BENTE & ASOCIATII SRL
- WORK SYSTEMS MANAGEMENT - S.R.L.documentat pana in 2015
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
sectorul 5, C61, etaj 4, axele A-B 1/2, stâlpii 10-11, camera 17A
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 5 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 95% |
| persoană | 5% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excep?ia netimbrării cererii de interven?ie voluntară principală formulată de intervenientul SC So Good Dad SRL, excep?ie invocată din oficiu. Anulează ca netimbrată cererea principală formulată de intervenientul SC So Good Dad SRL. Admite în principiu cererile de interven?ie voluntare principală formulate de intervenien?ii Acces Consult Contab SRL ?i CIPIPAL D. Maria Jaqulini Birou Expert Contabil – Consultant Fiscal. Respinge excep?ia lipsei de interes, invocată de pârât, ca neîntemeiată. În temeiul art. 15 din Legea nr. 554/2004, respinge cererea de suspendării a executării Ordinului Ministrului Muncii, Familiei, Tineretului ?i Solidarită?ii Sociale nr. 1107/2025 ca neîntemeiată. Admite cererea de suspendare a judecării cauzei, formulată de pârât. În temeiul art. 413 alin. (1) pct. 1 Cod procedură civilă, dispune suspendarea judecării cauzei până la solu?ionarea definitivă a cauzei ce constituie obiectul dosarului nr. 5474/2/2025, aflat pe rolul Cur?ii de Apel Bucure?ti – Sec?ia a IX-a Contencios Administrativ ?i Fiscal. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicare cu privire la modalitatea de solu?ionare a cererii de suspendare a executării actului administrativ atacat. Cu drept de recurs cu privire la suspendarea judecării cauzei, pe toată durata suspedării. Cererile de recurs se depun la Curtea de Apel Bucure?ti – Sec?ia a VIII-a Contencios Administrativ ?i Fiscal. Cu cale de atac odată cu fondul cu privire la modul de solu?ionare a excep?iei netimbrării, excep?iei lipsei de interes ?i admisibilitatea cererilor de interven?ie voluntară principală. Pronunţată azi, 11.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea hotărârii la data de 11.12.2025. În baza art. 396 alin. (2) C.pr.civ., pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 08.12.2025.
Fara termene inregistrate.
Admite în parte cererea formulată de reclamanţi în contradictoriu cu pârâtul Guvernul României. Anulează art.8 din HG 295/2025. Admite în parte cererea de intervenţie principală formulată de Acces Consult Contab SRL, Cipial D. Maria Jaqulini Birou Expert Contabil – Consultant Fiscal , SC SO GOOD DAD SRL. Respinge în rest cererea de chemare în judecată şi cererile de intervenţie principală ca neîntemeiate. Admite în parte cererea de intervenţie accesorie formulată de Ministerul Muncii, Familiei, Tineretului şi Solidarităţii Sociale. În temeiul art.23 din Legea 554/2004 dispune publicarea în Monitorul Oficial al României, Partea I, după rămânere definitivă. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare.Cererea de recurs se depune la Curtea de Apel Bucureşti. Pronunţată astăzi, 11.03.2026, soluţia fiind pusa la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Constată lipsa de procedură cu intervenienţii principali. Repune cauza pe rol. Dispune refacerea procedurii de citare cu toate părţile pentru termenul din data de 11.03.2026. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată, azi, 27.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 27.02.2026. Pronunţată, azi, 23.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 23.02.2026. Pronunţată, azi, 18.02.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 18.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.02.2026.
termen preschimbat din data de 14 ianuarie 2026 la data de 15 decembrie 2025
Dispune disjungerea cauzei şi formarea unor noi dosare, având în fiecare dosar pe următorii reclamanţi: 1.Acces Soft SRL, Accounting and Payroll Business SRL, Atoic Expert SRL, BBX Servicii Consultanţă, CRISSMONYK Business SRL, Fiami Com SRL, Full Cost Visibility SRL, Munteanu Stela PFA, SMEU MIRELA PFA. 2.Absolut Conta SRL, DDN Dencris Trans SRL, Leges HR & Partners SRL. 3.ATP Motors RO SRL, Novo Consulting CVI SRL, ONE HR SOLUTION SRL. 4.Banciu M. Nicoleta – Expert Contabil, Nedami Specialist SRL, VENDAX SRL. 5.BCM Expert Accountant SRL. 6.Contab Consult SRL, Flomar Design SRL, Personal Revcom SRL, Transilvania Total Invest SRL. 7.Contab Dual Personal SRL, Geo-Cad Survey SRL, N.C. Accounting SRL. 8.COT G. MONICA – Consultant Fiscal, Expert Contabil, M&M Expert Contabil SRL, Maris Cont Bacău SRL. 9. Rutcovschi SRL, Toma P. Olga Beatrice PFA. 10.Countwise Audit SRL, Smart Financial Manager SRL. 11.Digital Rescont SRL, HR Tutorial SRL. 12.HR &Risk Service SRL, Pâslaru Timea – Expert Contabil. 13. TSM Group SRL. Respinge cererea de suspendare a executării HG 295/2025 ca neîntemeiată. Respinge cererea de intervenţie principală ca neîntemeiată. Admite cererea de intervenţie accesorie formulată de Ministerul Muncii, Familiei, Tineretului şi Solidarităţii Sociale în ce priveşte cererea de suspendare. Cu recurs în termen de 5 zile de la comunicare. Recursul se depune la Curtea de Apel Bucureşti. Stabileşte termen de judecată pentru soluţionarea fondului la data de 11.02.2026, pentru când se vor cita părţile. Pronunţată astăzi, 15.12.2025, soluţia fiind pusa la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite cererea de preschimbare a termenului de judecată de la data de 14.01.2026, ora 12.00, la data de 15.12.2025, ora 12.00, Sala E 23, pentru când se vor cita de îndată părţile, cu o copie a prezentei încheieri. Dată în cameră de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 13.11.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.293.117 RON | 110.711 RON | 223.707 RON | 87.994 RON | 245.913 RON | 110.951 RON | 5 |
| 2024 | 1.230.792 RON | 110.516 RON | 176.226 RON | 154.288 RON | 215.421 RON | 194.206 RON | 5 |
| 2023 | 1.072.926 RON | 203.066 RON | 141.999 RON | 170.584 RON | 173.909 RON | 203.306 RON | 5 |
| 2022 | 988.599 RON | 351.011 RON | 161.706 RON | 223.825 RON | 288.316 RON | 351.251 RON | 5 |
| 2021 | 738.929 RON | 124.971 RON | 119.512 RON | 75.823 RON | 170.165 RON | 125.211 RON | 6 |
| 2020 | 407.630 RON | 138.148 RON | 96.097 RON | 101.069 RON | 136.881 RON | 138.388 RON | 3 |
| 2019 | 419.140 RON | 107.900 RON | 102.038 RON | 117.532 RON | 91.529 RON | 108.140 RON | 3 |
| 2018 | 434.259 RON | 188.928 RON | 30.434 RON | 46.859 RON | 172.365 RON | 189.168 RON | 3 |
| 2017 | 410.326 RON | 94.300 RON | 17.253 RON | 21.104 RON | 90.189 RON | 94.540 RON | 4 |
| 2016 | 301.614 RON | 79.447 RON | 13.445 RON | 12.648 RON | 80.332 RON | 79.687 RON | 2 |
| 2015 | 219.641 RON | 88.112 RON | 8.900 RON | 14.924 RON | 97.110 RON | 103.134 RON | 3 |
| 2014 | 207.497 RON | 28.996 RON | 3.718 RON | 16.303 RON | 31.433 RON | 44.018 RON | 2 |
| 2013 | 149.618 RON | 34.983 RON | 4.323 RON | 6.654 RON | 42.691 RON | 45.022 RON | 1 |
| 2012 | 40.658 RON | 11.264 RON | 1.531 RON | 3.207 RON | 8.363 RON | 10.039 RON | 1 |
| 2011 | 2.638 RON | -1.425 RON | 3.998 RON | 1.812 RON | 961 RON | -1.225 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.293.117 RON | 1.230.792 RON | 1.072.926 RON | 988.599 RON | 738.929 RON | 407.630 RON | 419.140 RON | 434.259 RON | 410.326 RON | 301.614 RON | 219.641 RON | 207.497 RON | 149.618 RON | 40.658 RON | 2.638 RON |
| Venituri totale | 1.296.902 RON | 1.230.792 RON | 1.072.926 RON | 1.071.180 RON | 741.541 RON | 408.197 RON | 423.388 RON | 434.259 RON | 410.326 RON | 301.656 RON | 224.603 RON | 207.497 RON | 149.618 RON | 40.658 RON | 2.638 RON |
| Cheltuieli totale | 1.144.340 RON | 1.093.153 RON | 859.346 RON | 709.690 RON | 609.322 RON | 266.174 RON | 311.255 RON | 240.988 RON | 311.923 RON | 219.193 RON | 129.902 RON | 172.276 RON | 110.098 RON | 28.174 RON | 3.984 RON |
| Profit brut | 152.562 RON | 137.639 RON | 213.580 RON | 361.490 RON | 132.219 RON | 142.023 RON | 112.133 RON | 193.271 RON | 98.403 RON | 82.463 RON | 94.701 RON | 35.221 RON | 39.520 RON | 12.484 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.346 RON |
| Profit net | 110.711 RON | 110.516 RON | 203.066 RON | 351.011 RON | 124.971 RON | 138.148 RON | 107.900 RON | 188.928 RON | 94.300 RON | 79.447 RON | 88.112 RON | 28.996 RON | 34.983 RON | 11.264 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.425 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 87.994 RON | 154.288 RON | 170.584 RON | 223.825 RON | 75.823 RON | 101.069 RON | 117.532 RON | 46.859 RON | 21.104 RON | 12.648 RON | 14.924 RON | 16.303 RON | 6.654 RON | 3.207 RON | 1.812 RON |
| Active circulante | 245.913 RON | 215.421 RON | 173.909 RON | 288.316 RON | 170.165 RON | 136.881 RON | 91.529 RON | 172.365 RON | 90.189 RON | 80.332 RON | 97.110 RON | 31.433 RON | 42.691 RON | 8.363 RON | 961 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | 15.306 RON | 445 RON | — | 435 RON | — | 1.200 RON | — | — |
| Creante | 185.334 RON | 193.691 RON | 87.252 RON | 138.122 RON | 58.668 RON | 41.748 RON | 66.000 RON | 16.100 RON | 8.666 RON | 81 RON | 226 RON | 2.355 RON | 1.371 RON | 2.700 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 60.579 RON | 21.730 RON | 86.657 RON | 150.194 RON | 111.497 RON | 95.133 RON | 25.529 RON | 140.959 RON | 81.078 RON | 80.251 RON | 96.449 RON | 29.078 RON | 40.120 RON | 5.663 RON | 961 RON |
| Cheltuieli in avans | 751 RON | 723 RON | 812 RON | 816 RON | 818 RON | 1.118 RON | 1.117 RON | 378 RON | 500 RON | 152 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 223.707 RON | 176.226 RON | 141.999 RON | 161.706 RON | 119.512 RON | 96.097 RON | 102.038 RON | 30.434 RON | 17.253 RON | 13.445 RON | 8.900 RON | 3.718 RON | 4.323 RON | 1.531 RON | 3.998 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | 2.083 RON | 4.583 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 110.951 RON | 194.206 RON | 203.306 RON | 351.251 RON | 125.211 RON | 138.388 RON | 108.140 RON | 189.168 RON | 94.540 RON | 79.687 RON | 103.134 RON | 44.018 RON | 45.022 RON | 10.039 RON | -1.225 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | — | — | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 3 | 3 | 3 | 4 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
10 contracte atribuite, in valoare de 376.363 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 335.422 lei.
Achizitii directe
9 contracte
335.413 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
40.950 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 09:01).