ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
et. 1, ap. 4
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 70% |
| persoană | 30% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
În vederea continuării demersurilor de valorificare a bunurilor din patrimoniul debitoarei şi pentru conservarea bunurilor din patrimoniul debitoarei, stabileşte termen de control la data de 10 decembrie 2026, CIN4-Tco, ora 9:00.
În vederea continuării demersurilor de valorificare a bunurilor din patrimoniul debitoarei şi pentru conservarea bunurilor din patrimoniul debitoarei, stabileşte termen de control la data de 14 mai 2026, CIN4-Tco, ora 9:00.
În vederea continuării demersurilor de valorificare a bunurilor din patrimoniul debitoarei, de recuperare a activelor societăţii debitoare şi pentru conservarea bunurilor din patrimoniul debitoarei, stabileşte termen de control la data de 9 decembrie 2025, CIN4-Tco, ora 12:00.
În vederea continuării demersurilor de valorificare a bunurilor din patrimoniul debitoarei, de recuperare a activelor societăţii debitoare şi pentru conservarea bunurilor din patrimoniul debitoarei, stabileşte termen de control la data de 17 iunie 2025, CI4-Tco, ora 12:00.
În vederea continuării demersurilor de valorificare a bunurilor din patrimoniul debitoarei, de recuperare a activelor societăţii debitoare şi pentru conservarea bunurilor din patrimoniul debitoarei, stabileşte termen de control la data de 18 februarie 2025, CI4-Tco, ora 12:00.
În vederea continuării demersurilor de valorificare a bunurilor din patrimoniul debitoarei, de recuperare a activelor şi pentru conservarea bunurilor din patrimoniul debitoarei, stabileşte termen de control la data de 29 octombrie 2024, CI4-Tco, ora 12:00.
Pentru continuarea procedurii, stabileşte termen de control la data de 17 mai 2024, CI4-Tco, ora 12:00.
Pentru continuarea demersurilor de valorificare a bunurilor din patrimoniul debitoarei, pentru continuarea demersurilor de recuperare a activelor societăţii debitoare şi în vederea conservării bunurilor din patrimoniul debitoarei, stabileşte termen de control la data de 12 decembrie 2023, CI4-Tco, ora 12:00.
Complet CI2 desfiinţat, repartizat ciclic la completul CI4, cu termen de control la data de 13 iunie 2023, CI4-Tco, ora 12:00. Toate măsurile, dispoziţiile instanţei respectiv obligaţiile procesuale puse în sarcina părţilor, se menţin în aceleaşi condiţii şi sub aceleaşi sancţiuni.
Pentru conservarea bunurilor debitoarei, recuperare active, valorificarea bunurilor din averea debitoarei
Potrivit art. 7 alin.2 din Legea nr. 85/2006 coroborat cu art. 331,339 Cod procedură civilă, pentru conservarea bunurilor debitoarei, recuperare active, valorificarea bunurilor din averea debitoarei,acordă termen de control în Camera de Consiliu la data de 04.10.2022, ora 10,30. Se va depune la dosar raportul de activitate cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată sub sancţiunea amenzii.
Potrivit art. 7 alin.2 din Legea nr. 85/2006 coroborat cu art. 331,339 Cod procedură civilă, pentru valorificarea bunurilor debitoarei, recuperare active, acordă termen de control în Camera de Consiliu la data de 16.05.2022, ora 10,30. Se va depune la dosar raportul de activitate cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată sub sancţiunea amenzii.
Potrivit art. 7 alin.2 din Legea nr. 85/2006 coroborat cu art. 331,339 Cod procedură civilă, pentru valorificarea bunurilor debitoarei, acordă termen de control în Camera de Consiliu la data de 14.02.2022, ora 10,30. Se va depune la dosar raportul de activitate cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată sub sancţiunea amenzii.
Potrivit art. 7 alin.2 din Legea nr. 85/2006 coroborat cu art. 331,339 Cod procedură civilă, pentru conservarea bunurilor debitoarei, reevaluare bunuri - pachet nr.2-, valorificarea bunurilor debitoarei, acordă termen de control în Camera de Consiliu la data de 08.11.2021, ora 10,30. Se va depune la dosar raportul de activitate cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată sub sancţiunea amenzii.
Potrivit art. 7 alin.2 din Legea nr. 85/2006 coroborat cu art. 331,339 Cod procedură civilă, pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei acordă termen de control în Camera de Consiliu la data de 07.06.2021, ora 10,30. Se va depune la dosar raportul de activitate cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată sub sancţiunea amenzii.
Potrivit art. 7 alin.2 din Legea nr. 85/2006 coroborat cu art. 331,339 Cod procedură civilă, pentru reevaluarea pachetului 2 şi continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei acordă termen de control în Camera de Consiliu la data de 08.03.2021, ora 11,00. Se va depune la dosar raportul de activitate cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată sub sancţiunea amenzii.
eroare - camera consiliu
Potrivit art. 7 alin.2 din Legea nr. 85/2006 coroborat cu art. 331,339 Cod procedură civilă, pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei acordă termen de control în Camera de Consiliu la data de 07.12.2020, ora 10,30. Se va depune la dosar raportul de activitate cu cel puţin 5 zile înaintea termenului de judecată sub sancţiunea amenzii.
suspendat - stare de urgenţă
pentru continuarea procedurii de valorificare şi conservarea a bunurilor debitoarei
pentru valorificarea şi conservarea bunurilor debitoarei
pentru valorificarea şi conservarea bunurilor debitoarei
pentru conservarea şi valorificarea bunurilor debitoarei
pentru valorificarea bunurilor debitoarei
pentru continuarea procedurii de valorificare/ conservare a bunurilor debitoarei, distribuirea sumei rezultată şi convocarea comitetului creditorilor pentru angajarea ueni persoane de specialitate conform art. 23 din lege
ia act de cesiunea creanţei Impulse Leasing şi pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei şi distribuirea sumei rezultată amână cauza
pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei
pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei
pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei
pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei
pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei şi distribuirea sumei rezultată şi pentru ca lichidatorul judiciar să verifice cererile de admitere a creanţei formulate de creditorii Oltean Maria şi Oltean Sorin
pentru continuarea procedurii de valorificare şi verificarea declaraţiei de creanţă depusă la dosar
pentru continuarea procedurii de valorificare
pentru continuarea procedurii de valorificare şi pentru ca lichidatorul judiciar să răspunsă cererii formulată de creditorul salariat Coman Ioan
pentru continuarea procedurii de valorificare
pentru continuarea procedurii de valorificare
pentru distribuirea sumelor încasate şi continuarea procedurii de valorificare
Oentru valorificarea bunurilor şi verificarea declaraţiei de creanţă formulată de Direcţia Fiscală Braşov
Respinge cererea formulată de creditoarea BANCA COMERCIALĂ ROMÂNĂ SA ca inadmisibilă.
pentru valorificarea bunurilor debitoarei, distribuirea sumelor rezultate şi soluţionarea plângerii penale
pentru discutarea cererii de înlocuire a lichidatorului acordă termen de judecată la data de 20.04..2015 camera de consiliu, termen până la care se va comunica către BCR punctul de vedere exprimat de SMDA Insolvency SPRL
pentru discutarea cererii de înlocuire a lichidatorului acordă termen de judecată la data de 23.02.2015 camera de consiliu. Pentru continuarea procedurii şi finalizarea evaluării acordă termen de judecată la data de 06.04.2015
pentru identificarea, evaluarea şi valorificarea bunurilor debitoarei, distribuirea sumelor rezultate şi soluţionarea plângerii penale
Pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor debitoarei în modalitatea ce va fi stabilită
Contestaţia creditoarei BCR împotriva raportului asupra fondurilor obţinute din lichidare formează obiectul dosarului asociat nr. 11971/62/2010/a3 cu termen de judecată la data de 12.05.2014. Pentru continuarea procedurii de inventariere a bunurilor debitoarei şi valorificarea în moodalitatea ce va fi stabilită amână judecarea cauzei la data de 02.06.2014.
pentru întocmirea raportului prevăzut de art. 59 din lege, tabelului definitiv şi valorificarea bunurilor debitoarei
Dispune deschiderea procedurii generale a falimentului debitoarei SC DESIGN CONSTRUCT SA. Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitoarei. Stabileşte termen pentru continuarea procedurii la 02.12.2013.
amână pronunţarea la data de 23.09.2013
pentru comunicarea răspunsul la obiecţiuni, discutarea confirmării planului de reorganizare sau deschiderea procedurii falimentului, depunerea dovezii îndeplinirii dispoziţiilor art. 99 din lege
pentru a se răspunde la obiecţiunile formulate
pentru soluţionarea obiecţiunilor la raportul de evaluare şi contestaţiei la tabelul definitiv
pentru convocarea adunării creditorilor , îndeplinirea condiţiilor art. 99 din lege, confirmarea planului de reorganizare funcţie de hotărârea adunării creditorilor. Contestaţia creditoarei DGFP face obiectul dosarului asociat nr. 11971/62/2010/a1 cu termen de judecată la data de 14.01.2013.
pentru discutarea confirmării planului de reorganizare sau deschiderea procedurii falimentului debitoarei
pentru discutarea confirmării planului de reorganizare sau deschiderea procedurii falimentului debitoarei
respinge cererea de ridicare a suspendării formulată de BCR ca neîntemeiată. Pentru întocmirea tabelului definitiv conform art. 98 , 99 din Legea nr. 85/2006, convocarea adunării creditorilor pentru discutarea confirmării planului de reorganizare a activităţii debitoarei sau deschiderea procedurii falimentului
faţă de lipsa dosarului de fond aflat la Curtea de Apel Braşov , lipsa raportului de activitate şi punctului de vedere exprimat de administratorul judiciar cu privire la cererea formulată de BCR şi discutarea acestei cereri
Admite cererile formulate de creditoarea SC PERI ROMÂNIA SRL, şi creditoarea SC IMSAT CUADRIPOL SA
pentru soluţionarea cererilor formulate de SC Peri România SRL , BCR şi Imsat Cuadripol SRL
pentru soluţionarea cererii de ridicare a suspendării formulată de BCR , cererii Peri România de restituire a cofrajelor şi evaluarea bunurilor din averea debitoarei
Admite contestaţia formulată de debitoarea SC DESIGN CONSTRUCT SA-în insolvenţă, împotriva creditoarei SC TRICOMSERV SA, privind înscrierea în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei a creditoarei şi în consecinţă: Dispune administratorului judiciar să înlăture din tabelul preliminar al creanţelor debitoarei creditoarea SC TRICOMSERV SA. Admite contestaţia formulată de debitoarea SC DESIGN CONSTRUCT SA-în insolvenţă, împotriva creditoarei SC TESS SRL, privind înscrierea în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei a creditoarei şi în consecinţă: Dispune administratorului judiciar să înscrie creditoarea SC TESS SRL, în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei cu suma de 15.112,08 lei, în loc de 16.009,49 lei. Admite în parte contestaţia formulată de debitoarea SC DESIGN CONSTRUCT SA-în insolvenţă, împotriva creditoarei SC TOTAL SOFT SRL, privind înscrierea în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei a creditoarei şi în consecinţă: Dispune administratorului judiciar să înscrie creditoarea SC TOTAL SOFT SRL, în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei cu suma de 24.181,44 lei, în loc de 26.837,64 lei. Respinge contestaţiile formulate de debitoarea SC DESIGN CONSTRUCT SA-în insolvenţă, împotriva creditoarelor SC CUADRIPOL SA, SC 1003 IMPEX SRL, SC GABI S DEVELOPMENT SRL, SC CONSTRUCŢII CONICO SRL, SC RAIFFEISEN LEASING IFN SA, SC TOIFOR ROMÂNIA SRL, PFA GRIGORE GABRIEL, SC TIBCONSTRUCT SRL, SC COMO SRL, privind înscrierea acestora în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei, ca neîntemeiate. Respinge excepţia netimbrării contestaţiei formulată de creditoarea UNICREDIT ŢIRIAC BANK SA, invocată de administratorul judiciar ca neîntemeiată. Admite excepţia tardivităţii formulării contestaţiei de creditoarea UNICREDIT ŢIRIAC BANK SA, invocată de administratorul judiciar şi în consecinţă: Respinge contestaţia formulată de creditoarea UNICREDIT ŢIRIAC BANK SA, la tabelul preliminar al creanţelor debitoarei ca tardiv formulată. Respinge excepţia netimbrării contestaţiei formulată de creditoarea SC MOTORACTIVE IFN SA, invocată de administratorul judiciar ca neîntemeiată. Admite excepţia tardivităţii formulării contestaţiei de creditoarea SC MOTORACTIVE IFN SA, invocată de administratorul judiciar şi în consecinţă: Respinge contestaţia formulată de creditoarea SC MOTORACTIVE IFN SA, la tabelul preliminar al creanţelor debitoarei ca tardiv formulată. Admite contestaţia formulată de creditoarea SC RECON SA, la tabelul preliminar al creanţelor debitoarei şi în consecinţă: Dispune administratorului judiciar să înscrie creditoarea SC RECON SA, în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei cu suma de 390.077,20 lei, în loc de 342.794,88 lei. Admite contestaţia formulată de creditoarea SC ADMIN IMOB SRL, la tabelul preliminar al creanţelor debitoarei şi în consecinţă: Dispune administratorului judiciar să înscrie creditoarea SC ADMIN IMOB SRL, în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei cu suma de 35.553,24 lei, în categoria creanţelor chirografare conform art. 123 pct. 7 din Legea nr.85/2006. Respinge excepţia netimbrării contestaţiei formulată de creditoarea SC NEW PROPERTIES SRL, invocată de administratorul judiciar ca neîntemeiată. Admite contestaţia formulată de creditoarea SC NEW PROPERTIES SRL, la tabelul preliminar al creanţelor debitoarei şi în consecinţă: Dispune administratorului judiciar să înscrie creditoarea SC NEW PROPERTIES SRL, în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei cu suma de 508.314,99 lei reprezentând debit restant şi echivalentul în lei la data deschiderii procedurii a sumei de 170.562,2 EURO reprezentând penalităţi de întârziere, în categoria creanţelor chirografare conform art. 123 pct. 7 din Legea nr.85/2006. Admite contestaţia formulată de creditoarea SC PERI ROMÂNIA SRL, la tabelul preliminar al creanţelor debitoarei şi în consecinţă: Dispune administratorului judiciar să înscrie creditoarea SC PERI ROMÂNIA SRL, în tabelul preliminar al creanţelor debitoarei cu suma de 247.579,58 lei, în categoria creanţelor chirografare conform art. 123 pct. 7 din Legea nr.85/2006. Respinge excepţia netimbrării contestaţiei formulată de creditoarea SC UNGO CONSTRUCTION SRL, invocată de administratorul judiciar ca neîntemeiată. Respinge cererea de repunere în termenul de formulare a cererii de admitere a creanţei formulată de creditoarea SC UNGO CONSTRUCTION SRL, ca neîntemeiată. Respinge contestaţia formulată de creditoarea SC UNGO CONSTRUCTION SRL, la tabelul preliminar al creanţelor debitoarei ca neîntemeiată. Acordă termen pentru continuarea procedurii în data de 03.10.2011.
amână pronunţarea la data de 14.06.2011
pentru soluţionarea contestaţiilor formulate la tabelul preliminar acordă termen de judecată la data de 06.06.2011, ora 10,00
respinge cererile de acordare a ajutorului public judiciar ca neîntemeiate
pentru timbrarea cu taxa de timbru de 120 lei şi 0,3 lei timbru judiciar sub sancţiunea anulării contestaţiilor şi declaraţiilor de creanţă netimbrate şi depunerea întâmpinărilor la contestaţiile formulate
pentru timbrarea declaraţiilor de creanţă depuse la dosar cu 120 lei taxa de timbru şi 0,3 lei timbru judiciar sub sancţiunea anulării ca netimbrate, timbrarea contestaţiilor formulate la tabelul preliminar cu 1209 lei taxa de timbru şi 0,3 lei timbru judiciar sub sancţiunea anulării ca netimbrate şi soluţionarea acestora
termen preschimbat
Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei, la cerere, împotriva debitoarei SC DESIGN CONSTRUCT SA, . Numeşte administrator judiciar pe RVA INSOLVENCY SPECIALISTS SPRL -FILIALA BRAŞOV Fixează termenul limită pentru depunerea declaraţiilor de creanţă la 27.12.2010. De la data deschiderii procedurii se suspendă de drept toate acţiunile judiciare, extrajudiciare sau măsurile de executare silită pentru realizarea creanţelor asupra debitorului sau bunurilor sale. Fixează termen de judecată la 14.02.2011.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.367 RON | -32.846 RON | 336.486 RON | 40.645 RON | 137.622 RON | -158.150 RON | 0 |
| 2024 | 26.594 RON | -22.906 RON | 314.036 RON | 41.890 RON | 144.946 RON | -125.304 RON | — |
| 2023 | 73.117 RON | -120.323 RON | 309.721 RON | 60.469 RON | 144.958 RON | -102.398 RON | 1 |
| 2022 | 319.163 RON | -193.784 RON | 372.411 RON | 85.751 RON | 302.615 RON | 17.926 RON | 6 |
| 2021 | 641.188 RON | 11.898 RON | 228.430 RON | 104.436 RON | 333.798 RON | 211.710 RON | 8 |
| 2020 | 860.997 RON | 12.215 RON | 324.913 RON | 126.047 RON | 396.161 RON | 200.044 RON | 10 |
| 2019 | 787.866 RON | -285.837 RON | 222.046 RON | 87.754 RON | 319.979 RON | 187.829 RON | 12 |
| 2018 | 1.670.920 RON | 328.095 RON | 151.914 RON | 119.360 RON | 439.899 RON | 412.196 RON | 12 |
| 2017 | 560.517 RON | -216.539 RON | 337.697 RON | 90.786 RON | 329.262 RON | 84.101 RON | 13 |
| 2016 | 1.656.099 RON | 278.280 RON | 436.003 RON | 49.771 RON | 686.872 RON | 300.640 RON | 17 |
| 2015 | 2.249.681 RON | 377.365 RON | 638.196 RON | 43.597 RON | 1.361.125 RON | 766.526 RON | 18 |
| 2014 | 849.173 RON | -34.182 RON | 393.779 RON | 40.964 RON | 736.234 RON | 383.419 RON | 16 |
| 2013 | 1.700.035 RON | 20.543 RON | 485.575 RON | 80.550 RON | 822.626 RON | 417.601 RON | 29 |
| 2012 | 2.857.149 RON | 154.777 RON | 589.459 RON | 111.169 RON | 875.348 RON | 397.058 RON | 29 |
| 2011 | 1.595.140 RON | -71.489 RON | 779.926 RON | 139.462 RON | 882.744 RON | 242.280 RON | 30 |
| 2010 | 1.642.078 RON | -16.922 RON | 550.222 RON | 173.127 RON | 690.864 RON | 313.769 RON | 37 |
| 2009 | 2.192.284 RON | 26.565 RON | 639.565 RON | 253.298 RON | 759.711 RON | 373.444 RON | 27 |
| 2008 | 3.013.933 RON | 52.784 RON | 861.441 RON | 277.560 RON | 930.760 RON | 346.879 RON | 35 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.367 RON | 26.594 RON | 73.117 RON | 319.163 RON | 641.188 RON | 860.997 RON | 787.866 RON | 1.670.920 RON | 560.517 RON | 1.656.099 RON | 2.249.681 RON | 849.173 RON | 1.700.035 RON | 2.857.149 RON | 1.595.140 RON | 1.642.078 RON | 2.192.284 RON | 3.013.933 RON |
| Venituri totale | 4.503 RON | 26.826 RON | 79.374 RON | 327.687 RON | 641.281 RON | 890.363 RON | 792.485 RON | 1.674.207 RON | 579.014 RON | 1.638.887 RON | 2.285.144 RON | 869.220 RON | 1.700.102 RON | 2.857.166 RON | 1.594.987 RON | 1.671.490 RON | 2.192.556 RON | 3.014.244 RON |
| Cheltuieli totale | 37.349 RON | 49.732 RON | 198.951 RON | 518.554 RON | 623.747 RON | 869.942 RON | 1.070.351 RON | 1.329.370 RON | 789.769 RON | 1.306.356 RON | 1.833.515 RON | 897.660 RON | 1.646.597 RON | 2.669.218 RON | 1.666.476 RON | 1.681.962 RON | 2.159.699 RON | 2.951.406 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 17.534 RON | 20.421 RON | 0 RON | 344.837 RON | 0 RON | 332.531 RON | 451.629 RON | 0 RON | 53.505 RON | 187.948 RON | 0 RON | — | 32.857 RON | 62.838 RON |
| Pierdere bruta | 32.846 RON | 22.906 RON | 119.577 RON | 190.867 RON | 0 RON | 0 RON | 277.866 RON | 0 RON | 210.755 RON | 0 RON | — | 28.440 RON | 0 RON | 0 RON | 71.489 RON | 10.472 RON | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 11.898 RON | 12.215 RON | 0 RON | 328.095 RON | 0 RON | 278.280 RON | 377.365 RON | 0 RON | 20.543 RON | 154.777 RON | 0 RON | — | 26.565 RON | 52.784 RON |
| Pierdere neta | 32.846 RON | 22.906 RON | 120.323 RON | 193.784 RON | 0 RON | 0 RON | 285.837 RON | 0 RON | 216.539 RON | 0 RON | 0 RON | 34.182 RON | 0 RON | 0 RON | 71.489 RON | 16.922 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 40.645 RON | 41.890 RON | 60.469 RON | 85.751 RON | 104.436 RON | 126.047 RON | 87.754 RON | 119.360 RON | 90.786 RON | 49.771 RON | 43.597 RON | 40.964 RON | 80.550 RON | 111.169 RON | 139.462 RON | 173.127 RON | 253.298 RON | 277.560 RON |
| Active circulante | 137.622 RON | 144.946 RON | 144.958 RON | 302.615 RON | 333.798 RON | 396.161 RON | 319.979 RON | 439.899 RON | 329.262 RON | 686.872 RON | 1.361.125 RON | 736.234 RON | 822.626 RON | 875.348 RON | 882.744 RON | 690.864 RON | 759.711 RON | 930.760 RON |
| Stocuri | 0 RON | 340 RON | 340 RON | 90.875 RON | 82.471 RON | 44.873 RON | 1.458 RON | 270 RON | 1.909 RON | 8.464 RON | 2.158 RON | 29.137 RON | 21.401 RON | 24.309 RON | 79.891 RON | 34.408 RON | 23.277 RON | 33.865 RON |
| Creante | 106.617 RON | 106.664 RON | 107.720 RON | 172.524 RON | 168.639 RON | 309.753 RON | 262.238 RON | 202.498 RON | 286.171 RON | 604.616 RON | 1.199.424 RON | 571.360 RON | 734.660 RON | 460.925 RON | 734.281 RON | 506.550 RON | 546.375 RON | 730.492 RON |
| Casa si conturi la banci | 31.005 RON | 37.942 RON | 36.898 RON | 39.216 RON | 82.688 RON | 41.535 RON | 56.283 RON | 237.131 RON | 41.182 RON | 73.792 RON | 159.543 RON | 135.737 RON | 66.565 RON | 390.114 RON | 68.572 RON | 149.906 RON | 190.059 RON | 166.403 RON |
| Cheltuieli in avans | 69 RON | 1.896 RON | 1.896 RON | 1.971 RON | 1.906 RON | 2.749 RON | 2.142 RON | 4.851 RON | 1.750 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 336.486 RON | 314.036 RON | 309.721 RON | 372.411 RON | 228.430 RON | 324.913 RON | 222.046 RON | 151.914 RON | 337.697 RON | 436.003 RON | 638.196 RON | 393.779 RON | 485.575 RON | 589.459 RON | 779.926 RON | 550.222 RON | 639.565 RON | 861.441 RON |
| Capitaluri proprii | -158.150 RON | -125.304 RON | -102.398 RON | 17.926 RON | 211.710 RON | 200.044 RON | 187.829 RON | 412.196 RON | 84.101 RON | 300.640 RON | 766.526 RON | 383.419 RON | 417.601 RON | 397.058 RON | 242.280 RON | 313.769 RON | 373.444 RON | 346.879 RON |
| Capital subscris varsat | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | — | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON | 800 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | — | 1 | 6 | 8 | 10 | 12 | 12 | 13 | 17 | 18 | 16 | 29 | 29 | 30 | 37 | 27 | 35 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
32 de contracte atribuite, in valoare de 658.847 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 205.599 lei.
Achizitii directe
29 de contracte
205.570 lei
Licitatii publice
1 contract
318.907 lei
Achizitii offline
2 contracte
134.370 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 16:54).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
IBEDAN EDILIZIA SRLCUI 27175772 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
KRONSTADT LANDSCAPE ARCHITECTS SRLCUI 32218314 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
BENEFIC DINAMIC BUSINESS S.R.L.CUI 35615092 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
GAZONUL SRLCUI 13238145 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
TERMOPROT SRLCUI 8440538 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.