ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | — |
Admite excepţia de necompetenţă materială. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Judecătoriei sectorului 2, Bucureşti. Fără cale de atac. Pusă la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei, azi, 23.06.2026.
Respinge cererea de revizuire, ca inadmisibilă. Obligă revizuienta la plata către intimata Comuna Asău a sumei de 3.500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu avocat. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 402 teza a II-a Cod procedură civilă, azi, 19.03.2026.
Respinge excepţia netimbrării şi acordă termen la data de 19 martie 2026, dispunând citarea părţilor. Fără cale de atac. Pronunţată conform art. 402 teza a II-a Cod procedură civilă, astăzi, 19 februarie 2026.
Având în vedere cererea de amânare formulată de către apărătorul revizuentei şi faţă de acordul părţilor prezente prin reprezentanţi, amână judecata cauzei şi acordă termen în data de 19 februarie 2026, complet AI4, ora 11.00.
Respinge excepţia lipsei de interes ca nefondată. Respinge contestaţia în anulare ca nefondată. Obligă contestatoarea la plata către intimata Comuna Asău a sumei de 3.500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu de avocat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 26 mai 2026.
Respinge cererea de abţinere. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 26.03.2026.
Pentru soluţionarea cererii de abţinere formulată la acest termen de judecată, acordă termen la data de 26.05.2026.
În temeiul art. 222 Cod de procedură civilă încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de doamna avocat Mihăilă Nicoleta, reprezentant convenţional al contestatoarei Tehnicmarket S.R.L. Amână judecarea cauzei la data de 24.03.2026, ora 11.00, completul AI2, pentru când se vor cita părţile care nu au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 Februarie 2026.
Admite apelul. Schimbă sentinţa apelată în sensul că dispune infirmarea planului de restructurare. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 402 teza a II-a din Codul de procedură civilă.
Amână pronunţarea la data de 26.11.2025. Pronunţată în condiţiile art. 402 teza a II-a din Codul de procedură civilă, azi, 14.11.2025.
In baza art.28 alin.5 din legea nr.85/2014 omologheaza planul de restructurare al SC Tehnimarket SRL Dispune comunicarea planului de restructurare de catre administratorul concordatar in termen de 48 ore catre creditorii afectaţi şi catre creditorili titulari ai creanţelor neafectate si menţionarea planului in ONRC Debitorul isi va desfasura activitatea în limitele afacerii sale obişnuite, în condiţiile planului de restructurare, sub supravegherea administratorului concordatar. În exercitarea atribuţiilor de supraveghere a planului de restructurare, administratorul concordatar va comunică instanţei si creditorilor afectaţi de planul de restructurare un raport de analiză trimestrial prin care se va prezenta modalitatea de îndeplinire a planului de restructurare, precum şi faptul că, prin derularea acestuia, se menţine viabilitatea afacerii. Fixeaza termen pentru verificarea desfasurarii planului la data de 16.10.2025 ora 12 Cu apel in 7 zile de la comunicare care se va depune la Tribunalul Bacau Pronuntata azi 07.08.2025 prin punerea soluţiei la indemana partilor prin intermediul grefei instantei
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Respinge contestaţia în anulare formulată de contestatorul CONTINVEST INSOLVENŢĂ SPRL , lichidator judiciar al SC Industrializarea Laptelui Harghita SA ,(cu sediul), împotriva Deciziei nr. 385/R/10.09.2024, pronunţată de Curtea de Apel Tg. Mureş în dosarul nr.1925/96/2009/a44. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţa publică de azi 28.04.2025.
Încuviinţează abţinerea doamnei judecător Corina Ioana Mureşan de la soluţionarea cauzei ce formează obiectul dosarului nr. 3/43/2025 aflat pe rolul Curţii de Apel Târgu-Mureş, prezenta cauză urmând a fi soluţionată de completul constituit potrivit art. 109 alin. 5 din Regulamentul de ordine interioară al instanţelor judecătoreşti, aprobat prin Hotărârea nr. 3243/2022 a Consiliului Superior al Magistraturii. Fără cale de atac. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată în data de 24.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
În vederea soluţionării declaraţiei de abţinere formulată de către doamna judecător Corina Ioana Mureşan, acordă termen de judecată la data de 28 aprilie 2025, ora 10:00.
Va dispune emiterea unei adrese pentru a se înainta dosarul 1925/96/2009/a44 pentru a efectua cuvenitele verificări privind cadrul procesual în prezenta cauză. Faţă de lipsa de procedură constatată la acest termen, va acorda un nou termen de judecată la data de 24 martie 2025, ora 09:00.
Încuviinţează abţinerea domnilor judecători Robert Iulian Tunsu şi Robert Mihai Szasz de la soluţionarea cauzei ce formează obiectul dosarului nr. 3/43/2025 aflat pe rolul Curţii de Apel Târgu-Mure?, prezenta cauză urmând a fi soluţionată de completul constituit potrivit art. 109 alin. 5 din Regulamentul de ordine interioară al instanţelor judecătoreşti, aprobat prin Hotărârea nr. 3243/2022 a Consiliului Superior al Magistraturii. Fără cale de atac. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată în data de 11.02.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Amână cauza şi stabileşte un nou termen de judecată la data de 10 martie 2025, în vederea soluţionării declaraţiilor de abţinere formulate în cauză.
Amână cauza şi stabileşte un nou termen de judecată la data de 10 februarie 2025, în vederea reluării procedurii de citare în cauză.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.797.436 RON | 171.063 RON | 706.203 RON | 22.163 RON | 1.438.376 RON | 754.336 RON | 1 |
| 2024 | 1.675.041 RON | 431.463 RON | 54.235 RON | 22.163 RON | 1.315.345 RON | 1.283.273 RON | 1 |
| 2023 | 1.723.591 RON | 427.648 RON | 71.790 RON | 24.264 RON | 941.006 RON | 893.480 RON | 1 |
| 2022 | 1.370.749 RON | 138.584 RON | 89.965 RON | 28.176 RON | 579.496 RON | 517.707 RON | 1 |
| 2021 | 796.158 RON | 98.249 RON | 237.797 RON | 26.482 RON | 790.438 RON | 579.123 RON | 1 |
| 2020 | 804.323 RON | 144.986 RON | 134.827 RON | 25.234 RON | 590.467 RON | 480.874 RON | 1 |
| 2019 | 819.130 RON | 169.545 RON | 33.478 RON | 20.624 RON | 490.342 RON | 477.488 RON | 1 |
| 2018 | 439.179 RON | 113.789 RON | 63.715 RON | 22.772 RON | 411.413 RON | 370.470 RON | 1 |
| 2017 | 359.916 RON | 29.983 RON | 34.573 RON | 24.920 RON | 266.334 RON | 256.681 RON | 1 |
| 2016 | 422.727 RON | 71.624 RON | 89.784 RON | 27.068 RON | 361.038 RON | 298.322 RON | 1 |
| 2015 | 324.077 RON | 44.951 RON | 91.937 RON | 29.216 RON | 513.231 RON | 450.510 RON | 1 |
| 2014 | 484.308 RON | 61.443 RON | 163.408 RON | 39.341 RON | 529.626 RON | 405.559 RON | 1 |
| 2013 | 472.374 RON | 21.369 RON | 59.590 RON | 60.629 RON | 343.078 RON | 344.117 RON | 1 |
| 2012 | 348.080 RON | 12.204 RON | 109.036 RON | 85.124 RON | 346.660 RON | 322.748 RON | 1 |
| 2011 | 440.153 RON | 50.636 RON | 24.949 RON | 92.584 RON | 242.909 RON | 310.544 RON | 1 |
| 2010 | 428.617 RON | 43.837 RON | 79.647 RON | 116.536 RON | 223.019 RON | 259.908 RON | 1 |
| 2009 | 316.573 RON | -4.159 RON | 74.506 RON | 140.488 RON | 150.089 RON | 216.071 RON | 1 |
| 2008 | 178.787 RON | -6.468 RON | 68.990 RON | 183.493 RON | 105.727 RON | 220.230 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.797.436 RON | 1.675.041 RON | 1.723.591 RON | 1.370.749 RON | 796.158 RON | 804.323 RON | 819.130 RON | 439.179 RON | 359.916 RON | 422.727 RON | 324.077 RON | 484.308 RON | 472.374 RON | 348.080 RON | 440.153 RON | 428.617 RON | 316.573 RON | 178.787 RON |
| Venituri totale | 1.817.835 RON | 1.675.460 RON | 1.723.891 RON | 1.371.134 RON | 796.453 RON | 804.951 RON | 819.172 RON | 439.204 RON | 359.919 RON | 422.728 RON | 324.077 RON | 484.308 RON | 476.696 RON | 350.496 RON | 440.188 RON | 428.670 RON | 319.602 RON | 178.827 RON |
| Cheltuieli totale | 1.614.718 RON | 1.194.739 RON | 1.279.004 RON | 1.218.839 RON | 686.342 RON | 651.915 RON | 641.435 RON | 321.023 RON | 326.337 RON | 342.649 RON | 270.430 RON | 411.161 RON | 451.257 RON | 335.955 RON | 379.907 RON | 376.729 RON | 320.894 RON | 180.824 RON |
| Profit brut | 203.117 RON | 480.721 RON | 444.887 RON | 152.295 RON | 110.111 RON | 153.036 RON | 177.737 RON | 118.181 RON | 33.582 RON | 80.079 RON | 53.647 RON | 73.147 RON | 25.439 RON | 14.541 RON | 60.281 RON | 51.941 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 1.292 RON | 1.997 RON |
| Profit net | 171.063 RON | 431.463 RON | 427.648 RON | 138.584 RON | 98.249 RON | 144.986 RON | 169.545 RON | 113.789 RON | 29.983 RON | 71.624 RON | 44.951 RON | 61.443 RON | 21.369 RON | 12.204 RON | 50.636 RON | 43.837 RON | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 4.159 RON | 6.468 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 22.163 RON | 22.163 RON | 24.264 RON | 28.176 RON | 26.482 RON | 25.234 RON | 20.624 RON | 22.772 RON | 24.920 RON | 27.068 RON | 29.216 RON | 39.341 RON | 60.629 RON | 85.124 RON | 92.584 RON | 116.536 RON | 140.488 RON | 183.493 RON |
| Active circulante | 1.438.376 RON | 1.315.345 RON | 941.006 RON | 579.496 RON | 790.438 RON | 590.467 RON | 490.342 RON | 411.413 RON | 266.334 RON | 361.038 RON | 513.231 RON | 529.626 RON | 343.078 RON | 346.660 RON | 242.909 RON | 223.019 RON | 150.089 RON | 105.727 RON |
| Stocuri | 194.075 RON | 200.112 RON | 88.433 RON | 50.788 RON | 70.640 RON | 40.500 RON | 3.115 RON | 13.116 RON | 41.910 RON | 2.921 RON | 1.056 RON | 8.000 RON | 5.000 RON | 2.670 RON | — | — | — | — |
| Creante | 438.924 RON | 405.918 RON | 363.841 RON | 206.237 RON | 271.706 RON | 250.017 RON | 208.431 RON | 108.070 RON | 123.309 RON | 185.691 RON | 125.860 RON | 164.495 RON | 156.327 RON | 86.024 RON | 73.148 RON | 120.033 RON | 78.683 RON | 52.374 RON |
| Casa si conturi la banci | 805.377 RON | 709.315 RON | 488.732 RON | 322.471 RON | 448.092 RON | 299.950 RON | 278.796 RON | 290.227 RON | 101.115 RON | 172.426 RON | 386.315 RON | 357.131 RON | 181.751 RON | 257.966 RON | 169.761 RON | 102.986 RON | 71.406 RON | 53.353 RON |
| Datorii totale | 706.203 RON | 54.235 RON | 71.790 RON | 89.965 RON | 237.797 RON | 134.827 RON | 33.478 RON | 63.715 RON | 34.573 RON | 89.784 RON | 91.937 RON | 163.408 RON | 59.590 RON | 109.036 RON | 24.949 RON | 79.647 RON | 74.506 RON | 68.990 RON |
| Capitaluri proprii | 754.336 RON | 1.283.273 RON | 893.480 RON | 517.707 RON | 579.123 RON | 480.874 RON | 477.488 RON | 370.470 RON | 256.681 RON | 298.322 RON | 450.510 RON | 405.559 RON | 344.117 RON | 322.748 RON | 310.544 RON | 259.908 RON | 216.071 RON | 220.230 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
187 de contracte atribuite, in valoare de 542.542 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 419.275 lei.
Achizitii directe
106 contracte
419.169 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
81 de contracte
123.373 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 14:12).