EMS FLOOR SYSTEMS S.R.L.
- HIDRO SYSTEMS AND TECHNOLOGIES SRLdocumentat 2018 – 2021
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
loc. Dumbrava
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 50% |
| persoană | 50% |
| firmăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Respinge ca neîntemeiată cererea în anulare de formulată de creditoarea S.SA, în contradictoriu cu debitoarea E.F. S. S.R.L.. Obligă creditoarea la plata către debitoare la plata sumei de 3000 lei, constând în cheltuieli de judecată. Definitivă. Pronunţată astăzi, 28 mai 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Ia act de cererea de renunţare la judecată formulată de creditoare INVESTCAPITAL LTD, în contradictoriu cu terţul poprit EMS FLOOR SYSTEMS SRL şi debitorul AVASILOAE GHEORGHITA BOGDAN, având ca obiect validare poprire. Cu drept de recurs în 30 de zile de la comunicare, care va fi depus la Judecătoria Moineşti. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, astăzi 27.11.2025.
Respinge ca nefondat apelul declarat de apelanta Societatea Electrica Furnizare SA, în contradictoriu cu intimata Fractal Insolvenţă SPRL, în calitate de lichidator judiciar al debitoarei Theming and Animatronics Industries SRL, împotriva Încheierii nr. 285/F/16.06.2025, pronunţată de Tribunalul Bihor, pe care o menţine în totalitate. Definitivă. Pronunţată prin punerea solutiei la dispozitia părtilor, prin intermediul grefei instantei, azi, 23.10.2025.
Respinge ca neîntemeiată contestaţia formulată de contestatoarea ELECTRICA FURNIZARE SA, în contradictoriu cu FRACTAL INSOLVENŢĂ SPRL, , în calitate de lichidator judiciar al debitoarei THEMING AND ANIMATRONICS INDUSTRIES SRL,, având ca obiect contestaţie împotriva măsurilor lichidatorului judiciar. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicarea realizată prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Cererea de apel se înregistrează la Tribunalul Bihor. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 16.06.2025.
Având nevoie de timp pentru a delibera, va amâna pronunţarea în cauză pentru data de 16.06.2025.
Respinge, în temeiul art. 1021 alin. 2 Cod procedură civilă, cererea formulată de creditoarea S. S.A., , cu sediul procesual ales in Mun. Bucuresti, str. Lanariei nr. 90, etaj 1, camera 110 sectorul 4, în contradictoriu cu E. F. S. S.R.L., J412/72/2015, CIF RO 33962982, cu sediul în ales în municipiul Turda, str. Petru Maior, nr. 4, jud. Cluj. Obligă creditoarea să plătească debitoarei suma de 3800 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Turda. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 14.11.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 14.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.11.2025.
Amână cauza la data de 07.11.2025 pentzru citarea creditoarei cu menţiunea de a depune înscrisurile despre care a făcut vorbire în cerere.
Admite cererea formulată de reclamanta societatea EMS F S S.R.L. în contradictoriu cu pârâta societatea M MK T S.R.L. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 39.987,11 de lei reprezentând debit restant. Obligă pârâta să plătească reclamantei penalităţi de întârziere în cuantum de 1% pe zi de întârziere aferente debitului principal restant începând cu data scadenţei obligaţiei de plată şi până la stingerea integrală a obligaţiei. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 6.200 de lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru şi onorariu avocaţial. Fixează termen de plată de 20 zile de la comunicarea ordonanţei. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicarea ordonanţei. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Turda. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, 1 august 2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 01.08.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.07.2025. .
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.07.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 20.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 06.06.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.05.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 08.05.2025. .
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.04.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.04.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 25.03.2025.
AP.19.03.2025
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21.464.484 RON | 1.342.235 RON | 12.498.961 RON | 852.358 RON | 13.433.784 RON | 1.498.738 RON | 56 |
| 2024 | 11.557.781 RON | 23.719 RON | 10.306.309 RON | 98.701 RON | 10.179.311 RON | 156.502 RON | 41 |
| 2023 | 13.839.324 RON | 21.549 RON | 8.641.826 RON | 110.518 RON | 8.449.713 RON | 132.783 RON | 44 |
| 2022 | 8.671.879 RON | 822.997 RON | 5.407.504 RON | 70.446 RON | 5.421.697 RON | 111.234 RON | 33 |
| 2021 | 2.417.324 RON | 239.429 RON | 2.833.290 RON | 11.478 RON | 2.104.426 RON | -711.763 RON | 16 |
| 2020 | — | -41.262 RON | 1.170.940 RON | 21.142 RON | 198.606 RON | -951.192 RON | — |
| 2019 | 24.716 RON | -165.233 RON | 1.171.051 RON | 59.242 RON | 201.880 RON | -909.929 RON | 1 |
| 2018 | 45.547 RON | -240.318 RON | 1.010.993 RON | 103.964 RON | 162.332 RON | -744.697 RON | 2 |
| 2017 | 692.118 RON | -222.485 RON | 762.925 RON | 131.655 RON | 126.891 RON | -504.379 RON | 7 |
| 2016 | 747.564 RON | 52.133 RON | 587.408 RON | 139.932 RON | 165.582 RON | -281.894 RON | 6 |
| 2015 | 147.651 RON | -335.027 RON | 546.729 RON | 144.991 RON | 67.711 RON | -334.027 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21.464.484 RON | 11.557.781 RON | 13.839.324 RON | 8.671.879 RON | 2.417.324 RON | — | 24.716 RON | 45.547 RON | 692.118 RON | 747.564 RON | 147.651 RON |
| Venituri totale | 21.772.603 RON | 13.343.197 RON | 15.905.372 RON | 9.970.765 RON | 3.015.711 RON | 0 RON | 100.744 RON | 94.477 RON | 692.118 RON | 747.564 RON | 147.651 RON |
| Cheltuieli totale | 20.168.508 RON | 13.262.829 RON | 15.836.751 RON | 8.999.515 RON | 2.752.109 RON | 41.262 RON | 264.096 RON | 332.333 RON | 908.838 RON | 690.671 RON | 478.246 RON |
| Profit brut | 1.604.095 RON | 80.368 RON | 68.621 RON | 971.250 RON | 263.602 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 56.893 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 41.262 RON | 163.352 RON | 237.856 RON | 216.720 RON | 0 RON | — |
| Profit net | 1.342.235 RON | 23.719 RON | 21.549 RON | 822.997 RON | 239.429 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 52.133 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 41.262 RON | 165.233 RON | 240.318 RON | 222.485 RON | 0 RON | 335.027 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 852.358 RON | 98.701 RON | 110.518 RON | 70.446 RON | 11.478 RON | 21.142 RON | 59.242 RON | 103.964 RON | 131.655 RON | 139.932 RON | 144.991 RON |
| Active circulante | 13.433.784 RON | 10.179.311 RON | 8.449.713 RON | 5.421.697 RON | 2.104.426 RON | 198.606 RON | 201.880 RON | 162.332 RON | 126.891 RON | 165.582 RON | 67.711 RON |
| Stocuri | 6.485.951 RON | 7.804.370 RON | 5.599.889 RON | 3.895.178 RON | 870.258 RON | — | — | — | — | 93.446 RON | 795 RON |
| Creante | 6.932.956 RON | 2.265.766 RON | 2.831.411 RON | 1.412.151 RON | 1.174.181 RON | 197.928 RON | 197.652 RON | 150.292 RON | 119.948 RON | 68.089 RON | 65.498 RON |
| Casa si conturi la banci | 14.877 RON | 109.175 RON | 18.413 RON | 114.368 RON | 59.987 RON | 678 RON | 4.228 RON | 12.040 RON | 6.943 RON | 4.047 RON | 1.418 RON |
| Cheltuieli in avans | 201.986 RON | 184.799 RON | 214.378 RON | 26.595 RON | 5.623 RON | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 12.498.961 RON | 10.306.309 RON | 8.641.826 RON | 5.407.504 RON | 2.833.290 RON | 1.170.940 RON | 1.171.051 RON | 1.010.993 RON | 762.925 RON | 587.408 RON | 546.729 RON |
| Venituri in avans | 490.429 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.498.738 RON | 156.502 RON | 132.783 RON | 111.234 RON | -711.763 RON | -951.192 RON | -909.929 RON | -744.697 RON | -504.379 RON | -281.894 RON | -334.027 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 56 | 41 | 44 | 33 | 16 | — | 1 | 2 | 7 | 6 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
6 contracte atribuite, in valoare de 245.877 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 223.125 lei.
Achizitii directe
5 contracte
223.120 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
22.757 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 05:59).