscris varsat | 330 RON | 330 RON | 330 RON | 330 RON | 330 RON | 330 RON | 330 RON | 330 RON | 330 RON | 330 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 39 | 36 | 23 | 18 | 15 | 9 | 12 | 11 | 5 | 4 | 4 | — | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 1.205.280 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
1 contract
1.205.280 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 21:48).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ARCHIPRO-DEVELOPMENT SRLCUI 34329718 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.