ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta S.C. DIESEL SERVICE BOSANCI S.R.L., în contradictoriu cu pârâta FRIGO NORD TRANSPORT S.R.L., Obligă pe pârâtă să achite, în favoarea reclamantei, suma de 7.002,80 lei, cu titlu de contravaloare factură nr. 240858/07.06.2024. Obligă pe pârâtă la plata către reclamantă a dobânzii legale penalizatoare aferentă sumei de 7.002,80 lei, de la data scaden?ei facturii nr. 240858/07.06.2024, respectiv 08.06.2024, ?i până la data plă?ii efective a debitului principal. Obligă pe pârâtă la plata către reclamantă a sumei de 475,14 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Câmpulung Moldovenesc. Pronunţată la data de 21.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.11.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.11.2025.
la 07.11.2025 faţă de forma de protest a magistraţilor
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Admite apelul. Schimbă în tot încheierea de şedinţă atacată. Respinge sesizarea din oficiu a judecătorului sindic privind încălcarea interdicţiei impuse de dispoziţiile art. 52 alin. 2 din legea nr. 85/2014. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Respinge cererea de sesizare a Curţii Constituţionale a României ca inadmisibilă. Cu recurs în 48 de ore de la pronunţare, ce se va depune la Curtea de Apel Suceava. Amână pronunţarea asupra apelului formulat la data de 16.06.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Fara termene inregistrate.
Respinge, ca neîntemeiată, cererea în anulare formulată de creditoarea SC DIESEL SERVICE BOSANCI SRL, în contradictoriu cu debitoarea FRIGO NORD TRANSPORT SRL. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 03.06.2025.
Respinge ca neîntemeiată cererea în anulare privind petenta creditoare Diesel Service Bosanci S.R.L. în contradictoriu cu intimata debitoare RIV Edil Spedition S.R.L. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 07.05.2025.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Ia act de renunţarea apelantei la judecata cererii de apel. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Fara termene inregistrate.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.512.888 RON | 443.390 RON | 705.113 RON | 1.210.637 RON | 2.366.697 RON | 2.906.866 RON | 27 |
| 2024 | 5.384.659 RON | 425.241 RON | 408.448 RON | 951.509 RON | 2.220.415 RON | 2.763.476 RON | 27 |
| 2023 | 5.169.939 RON | 861.892 RON | 527.148 RON | 1.033.721 RON | 1.833.072 RON | 2.339.645 RON | 25 |
| 2022 | 4.519.163 RON | 490.933 RON | 633.727 RON | 1.003.127 RON | 1.108.353 RON | 1.477.753 RON | 26 |
| 2021 | 3.842.008 RON | 400.447 RON | 574.343 RON | 1.005.886 RON | 1.588.140 RON | 2.039.452 RON | 27 |
| 2020 | 3.362.954 RON | 346.031 RON | 770.846 RON | 1.063.335 RON | 1.326.747 RON | 1.639.005 RON | 25 |
| 2019 | 3.116.428 RON | 279.363 RON | 937.122 RON | 1.183.804 RON | 1.046.293 RON | 1.292.975 RON | 24 |
| 2018 | 2.815.745 RON | 126.737 RON | 805.120 RON | 1.105.927 RON | 712.504 RON | 1.013.611 RON | 25 |
| 2017 | 2.954.237 RON | 203.203 RON | 883.573 RON | 1.064.676 RON | 705.471 RON | 886.874 RON | 26 |
| 2016 | 2.825.612 RON | 135.418 RON | 462.986 RON | 619.223 RON | 527.434 RON | 683.671 RON | 19 |
| 2015 | 2.538.178 RON | 131.556 RON | 557.391 RON | 620.024 RON | 485.217 RON | 548.253 RON | 19 |
| 2014 | 1.664.144 RON | 51.082 RON | 345.023 RON | 177.575 RON | 584.144 RON | 416.696 RON | 15 |
| 2013 | 1.134.573 RON | 15.275 RON | 293.352 RON | 190.063 RON | 454.743 RON | 365.614 RON | 12 |
| 2012 | 973.057 RON | 27.182 RON | 403.769 RON | 225.116 RON | 430.893 RON | 252.340 RON | 8 |
| 2011 | 127.248 RON | -30.740 RON | 154.945 RON | 23.692 RON | 356.411 RON | 225.158 RON | 5 |
| 2010 | 33.454 RON | 95 RON | 15.254 RON | 34.615 RON | 214.908 RON | 255.897 RON | 3 |
| 2009 | 64.871 RON | 5.613 RON | 28.573 RON | 45.535 RON | 238.840 RON | 255.802 RON | 2 |
| 2008 | 352.955 RON | 248.914 RON | 181.581 RON | 56.455 RON | 375.316 RON | 250.190 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.512.888 RON | 5.384.659 RON | 5.169.939 RON | 4.519.163 RON | 3.842.008 RON | 3.362.954 RON | 3.116.428 RON | 2.815.745 RON | 2.954.237 RON | 2.825.612 RON | 2.538.178 RON | 1.664.144 RON | 1.134.573 RON | 973.057 RON | 127.248 RON | 33.454 RON | 64.871 RON | 352.955 RON |
| Venituri totale | 5.636.233 RON | 5.491.112 RON | 5.445.096 RON | 4.600.405 RON | 3.931.038 RON | 3.411.477 RON | 3.358.744 RON | 2.982.927 RON | 3.011.769 RON | 2.865.549 RON | 2.557.887 RON | 1.698.765 RON | 1.151.540 RON | 991.292 RON | 127.263 RON | 33.515 RON | 64.906 RON | 352.978 RON |
| Cheltuieli totale | 5.127.873 RON | 5.004.094 RON | 4.486.911 RON | 4.023.868 RON | 3.471.224 RON | 3.015.183 RON | 3.035.954 RON | 2.826.073 RON | 2.777.540 RON | 2.710.272 RON | 2.407.327 RON | 1.640.270 RON | 1.133.578 RON | 963.039 RON | 157.903 RON | 30.132 RON | 53.684 RON | 95.241 RON |
| Profit brut | 508.360 RON | 487.018 RON | 958.185 RON | 576.537 RON | 459.814 RON | 396.294 RON | 322.790 RON | 156.854 RON | 234.229 RON | 155.277 RON | 150.560 RON | 58.495 RON | 17.962 RON | 28.253 RON | 0 RON | 3.383 RON | 11.222 RON | 257.737 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 30.640 RON | — | — | — |
| Profit net | 443.390 RON | 425.241 RON | 861.892 RON | 490.933 RON | 400.447 RON | 346.031 RON | 279.363 RON | 126.737 RON | 203.203 RON | 135.418 RON | 131.556 RON | 51.082 RON | 15.275 RON | 27.182 RON | 0 RON | 95 RON | 5.613 RON | 248.914 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 30.740 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.210.637 RON | 951.509 RON | 1.033.721 RON | 1.003.127 RON | 1.005.886 RON | 1.063.335 RON | 1.183.804 RON | 1.105.927 RON | 1.064.676 RON | 619.223 RON | 620.024 RON | 177.575 RON | 190.063 RON | 225.116 RON | 23.692 RON | 34.615 RON | 45.535 RON | 56.455 RON |
| Active circulante | 2.366.697 RON | 2.220.415 RON | 1.833.072 RON | 1.108.353 RON | 1.588.140 RON | 1.326.747 RON | 1.046.293 RON | 712.504 RON | 705.471 RON | 527.434 RON | 485.217 RON | 584.144 RON | 454.743 RON | 430.893 RON | 356.411 RON | 214.908 RON | 238.840 RON | 375.316 RON |
| Stocuri | 1.296.427 RON | 1.155.080 RON | 1.232.240 RON | 756.480 RON | 965.983 RON | 1.012.318 RON | 854.825 RON | 579.590 RON | 465.922 RON | 312.855 RON | 246.996 RON | 322.624 RON | 354.925 RON | 297.222 RON | 50.958 RON | 2.440 RON | — | — |
| Creante | 413.272 RON | 467.533 RON | 223.147 RON | 162.126 RON | 225.494 RON | 196.805 RON | 136.661 RON | 89.456 RON | 158.859 RON | 182.689 RON | 147.716 RON | 214.374 RON | 93.185 RON | 127.081 RON | 274.330 RON | 153.671 RON | 4.760 RON | 335.017 RON |
| Casa si conturi la banci | 656.998 RON | 597.802 RON | 377.685 RON | 189.747 RON | 396.663 RON | 117.624 RON | 54.807 RON | 43.458 RON | 80.690 RON | 31.890 RON | 90.505 RON | 47.146 RON | 6.633 RON | 6.590 RON | 31.123 RON | 58.797 RON | 234.080 RON | 40.299 RON |
| Cheltuieli in avans | 34.645 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 19.769 RON | 19.769 RON | — | 300 RON | 300 RON | — | 403 RON | — | 14.160 RON | 100 RON | 0 RON | 21.628 RON | — | — |
| Datorii totale | 705.113 RON | 408.448 RON | 527.148 RON | 633.727 RON | 574.343 RON | 770.846 RON | 937.122 RON | 805.120 RON | 883.573 RON | 462.986 RON | 557.391 RON | 345.023 RON | 293.352 RON | 403.769 RON | 154.945 RON | 15.254 RON | 28.573 RON | 181.581 RON |
| Capitaluri proprii | 2.906.866 RON | 2.763.476 RON | 2.339.645 RON | 1.477.753 RON | 2.039.452 RON | 1.639.005 RON | 1.292.975 RON | 1.013.611 RON | 886.874 RON | 683.671 RON | 548.253 RON | 416.696 RON | 365.614 RON | 252.340 RON | 225.158 RON | 255.897 RON | 255.802 RON | 250.190 RON |
| Capital subscris varsat | 650.000 RON | 650.000 RON | 650.000 RON | 650.000 RON | 650.000 RON | 650.000 RON | 650.000 RON | 650.000 RON | 650.000 RON | 350.000 RON | — | 350.000 RON | 350.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON | 2.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 27 | 27 | 25 | 26 | 27 | 25 | 24 | 25 | 26 | 19 | 19 | 15 | 12 | 8 | 5 | 3 | 2 | 2 |
141 de contracte atribuite, in valoare de 495.707 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 491.236 lei.
Achizitii directe
138 de contracte
491.098 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
4.609 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 17:36).