REGA ENGINEERING SRL
- J40/14295/1991BUCURESTIdin 22.11.1991
- J2001000909230ILFOVdin 19.11.2001in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Oraş Măgurele, Tarla 31, Parcelele 112/24, 112/25, 112/25A, 112/26, 112/27, Lot 1
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorfostă procent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dispune litispendarea cauzei la dosarul nr. 14789/3/2023/a3.
Respinge, ca nefondat, apelul declarat de către apelantul-lichidator judiciar TURMAC INSOLVENCY în contradictoriu cu intimata-creditoare UAT COMUNA CORBU şi intimata-debitoare T.M.U.C.B. SA PRIN ADMINISTRATOR SPECIAL ZANFIR MIHAELA împotriva Sentinţei civile nr. 1215/06.03.2025 pronunţate de Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă în dosarul nr. 14789/3/2023/a6. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea Grefei azi, 26 mai 2025.
Admite în parte contestaţia împotriva tabelului preliminar al creanţelor debitoarei T.M.U.C.B. SA. Dispune înscrierea creditorului UAT Corbu cu suma de 64.569 lei în tabelul de creanţe al debitoarei. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, apel care se depune la Tribunalul Bucureşti secţia a VII a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 06.03.2025.
Admite excepţia tardivităţii. Respinge cererea de reexaminare ca tardiv formulată. Definitivă. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite exceptia netimbrarii cererii de recurs invocata din oficiu. Anuleaza cererea de recurs ca netimbrata. Definitiva. Pronuntata astazi, 02.04.2024, solutia fiind pusa la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Admite cererea de restituire a cauţiunii. Dispune restituirea cauţiunii în valoare de 1000 lei consemnate prin recipisa de consemnare nr. 207599760/1 din data de 25.10.2021. Cu drept recurs în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de recurs urmând a fi depusă, sub sancţiunea nulităţii, la Curtea de Apel Ploieşti. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 04.10.2023.
Având în vedere hotărârea nr.4 din 20.06.2023 a Adunării generale a judecătorilor din cadrul Curţii de Apel Ploieşti, prin care s-a stabilit intrarea, începând cu data de 21.06.2023, în forma de protest constând în amânarea cauzelor, cu excepţia cauzelor cu caracter urgent, acordă termen la data de 4 octombrie 2023 ora 9:30.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.744.475 RON | 1.664.632 RON | 3.198.437 RON | 1.143.516 RON | 3.742.542 RON | 1.692.217 RON | 10 |
| 2024 | 6.085.783 RON | 2.970.060 RON | 1.184.636 RON | 1.255.245 RON | 3.322.302 RON | 3.399.070 RON | 11 |
| 2023 | 6.562.866 RON | 3.888.126 RON | 1.428.197 RON | 310.812 RON | 5.421.102 RON | 4.313.551 RON | 13 |
| 2022 | 4.392.113 RON | 1.964.569 RON | 3.307.542 RON | 391.910 RON | 4.897.536 RON | 1.988.569 RON | 12 |
| 2021 | 4.726.006 RON | 2.202.546 RON | 347.687 RON | 413.327 RON | 2.264.277 RON | 2.226.546 RON | 12 |
| 2020 | 3.077.498 RON | 1.176.640 RON | 2.689.021 RON | 265.929 RON | 4.819.290 RON | 2.400.640 RON | 9 |
| 2019 | 3.919.504 RON | 1.450.448 RON | 1.276.665 RON | 316.998 RON | 4.820.638 RON | 3.870.963 RON | 10 |
| 2018 | 4.210.742 RON | 2.011.052 RON | 355.631 RON | 178.392 RON | 3.194.181 RON | 3.020.515 RON | 12 |
| 2017 | 3.065.479 RON | 485.463 RON | 1.165.845 RON | 239.329 RON | 1.931.388 RON | 1.009.463 RON | 13 |
| 2016 | 2.810.540 RON | 1.111.425 RON | 1.021.316 RON | 291.035 RON | 1.861.741 RON | 1.135.425 RON | 11 |
| 2015 | 2.873.697 RON | 1.025.801 RON | 437.190 RON | 233.758 RON | 1.506.696 RON | 1.305.403 RON | 10 |
| 2014 | 3.709.903 RON | 955.602 RON | 302.332 RON | 184.482 RON | 1.889.671 RON | 1.772.298 RON | 11 |
| 2013 | 3.190.390 RON | 590.546 RON | 515.766 RON | 241.410 RON | 1.681.146 RON | 1.407.242 RON | 10 |
| 2012 | 4.321.794 RON | 1.118.511 RON | 428.984 RON | 225.812 RON | 2.081.210 RON | 1.878.702 RON | 10 |
| 2011 | 3.912.517 RON | 1.212.381 RON | 625.264 RON | 305.315 RON | 1.942.434 RON | 1.623.168 RON | 9 |
| 2010 | 3.118.413 RON | 1.089.373 RON | 672.968 RON | 230.305 RON | 2.044.191 RON | 1.602.039 RON | 11 |
| 2009 | 1.831.520 RON | 488.666 RON | 655.446 RON | 241.106 RON | 925.763 RON | 512.666 RON | 6 |
| 2008 | 2.955.567 RON | 904.028 RON | 220.165 RON | 253.478 RON | 894.277 RON | 928.028 RON | 5 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.744.475 RON | 6.085.783 RON | 6.562.866 RON | 4.392.113 RON | 4.726.006 RON | 3.077.498 RON | 3.919.504 RON | 4.210.742 RON | 3.065.479 RON | 2.810.540 RON | 2.873.697 RON | 3.709.903 RON | 3.190.390 RON | 4.321.794 RON | 3.912.517 RON | 3.118.413 RON | 1.831.520 RON | 2.955.567 RON |
| Venituri totale | 3.808.055 RON | 6.200.196 RON | 6.581.795 RON | 4.456.282 RON | 4.837.499 RON | 3.149.832 RON | 3.963.714 RON | 4.263.320 RON | 3.100.686 RON | 2.847.683 RON | 2.964.799 RON | 3.737.710 RON | 3.223.627 RON | 4.394.125 RON | 3.993.842 RON | 3.170.336 RON | 1.851.429 RON | 2.978.988 RON |
| Cheltuieli totale | 1.866.599 RON | 2.666.751 RON | 2.225.924 RON | 2.449.325 RON | 2.587.032 RON | 1.942.174 RON | 2.473.993 RON | 2.211.447 RON | 2.530.796 RON | 1.535.398 RON | 1.750.138 RON | 2.603.058 RON | 2.517.832 RON | 3.017.630 RON | 2.518.741 RON | 1.851.869 RON | 1.257.913 RON | 1.893.422 RON |
| Profit brut | 1.941.456 RON | 3.533.445 RON | 4.355.871 RON | 2.006.957 RON | 2.250.467 RON | 1.207.658 RON | 1.489.721 RON | 2.051.873 RON | 569.890 RON | 1.312.285 RON | 1.214.661 RON | 1.134.652 RON | 705.795 RON | 1.376.495 RON | 1.475.101 RON | 1.318.467 RON | 593.516 RON | 1.085.566 RON |
| Profit net | 1.664.632 RON | 2.970.060 RON | 3.888.126 RON | 1.964.569 RON | 2.202.546 RON | 1.176.640 RON | 1.450.448 RON | 2.011.052 RON | 485.463 RON | 1.111.425 RON | 1.025.801 RON | 955.602 RON | 590.546 RON | 1.118.511 RON | 1.212.381 RON | 1.089.373 RON | 488.666 RON | 904.028 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.143.516 RON | 1.255.245 RON | 310.812 RON | 391.910 RON | 413.327 RON | 265.929 RON | 316.998 RON | 178.392 RON | 239.329 RON | 291.035 RON | 233.758 RON | 184.482 RON | 241.410 RON | 225.812 RON | 305.315 RON | 230.305 RON | 241.106 RON | 253.478 RON |
| Active circulante | 3.742.542 RON | 3.322.302 RON | 5.421.102 RON | 4.897.536 RON | 2.264.277 RON | 4.819.290 RON | 4.820.638 RON | 3.194.181 RON | 1.931.388 RON | 1.861.741 RON | 1.506.696 RON | 1.889.671 RON | 1.681.146 RON | 2.081.210 RON | 1.942.434 RON | 2.044.191 RON | 925.763 RON | 894.277 RON |
| Stocuri | 82.161 RON | 83.970 RON | 11.528 RON | 50.817 RON | 88.771 RON | 613 RON | 133.496 RON | 191.942 RON | 50.963 RON | 27.727 RON | 37.388 RON | 19.503 RON | 64.222 RON | 302.389 RON | 24.049 RON | 40.935 RON | 79.588 RON | — |
| Creante | 2.382.236 RON | 2.070.534 RON | 1.874.145 RON | 2.690.362 RON | 1.094.133 RON | 973.598 RON | 2.360.821 RON | 1.162.186 RON | 1.035.022 RON | 872.860 RON | 1.018.239 RON | 747.055 RON | 967.797 RON | 1.022.150 RON | 1.015.564 RON | 1.331.475 RON | 748.249 RON | 476.519 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.278.145 RON | 1.167.798 RON | 3.535.429 RON | 2.156.357 RON | 1.081.373 RON | 3.845.079 RON | 2.326.321 RON | 1.840.053 RON | 845.403 RON | 961.154 RON | 451.069 RON | 1.123.113 RON | 649.127 RON | 756.671 RON | 902.821 RON | 671.781 RON | 97.926 RON | 417.758 RON |
| Cheltuieli in avans | 4.596 RON | 6.159 RON | 9.834 RON | 6.665 RON | 4.476 RON | 4.442 RON | 9.992 RON | 3.573 RON | 4.591 RON | 3.965 RON | 2.139 RON | 477 RON | 452 RON | 664 RON | 683 RON | 511 RON | 1.243 RON | 438 RON |
| Datorii totale | 3.198.437 RON | 1.184.636 RON | 1.428.197 RON | 3.307.542 RON | 347.687 RON | 2.689.021 RON | 1.276.665 RON | 355.631 RON | 1.165.845 RON | 1.021.316 RON | 437.190 RON | 302.332 RON | 515.766 RON | 428.984 RON | 625.264 RON | 672.968 RON | 655.446 RON | 220.165 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | 107.847 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.692.217 RON | 3.399.070 RON | 4.313.551 RON | 1.988.569 RON | 2.226.546 RON | 2.400.640 RON | 3.870.963 RON | 3.020.515 RON | 1.009.463 RON | 1.135.425 RON | 1.305.403 RON | 1.772.298 RON | 1.407.242 RON | 1.878.702 RON | 1.623.168 RON | 1.602.039 RON | 512.666 RON | 928.028 RON |
| Capital subscris varsat | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON | 20.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 10 | 11 | 13 | 12 | 12 | 9 | 10 | 12 | 13 | 11 | 10 | 11 | 10 | 10 | 9 | 11 | 6 | 5 |
193 de contracte atribuite, in valoare de 2.820.624 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.225.976 lei.
Achizitii directe
119 contracte
1.225.857 lei
Licitatii publice
9 contracte
480.047 lei
Achizitii offline
65 de contracte
1.114.720 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 01:20).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
HEADLIGHT SOLUTIONS SRLCUI 31993133 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ELECTROVALCEA SRLCUI 5071860 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
AGRESIV ART SRLCUI 9609032 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
BURGAZ SRLCUI 18050567 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ROFAROM SRLCUI 516231 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.